Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, листопад, 2020/№45
Друкувати

Пальне: калейдоскоп роз’яснень (ліцензії)

Павленко Алексей, налоговый эксперт
Проводимо огляд свіжих «пальних» роз’яснень податківців. У цьому матеріалі пропонуємо вашій увазі деякі з них (на наш погляд, цікаві) з питань ліцензування операцій з пальним.

Зберігання чужого пального, коли є ліцензія на торгівлю (роз’яснення в категорії 113.04 ЗІР). Дуже фіскальна відповідь податківців у ЗІР на запитання: чи повинен госпсуб’єкт мати ліцензію на зберігання пального в разі надання послуг зі зберігання пального іншим особам у місцях виробництва пального або місцях оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії?

Жонглюючи купою термінів і норм Закону № 481*, фіскали в кінці доходять, на наш погляд, незаконного висновку: ліцензія на виробництво пального або оптову чи роздрібну торгівлю пальним… не надає права на здійснення діяльності зі зберігання пального іншим особам!

* Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 31.12.95 р. № 481/95-ВР.

Оце так! Зауважимо, що жодних буквальних (і навіть не буквальних) підстав для такого висновку наведені фіскалами цитати із Закону № 481, як і інші його норми, не дають!

У ст. 15 Закону № 481 чітко визначено, що госпсуб’єкт має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової або роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Видно, що в цій нормі немає жодних навіть натяків, що йдеться тільки про зберігання госпсуб’єктом власного пального.

А наведена фіскалами в цій консультації вже перед самим висновком норма абз. 23 ч. 2 ст. 17 Закону № 481 щодо 0,5-мільйонного штрафу за надання послуг зі зберігання пального іншим госпсуб’єктам на підставі спрощеної («лайт») ліцензії на право зберігання, отриманої для власних потреб або промислової переробки, взагалі виглядає анекдотично!

І до чого тут це? Щоб залякати та/або замилити людям очі перед незаконним висновком?.. До речі, норми про «лайт»-ліцензії на зберігання з’явилися в Законі № 481 набагато пізніше, ніж згадана норма про непотрібність ліцензії на зберігання пального за наявності торговельних (виробничих) ліцензій. І цей факт грає явно не на користь такого дико-фіскального висновку в розглянутій консультації.

Але недооцінювати шкідливу фіскальність цієї консультації не варто! Адже дуже багато і роздрібних, і оптових торговців пальним зберігають у місцях торгівлі чуже пальне, не маючи на такі місця окремих ліцензій на зберігання! Так ось, після виходу цієї консультації будьте про всяк випадок готові й до того, що фіскали прийдуть і «виставлять» вам ні за що рахунок на півмільйона, і це доведеться потім активно оскаржувати. Ось така фіскальна казочка .

Або прислухайтеся до цієї їх ЗІР-нісенітниці й отримуйте не-«лайт»(!) ліцензію (ліцензії) на зберігання пального. Але отримати таку ліцензію (зібрати необхідні документи) — це ой яка «весела» справа!

Ліцензія на зберігання: стару замінювати на «лайт» не потрібно (ІПК ДПСУ від 09.09.2020 р. № 3781/ІПК/99-00-09-03-03-06). Товариство, яке зберігає пальне тільки для власних потреб, отримало у 2019 році не-«лайт» ліцензію на зберігання пального. Тоді, нагадаємо, видавали тільки такі ліцензії.

А ось зміни, що передбачили для зберігачів пального тільки для власних потреб можливість отримувати ліцензії-«лайт» (без пакета документів на підставі тільки заяви), були внесені до Закону № 481 Законом № 391** і почали діяти вже цього року.

** Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» від 18.12.2019 р. № 391-ІХ.

Це і спонукало товариство запитати в податківців: чи потрібно йому після внесених Законом № 391 змін отримувати нову («лайт») ліцензію на зберігання пального для власних потреб та/або переоформити стару ліцензію, отриману у 2019 році (строком дії на 5 років)? І чи потрібно здійснювати ще якісь дії?

Так ось, податківці чітко роз’яснили, що здійснювати будь-які дії у зв’язку зі змінами, внесеними Законом № 391, товариству не потрібно. Тобто отримана не-«лайт» ліцензія діятиме законні п’ять років і товариство не повинне щось із нею робити або отримувати замість неї «лайт»-ліцензію.

До того ж ця ліцензія надає товариству право не лише зберігати пальне для власних потреб, але й надавати послуги зі зберігання пального іншим особам. Але тут нагадаємо, що фізична передача пального, у тому числі повернення його зі зберігання, в термінах ПКУ (див. п.п. 14.1.212) вважається реалізацією пального. А це вимагає реєстрації платником пального акцизу!

Зберігання в бензовозах: коли потрібна ліцензія (ІПК ДПСУ від 25.08.2020 р. № 3577/ІПК/99-00-09-03-03-06, від 31.08.2020 р. № 3630/ІПК/99-00-09-03-03-06, від 09.09.2020 р. № 3780/ІПК/99-00-09-03-01-06). Податківці, схоже, нарешті визначилися з питанням про ліцензію на зберігання, якщо пальне переміщається/зберігається в бензовозах.

Нагадаємо: вони неодноразово зазначали, що потрібно отримувати ліцензію на зберігання на місце (територію), де перебуває паливозаправник (бензовоз) «як ємність, що використовується для зберігання пального» (ІПК ДПСУ від 20.12.2019 р. № 2062/6/99-00-04-01-01-15/ІПК, а також роз’яснення в категорії 113.04 ЗІР).

Були з приводу цього й ліберальні роз’яснення. Див., наприклад, в ІПК ДПСУ від 21.12.2019 р. № 2096/6/99-00-04-01-03-15/ІПК та № 2097/6/99-00-04-01-03-15/ІПК.

Але тепер на такі запитання вони стали надавати ширші типові відповіді ось такого виду. Якщо госпсуб’єкт має у власності або в користуванні місце (територію), де перебуватиме ємність (у тому числі пересувна), яка використовується для зберігання пального, в розумінні Закону № 481 (тобто мається на увазі зберігання як чужого, так і власного пального), то в такому разі йому необхідно отримати ліцензію на зберігання пального.

А якщо транспортний засіб використовується виключно для переміщення пального для власного споживання по митній території України без зберігання в ньому пального у визначеному місці (території), що перебуває в його власності або в користуванні, у такому разі ліцензію на зберігання пального не отримують.

Тобто, щоб узагалі не було питань з ліцензією, дуже бажано, щоб бензовоз, пересувна бочка-причіп та інші ємності у певному місці регулярно не паркувалися (у тому числі не «ночували») з пальним, що залишається в їх ємностях

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
61061 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти