Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, лютий, 2021/№7
Друкувати

Як єдиноподатнику продати квартиру і не злетіти зі спрощенки?

Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт
Останнім часом прокотилася хвиля судових рішень щодо ФОП-єдиноподатників, які продають нерухомість. Податківці, по-перше, намагаються скинути їх зі спрощенки. А по-друге, донараховують 18 % «підприємницького» ПДФО замість 5 % «громадянського». Як не потрапити в горнило фіскалів добросовісному єдиноподатнику? Про це і йтиметься.

У чому небезпека частого продажу нерухомості?

Якщо громадянин продає свою нерухомість, то перший за рік продаж не оподатковується ПДФО і ВЗ, якщо:

— йдеться про нерухомість, названу в п. 172.1 ПКУ, і

— така нерухомість перебуває у власності платника податків більше 3 років (ця умова не стосується нерухомості, отриманої платником податків у спадщину).

Кожен подальший продаж або продаж нерухомості, що не задовольняє зазначеним вище умовам, оподатковується ПДФО за ставкою 5 % і ВЗ за ставкою 1,5 % (ст. 172 ПКУ).

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
57744 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти