Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, червень, 2021/№26
Друкувати

Зменшення плати за товари/послуги на суму договірних штрафів: що з ПДВ?

Казанова Марина, налоговый эксперт, CAP
Доволі часто сторони прописують у договорі різного роду санкції за невиконання тих чи інших умов договору. А потім перераховують контрагентові плату за товари/послуги «за мінусом» неустойки (штрафу), якщо виникають підстави для її застосування. Але такі «заліки» іноді викликають плутанину в частині коригування податкових зобов’язань із ПДВ. Розберемо декілька ситуацій із практики.

Ситуація 1. Плата за товар «за мінусом» штрафу

Відвантажили постачальникові товар у повному обсязі на суму 120000 грн (включаючи ПДВ). Контрагент застосував до нас договірний штраф за те, що товар був поставлений пізніше встановленого строку (1000 грн). Ми виписали ПН на повне постачання товару (120000 грн). Замовник вимагає зареєструвати розрахунок коригування до цієї ПН на суму штрафу (1000 грн) і згоден заплатити за товар «за мінусом» штрафу. Як реєструвати такий РК? З яким кодом?

Насправді, у цій ситуації контрагент не правий. Підстав для коригування податкових зобов’язань з ПДВ і складання РК у цьому випадку немає. Адже не було жодної з коригуючих подій, перелічених у п. 192.1 ПКУ. Товар поставлений у повному обсязі, він не повертався, на нього не змінювалася ціна.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
60390 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти