Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, травень, 2019/№22
Друкувати

Чи можна утримати аліменти з авансу

Савченко Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Працівники, із зарплати яких потрібно утримувати аліменти, — зайвий головний біль бухгалтера. А якщо зарплата в такого працівника невелика та її не завжди вистачає для утримання аліментів, то завдання стає ще складнішим. Потрібно і поріг допустимих утримань не перевищити, і вирішити проб­лему нестачі зарплати для погашення боргу. Звідси в бухгалтерів виникло запитання: чи можна утримувати аліменти із зарплати за першу половину місяця (аванс)? Розбираємося.

Аліменти з авансу

Головна причина, з якої бухгалтерові є сенс утримати частину аліментів із зарплати за першу половину місяця, — це коли заробітку за другу половину місяця (після виплати авансу) не вистачає на утримання аліментів.

Простий приклад. Працівник на 0,5 ставки. Заробітна плата становить 2100 грн. Сума ПДФО (з урахуванням ПСП «на себе» 960,50 грн.) — 205,11 грн. Сума ВЗ — 31,5 грн.

Разом на руки працівник повинен отримати 1863,39 грн.

Припустимо, з працівника потрібно утримати суму, яка дорівнює мінімальному розміру аліментів — 1013,5 грн., на одну дитину віком від 6 до 18 років (2027 грн. х 50 %).

Розмір зарплати за першу половину місяця — 900 грн., за другу — відповідно 963,39 грн.

Як бачимо, в умовах нашого прикладу, якщо ми утримуватимемо аліменти тільки із зарплати за другу половину місяця, у працівника накопичуватиметься борг за аліментами. У цьому випадку ситуацію можна було б «вирівняти», якщо частину суми аліментів утримувати із зарплати за першу половину місяця, а частину аліментів — за другу.

Схожа ситуація виникає у випадку, коли працівник, наприклад, із середини місяця оформляє відпустку без збереження зарплати (або перебуває на лікарняному*). У результаті вийде, що зарплати за другу половину місяця або не буде зовсім, або її суми не вистачить на утримання аліментів. У такому разі бухгалтер може запобігти нестачі аліментів утриманням їх із зарплати за першу половину місяця. Але чи можна так діяти?

* Детальніше про утримання аліментів з лікарняних можна прочитати в статті «Аліменти з лікарняних: коли утримувати, а коли ні» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 25).

Законодавство не забороняє утримувати аліменти із зарплати за першу половину місяця, якщо є така необхідність.

1. Аліменти утримуються за ініціативою платника (без участі виконавчої служби). У цьому випадку СКУ** наказує нам перераховувати аліменти не пізніше за 3-денний строк з дня, встановленого для виплати зарплати (ч. 2 ст. 187 і абз. 2 ч. 4 ст. 187 СКУ). Як відомо, зарплатою в нас згідно зі ст. 115 КЗпП вважається і зарплата за першу половину місяця (аванс), і за другу. Виходить, утримання аліментів (за потреби) може здійснюватися із зарплати як за першу, так і за другу половину місяця. Заборони немає.

** Сімейний кодекс України від 10.01.2002 р. № 2947-III.

Але! І «зобов’язалівки» тут теж немає. Обґрунтувати це можна тим, що при утриманні аліментів їх розмір обчислюється виходячи із суми, яка залишається після утримання податків, зборів (п. 13 Переліку № 146***).

*** Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджений постановою КМУ від 26.02.93 р. № 146.(ср. 025069200)

Тобто в розрахунках бере участь «чиста» зарплата працівника.

Точну суму аліментів ми зможемо визначити тільки при нарахуванні зарплати за другу половину місяця.

2. Виплата аліментів відбувається через виконавчу службу. З частотою утримань у разі «недобровільних» аліментів нам допоможе розібратися Закон № 1404****. У ч. 1 ст. 69 цього документа зазначено, що аліменти утримуються у строк, установлений для виплати зарплати, а в разі, якщо такий строк не встановлено, — до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення.

**** Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

Тобто і тут заборони на утримання аліментів з авансу ми не знаходимо. При цьому далі в ст. 70 Закону № 1404 сказано, що розмір утримань із заробітної плати працівника обчислюється виходячи із суми, яка залишається після утримання податків, зборів. Тобто і в цьому випадку в остаточному розрахунку бере участь «чиста» зарплата працівника.

Висновок: як у першому, так і в другому випадку достатньо утримати аліменти один раз — при виплаті зарплати за другу половину місяця (п. 13 Переліку № 146, ст. 70 Закону № 1404). Але якщо є потреба, законодавство не забороняє утримувати аліменти з авансу.

Увага! Щоб вирішити проблему «нестачі» зарплати для утримання аліментів, деякі бухгалтери на практиці діють так: зменшують суму зарплати за першу половину місяця (авансу) до нарахування, щоб суми зарплати за другу половину вистачило для утримання аліментів. Не радимо так чинити.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця (авансу) має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (окладу) працівника. Це прямо передбачено ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці. А штрафи за маленький аванс можуть бути немалі.

Тому кращий вихід — усе-таки утримати частину суми аліментів із зарплати за першу половину місяця і частину із зарплати за другу половину.

Нарешті, такий момент. Коли потрібно порівнювати суму аліментів із сумою заробітної плати, щоб дотриматися 70 % (50 %) обмеження? Це потрібно робити при виплаті зарплати за другу половину місяця, оскільки нам потрібно бачити загальну суму всіх утримань (це можуть бути не лише аліменти) і загальну суму зарплати за місяць. Знову ж таки 70 % (50 %) беремо від суми «чистої» зарплати (після утримання податків).

Якщо заборгованість усе-таки виникла

Якщо ж суми зарплати не вистачає для «погашення» аліментів за поточний місяць, то в наступних місяцях роботодавець повинен доутримати із зарплати працівника різницю, яка виникла в результаті недоплати аліментів.

Але знову ж таки потрібно дотримуватися 70 % (50 %) обмеження.

Щоб уникнути накопичення боргу, працівник може добровільно внести до каси (на поточний рахунок підприємства) суму аліментів за поточний місяць, якої не вистачає, а бухгалтер далі перерахує її одержувачеві аліментів.

Ну а якщо працівник відмовляється вносити суму аліментів до каси (на поточний рахунок), то бухгалтерові нічого не залишається, як сформувати борг працівника за аліментами (з відображенням у звіті за аліментами).

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
44601 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти