Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, січень, 2020/№1
Друкувати

«Ні!» зарплаті з корпоративної картки та інші нововведення від НБУ

Шевчук Михаил, налоговый эксперт
НБУ удосконалив порядок здійснення банками емісії електронних платіжних засобів (платіжних карток) та операцій з їхнім використанням. Так сам регулятор прокоментував1 свою постанову № 1422, яка внесла «косметичні» зміни до Інструкції № 223 і серйозніші — до Положення № 7054. Ми спробуємо виділити найважливіше в цьому «вдосконаленні» вже тут і зараз!

1 bank.gov.ua/news/all/osuchasneno-poryadok-zdiysnennya-emisiyi-platijnih-kartok-ta-operatsiy-z-yih-vikoristannyam.

2 Постанова Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 29.11.2019 р. № 142.

3 Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22.

4 Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затверджене постановою Правління НБУ від 05.11.2014 р. № 705.

Говоримо про вже чинні зміни: постанова № 142 була опублікована на офіційному інтернет-представництві НБУ 09.12.2019 р., а вже з дня, наступного за ним (10.12.2019 р.), як наказує п. 6 постанови, набрала чинності.

Що ж найголовніше у цих змінах?

По-перше, в оновленому п. 1 розд. ІІІ Положення № 705 «воскресили» заборону виплати зарплати та виплат соціального характеру з корпоративних карток. Рівною мірою це стосується й картки «ключ до рахунку»5.

5 Корисну інформацію зможете знайти у статті «Картка «ключ до рахунку»: що врахувати при використанні» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 21).

До речі, право використовувати корпоративну платіжну картку тепер отримали й фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (нотаріуси, адвокати та Ко).

По-друге, прописали випадки, в яких паперові документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів (не плутати з фіскальними чеками РРО) за місцем проведення операції можуть не оформлятися. Згідно з п. 4 розд. VІІ Положення таке допускається, якщо: (1) розрахунки за товари (послуги) здійснюються держателем на суму до 20 нмдг (340 грн.), або (2) таке право передбачене правилами відповідної платіжної системи, або (3) держатель відмовився від їх отримання.

Документи за операціями із застосуванням платіжних карток тепер можуть оформляти в електронній формі при проведенні операцій у сфері електронної комерції та системах дистанційного обслуговування за умови їх доставки користувачу.

Крім того, НБУ:

— ввів поняття «платіжний застосунок» (п.п. 12 п. 4 розд. І Положення) та прописав порядок його використання користувачем (пп. 6 — 8 розд. ІІІ);

— надав банкам право передавати користувачу платіжні картки через своїх агентів, яким надано право здійснювати ідентифікацію/верифікацію клієнтів (п. 2 розд. ІV, п. 6 розд. VІІІ Положення № 705);

— уточнив вимоги щодо права довіреної особи/представника клієнта отримувати платіжну картку, але без права користуватися нею.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
43655 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти