Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, червень, 2021/№26
Друкувати

Підприємець звільняє працівника: чи йти до Центру зайнятості?

Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт
ФОП звільняє співробітника, який був прийнятий на роботу у 2014 році (трудовий договір реєстрували в Центрі зайнятості). Чи потрібно знімати з реєстрації трудовий договір із ним? В який строк? Чи можуть покарати і як, якщо договір не зняти з реєстрації?

Що говорить нормативка

До 01.01.2015 р. у КЗпП була ст. 241, яка зобов’язувала ФОП реєструвати трудові договори з працівниками в Центрі зайнятості. Спеціально під цю статтю був розроблений Порядок № 260*. А в його пп. 8 і 9 сказано, що в разі припинення трудового договору його потрібно зняти з реєстрації в будь-якому Центрі зайнятості (незалежно від того, де спочатку був зареєстрований трудовий договір). Але чи потрібно «сліпо вірити» написаному?

* Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджений наказом Мінпраці від 08.06.2001 р. № 260.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
60283 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти