Підпишіться!


Бухгалтер 911, листопад, 2019/№46
Друкувати

Фінзвітність не за формою: наслідки очима податківців

Свириденко Алла, налоговый эксперт
Ситуації, коли підприємство подає «чужий» комплект фінзвітності, трапляються, на жаль, часто й густо. Наприклад, подібне порушення має місце, якщо велике/середнє підприємство подає користувачам скорочену за показниками фінансову звітність з НП(С)БО 25 або мале/мікропідприємство складає «чужий» комплект фінзвітності: замість «м» — «мс» і навпаки. Відповідно б’є рекорди за популярністю запитання: що чекає на підприємство за таке порушення? Сьогодні прокоментуємо відповідь від податківців (консультація в категорії 102.25 ЗІР).

Коротко нагадаємо загальне правило. Обирати між формами № 1-м, № 2-м і № 1-мс, № 2-мс не можна. Замість названих скорочених форм можна подавати «загальні» форми звітів. Замість «загальних» скорочені подавати не можна*.

* Прочитати детальніше про це зможете, зокрема, в статті «Фінзвітність за 9 місяців: важливі моменти» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 41).

Недотримання цих правил вважається порушенням порядку складання фінзвітності! Але що чекає на підприємство за таке порушення?

Наш варіант відповіді ви вже знаєте**. А ось тепер про своє розуміння проблеми розповіли й податківці. При цьому особливо ліберальничати контролери не стали .

** Стаття «Фінзвітність за 9 місяців 2019 року: а що як?..» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 42), стаття «Фінзвітність подана не за тією формою…» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 6).

Не за формою — до статистики. У цьому порушенні податківці зуміли-таки розгледіти підстави для застосування адмінштрафу за ст. 1863 КУпАП. Нагадаємо: вона встановлює відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб підприємства за подання органам статистики даних для проведення статспостережень не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією. Розмір штрафу — від 170 до 255 грн. Водночас накладають його не податківці, а органи статистики!

Ми попереджали вас про можливість притягнення до адмінвідповідальності за цією статтею у випадку подання звітності не за формою до органів статистики. Водночас жевріла надія, що статистики звернуть увагу на невідповідність фінзвітності визначенню звітно-статистичної документації, а отже, на недоречність застосування цього штрафу.

Як бачите, податківці нашого оптимізму не поділяють.

Не за формою — податківцям. Зі свого боку податківці для виправлення помилки, схоже, хочуть бачити уточнюючу декларацію з податку на прибуток (з виправленими відмітками в полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків — форм фінансової звітності») й уточнюючу фінзвітність за відповідний період (тобто фінзвітність, складену за правильними формами).

Єдине, що радує, — податківці не згадують у цьому контексті про штраф за неподання декларації з податку на прибуток з п. 120.1 ПКУ. Ми також вважаємо, що подання «чужого» комплекту фінансової звітності не можна прирівнювати до неподання декларації взагалі, а тому підстав для застосування цього штрафу немає.

У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26695 40
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд