Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2020/№15
Друкувати

Маски, респіратори, дезінфектори: чи є ПДФО в працівника?

Александрова Олеся, эксперт по вопросам оплаты труда
Ті суб’єкти господарювання, які продовжують працювати, спантеличені зараз питанням забезпечення працівників засобами захисту (масками, респіраторами, рукавичками, антисептиками). Десь це виконання обов’язкових вимог (обов’язкова умова здійснення торговельної діяльності; перевезення працівника на підприємство тощо), десь роботодавець діє за власною ініціативою. Звісно, виникає запитання: чи не «спливе» в цьому випадку ПДФО/ВЗ з вартості отриманих засобів захисту? Розбираємося.

Пряму норму, яка б звільняла від ПДФО/ВЗ, у цьому випадку поки ще не передбачили. А чи можна бути впевненим, що згодом перевіряючі не стануть чіплятися? Не можна! Тож залишається пошукати відповідну норму з наявних у ПКУ, яка допомогла б звільнити від ПДФО/ВЗ засоби індивідуального захисту працівників в умовах карантину.

Підпункт 165.1.9 ПКУ не підходить. Статтею 8 Закону про охорону праці передбачено, що на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами* засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26691 40
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд