Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, березень, 2021/№13
Друкувати

Контрагента визнали «скрутчиком»: доля податкового кредиту

Казанова Марина, налоговый эксперт, CAP
У статті обговоримо питання: чи можуть податківці зняти податковий кредит (ПК) з ПДВ, якщо контрагента визнали «скрутчиком»? А приводом повернутися до цієї теми стала недавня постанова КМУ від 03.02.2021 р. № 89, якою було скасовано мораторій на проведення деяких видів перевірок.

Здавалося б, така проблема, як претензії податківців до ПК через те, що контрагента визнали «ризиковим»/«фіктивним»/«скрутчиком», уже давно повинна піти у небуття. Адже діє система моніторингу (блокування) ПН, яка покликана «відловлювати» ПН з ознаками неможливості здійснення операції, дані про яку зазначені в ПН. І саме із цієї причини в ПКУ прописана норма про «залізне» право на ПК (абз. 3 п. 201.10 ПКУ), згідно з якою зареєстрована ПН надає право покупцеві на ПК і не вимагає будь-якого іншого додаткового підтвердження. Але не все так просто .

«Оливи у вогонь» підлив КМУ своєю постановою від 03.02.2021 р. № 89, якою достроково припинив мораторій на деякі види перевірок податківців. Зокрема, нею дозволяється проведення (наведемо цитату):

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
61016 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти