Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, жовтень, 2019/№40
Друкувати

Електронний ПДВ-рахунок у стандарті IBAN VS ліміт реєстрації

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
У світлі переведення банківських рахунків на стандарт IBAN у платників ПДВ з’явилися побоювання стосовно того, що відбуватиметься з електронним ПДВ-рахунком. Чи буде це новий ПДВ-рахунок (і якщо буде, то «з коли»)? Чи не зникне ліміт реєстрації? Спробуємо розібратися в цих питаннях.

За інформацією Держказначейства реквізити чинних рахунків у системі СЕА ПДВ планують змінити під формат IBAN з 10.10.2019 р. Реквізити змінених ПДВ-рахунків будуть доведені ДФСУ до відома платників податків після 10.10.2019 р. (очевидно, починаючи із цієї дати їх можна буде побачити і в електронному кабінеті платника).

При цьому НБУ постановою від 26.09.2019 р. № 118 продовжив «перехідний» період для застосування IBAN до 12 січня 2020 року включно. Тому період з 10.10.2019 р. по 12.01.2020 р. буде «перехідним» для ПДВ-рахунку (тобто можна буде перераховувати грошові кошти на ПДВ-рахунок з використанням як «старих», так і «нових» реквізитів ПДВ-рахунку). Те, що для ПДВ-рахунків буде діяти «перехідний» період, підтверджує й Держказначейство*.

* https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-uvagi-platnikiv-pdv-akciznogo-podatku-ta-pidpriyemstv-subyektiv-zed.

Тепер перейдемо до побоювань платників. Вважаємо, що побоюватися про залишки коштів на ПДВ-рахунку і втрату регліміту не варто.

Так, відповідно до Порядку № 569** (пп. 7, 27) при закритті ПДВ-рахунку залишок коштів на ньому перераховується до бюджету, з подальшим поверненням цих коштів за стандартною процедурою (ст. 43 ПКУ). Але згідно з усе тим же згаданим вище Порядком ПДВ-рахунок може закриватися тільки при анулюванні реєстрації платника ПДВ.

** Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою НБУ від 16.10.2014 р. № 569.

Тому вважаємо, ніхто залишки коштів на ПДВ-рахунках чіпати не буде.

Адже маємо справу не з анулюванням/відновленням ПДВ-реєстрації.

Стан регліміту теж не повинен змінитися. «Формула» для розрахунку регліміту (усі його складові) «не обнуляється». Для цього немає жодних підстав. А отже, з лімітом нічого не повинно статися.

Зверніть увагу й на такий момент. Платники ПДВ, заявляючи в серпневій декларації з ПДВ бюджетне відшкодування, зіткнулися з проблемою: як зазначати реквізити банківського рахунку, на який потрібно перерахувати відшкодування: у старому форматі чи у форматі IBAN? Як при зазначенні реквізитів рахунку в старому форматі, так і при зазначенні реквізитів у новому форматі декларація приймалася із зауваженнями про те, що рахунок зазначений неправильно (на практиці деякі платники подавали одночасно два додатки Д4: як зі старими, так і з новими реквізитами рахунку).

На сьогодні в ЗІР (категорія 101.25) є роз’яснення, в якому зазначено, що якщо банк платникові вже «перевів» рахунок у стандарт IBAN, то в додатку Д4 декларації з ПДВ потрібно зазначати реквізити рахунку за стандартом IBAN (поле МФО при цьому не заповнюється).

З 01.10.2019 р. впроваджуються нові рахунки для сплати податків і зборів/ЄСВ у зв’язку з їх відкриттям відповідно до вимог стандарту IBAN. Зверніть увагу, що це нові рахунки, тому вже починаючи з 01.10.2019 р. слід перераховувати податки тільки на ці рахунки («перехідного» періоду немає).

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
113134 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно