Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2020/№20
Друкувати

Податковий кредит VS фіктивний контрагент

Казанова Марина, налоговый эксперт, CAP
Ситуація. Податківці вимагають зняти податковий кредит за операцією (подати УР до декларації з ПДВ) у зв’язку з тим, що контрагент, за даними податківців, є фіктивним. Перевіряємо за реєстрами контрагента — фірма працює. На підставі чого ми повинні знімати податковий кредит?

Відразу відзначимо — така практика податківців не нова. Але здебільшого вимоги податківців не мають під собою достатніх законодавчих підстав.

За яких умов платник має право на податковий кредит (ПК) з ПДВ, чітко визначає ПКУ:

1. Має бути здійснена операція придбання товарів/послуг (п. 198.1 ПКУ).

2. Платник повинен отримати від контрагента зареєстровану ПН на таке придбання (п. 198.6 ПКУ). При цьому згідно з п. 201.10 ПКУ ПН, складена і зареєстрована після 01.07.2017 р. у ЄРПН, є для покупця товарів/послуг достатньою підставою для відображення ПК з ПДВ і не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

А отже, поставити під сумнів право на ПК платника за наявності зареєстрованої ПН податківці можуть, тільки якщо буде доведено, що правочину (операції) реально не було.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26708 40
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд