Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, травень, 2020/№21
Друкувати

Відпустка на дітей у році прийняття/звільнення

Савченко Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Продовжуємо тему відпусток на дітей. Одні з найпоширеніших запитань щодо відпустки на дітей: чи треба надавати таку відпустку в році прийняття або звільнення працівника і чи можна працівникові виплатити компенсацію за невикористані дні цього виду відпустки, якщо він не користувався нею декілька років? Давайте розбиратися.

Відпустка на дітей у перший/останній рік роботи.

Ситуація: жінка, що має двох дітей віком до 15 років, прийнята на роботу на підприємство з 15.01.2020 р. У червні 2020 року вона планує подати заяву з проханням надати їй соцвідпустку на дітей. Чи має вона право на цю відпустку у 2020 році?

Додаткова відпустка на дітей є соціальною відпусткою і не належить до категорії щорічних відпусток. Тому вона надається повною тривалістю у будь-який час протягом календарного року, незалежно від кількості календарних днів, відпрацьованих працівницею протягом року, і дати народження дитини.

Див. також листи Мінсоцполітики від 24.03.2015 р. № 4053/0/14-15/18 і від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15.

Але з наданням додаткової відпустки на дітей новоприйнятим працівникам за перший календарний рік їх роботи у цього роботодавця треба бути обережними. Так, якщо працівниця в поточному календарному (2020) році до працевлаштування на підприємство:

працювала в іншого роботодавця і мала право на таку відпустку, то ви їй соцвідпустку на дітей за 2020 рік не надаєте. Вона повинна була на попередньому місці роботи або скористатися відпусткою на дітей за 2020 рік до звільнення, або отримати за дні цієї відпустки грошову компенсацію при звільненні. Якщо цього не відбулося, нинішній роботодавець не несе за це відповідальності і надавати такій працівниці додаткову відпустку на дітей не зобов’язаний;

Вихід для працівниці: звернутися до попереднього роботодавця за отриманням компенсації.

ніде не працювала за трудовим договором або працювала в іншого роботодавця, але права на соцвідпустку на дітей тоді ще не мала, і таке право виникло в період роботи у нинішнього роботодавця, то він зобов’язаний надати їй соцвідпустку на дітей за 2020 рік повної тривалості незалежно від відпрацьованого цього року часу.

Ну а якщо жінка звільняється? У цьому випадку, незалежно від дати звільнення, за той рік, в якому вона звільняється, їй має бути надана відпустка на дітей або виплачена за неї компенсація (знову ж таки, якщо це не перший рік роботи і не працюють описані вище нюанси).

Проте будьте уважні, якщо звільняється, не виходячи на роботу, працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною. Дивіться: ст. 19 Закону про відпустки і ст. 1821 КЗпП визначено, що соцвідпустка надається, зокрема, працюючій жінці, що має двох або більше дітей віком до 15 років.

Тобто для отримання права на додаткову відпустку на дітей працівниці недостатньо лише мати двох дітей віком до 15 років. Вона повинна до того ж працювати (виконувати свої трудові обов’язки).

Тож якщо після народження другої дитини жінка перебувала у відпустці для догляду за другою дитиною і не працювала, то право на відпустку на дітей у неї не виникло, тобто і компенсувати нічого.

Але якщо в поточному календарному році після звільнення жінка вийде на роботу (у тому числі і на умовах неповного робочого часу), то у неї виникне право на додаткову відпустку на дітей за такий рік. І вона зможе нею скористатися у нового роботодавця.

Проте для реалізації цього права у нового роботодавця працівниці треба буде звернутися за отриманням довідки з попереднього місця роботи. У цій довідці повинно бути вказано, що такій працівниці за рік, на який припала дата її звільнення, соцвідпустка не надавалася, оскільки право на таку відпустку у неї не виникло.

Відпустка на дітей у році звільнення і компенсація при звільненні. А тепер з’ясуємо, що робити, якщо жінка мала право на відпустку на дітей, але не користувалася ним декілька років. Чи «згорають» такі відпустки? Відповідь — ні!

Якщо працівник, що має право на відпустку на дітей, з будь-яких причин не скористався цим правом за декілька попередніх років, він може використати цю відпустку пізніше (див. також листи Мінсоцполітики від 20.09.2013 р. № 807/13/155-13 і від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15).

Термін давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку на дітей, чинним законодавством не встановлений.

Можливість заміни додаткової відпустки на дітей грошовою компенсацією у разі, якщо працівник продовжує працювати, законодавством не передбачена. Отримати компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки на дітей працівник має право тільки у разі звільнення (ст. 24 Закону про відпустки).

Припустимо, працівниця підприємства, що має двох дітей до 15 років, у якої право на соцвідпустку на дітей на цьому підприємстві виникло у 2013 році, жодного разу не скористалася такою відпусткою. У травні 2020 року вона звільняється. Відповідно нинішнє підприємство — роботодавець повинно виплатити їй компенсацію за усі невикористані дні додаткових відпусток на дітей за усі роки, коли вона мала право на цю відпустку.

При цьому врахуйте, що тривалість невикористаних соціальних додаткових відпусток працівникам, що мають дітей, повинна визначатися згідно з нормами законодавства, які діяли на той час. У цьому випадку працівниця має право на додаткову відпустку на дітей з 2013 року по 2020 рік включно. Отже, при звільненні роботодавець повинен нарахувати їй компенсацію за невикористані 80 календарних днів додаткової відпустки на дітей (10 календарних днів х 8 років).

Суму компенсації за невикористані дні додаткової відпустки на дітей розраховуйте згідно з Порядком № 100* виходячи із заробітку за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю звільнення.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
64617 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти