Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, червень, 2020/№25
Друкувати

Приймаємо на роботу директора: коли починати платити зарплату

Савченко Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Ситуація. На новоствореному підприємстві рішенням учасників товариства від 10.03.2020 р. було прийнято рішення призначити директором Петренка П. П. Цим же числом відомості про директора включено до ЄДР. При цьому в рішенні не зазначено, з якого числа він повинен стати до виконання обов’язків. Повідомлення про прийняття на роботу директора зараз не подається. Але фактично директор стане до своїх обов’язків з 22.06.2020 р. Чи потрібно робити окремий наказ про прийняття директора? Починаючи з якої дати нараховувати йому зарплату? Запитання цікаві. Давайте розбиратися.

Директор призначається і відкликається рішенням загальних зборів або іншого уповноваженого органу, зокрема власником приватного підприємства або наглядовою радою АТ. Але водночас директор — це звичайний найманий працівник, з яким укладається трудовий договір або контракт. Тому на нього в межах такого статусу поширюються загальні положення КЗпП. У тому числі щодо порядку прийняття на роботу.

Тому для початку відносин з директором потрібно одночасно вирішити два питання:

1) корпоративне — потрібне рішення загальних зборів або іншого уповноваженого органу, винесене за правилами ЦКУ, ГКУ, інших законів, що регулюють діяльність юросіб, та установчих документів;

2) трудове — його потрібно прийняти на роботу як будь-якого іншого працівника.

Тобто процес призначення на посаду директора виглядає приблизно так. Претендент на посаду пише заяву на ім’я загальних зборів учасників підприємства. Далі такі збори приймають рішення про призначення особи на посаду директора й оформляють його протоколом. Потім з особою укладають трудовий договір (усний або письмовий) або контракт. І нарешті оформляють такий договір (контракт) наказом (розпорядженням).

Тому приймаючи на роботу директора, наказ про його прийняття на роботу потрібен обов’язково. Навіть якщо з директором укладено трудовий контракт.

Інакше ми проігноруємо вимогу ст. 24 КЗпП: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Відсутність наказу (розпорядження) про прийняття на роботу може бути кваліфіковано як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору. За таке порушення, нагадаємо, загрожує:

— якщо порушник (юрособа або ФОП) є платником єдиного податку груп 1 — 3 — попередження;

— усім іншим порушникам — штраф у розмірі 10 МЗП (у 2020 році — 47230 грн) за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

І тільки після оформлення наказу директор стає повноцінним найманим працівником. Тому нараховувати йому зарплату потрібно з моменту початку трудових відносин — фактичної дати виходу його на роботу. За період з моменту прийняття рішення учасників про його призначення до того моменту, коли він став до виконання обов’язків, зарплату платити не потрібно.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
57158 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти