Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.11.16
14233 18 Друкувати

Нова форма декларації акцизного податку: новації з паливного і роздрібного акцизів

Автор: Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Бобро Анатолій, Ушакова Лілія, Нестеренко Максим

Наказом, що коментується, Мінфін виклав у новій редакції форму Декларації акцизного податку і Порядок її заповнення та подання.

Ці оновлення найбільше зацікавлять суб’єктів господарювання, які (1) реалізують паливо (платники паливного акцизу) та (2) здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів (платники роздрібного акцизу). Коротко розглянемо ці нововведення.

Паливний акциз. Суб’єкти господарювання, які є платниками паливного акцизу, будуть розраховувати розмір податкових зобов’язань в оновленому розділі В «Податкові зобов’язання з реалізації пального». У цей розділ нарешті включено рядки, які допоможуть суб’єкту господарювання, орієнтуючись на їх назви, розрахувати розмір паливного акцизу. Так, відтепер:

• у рядку В1 платник паливного акцизу буде вказувати дані про операції з реалізації виробленого в Україні пального, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними;

• у рядку В2 відображатимуться операції з реалізації «лівого» пального (понад обсяги отриманого від інших платників імпортованого чи виробленого пального) відповідно до п.п. 213.1.12 ПКУ. Для заповнення цього рядка передбачено новий додаток 11. Він дає змогу розрахувати розмір акцизного податку в розрізі окремих видів пального (кодів товару згідно з УКТ ЗЕД);

• у рядку В5 вказують обсяги втраченого пального, що перевищують встановлені норми втрат, тощо.

Також заслуговує на увагу поява нового додатка 9 «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування» до декларації. Його будуть подавати платники паливного акцизу разом із декларацією для того, щоб поскаржитись на контрагента, який не хоче реєструвати акцизну накладну або виправляти помилку, допущену у ній.

Роздрібний акциз. Значних новацій зазнав і розділ, передбачений для роздрібних торговців підакцизними товарами.

Перше, на що слід звернути увагу, так це на те, що розраховувати розмір акцизу роздрібні торговці будуть у розділі Д (раніше для цього використовували розділ Ґ).

Зазнала змін не тільки назва розділу, а і його наповнення. У ньому потрібно відображати лише дані щодо реалізованих у роздрібній торговельній мережі товарів у розрізі окремих точок продажу. Раніше вказували дані як у розрізі торгових точок, так і в розрізі окремих видів реалізованих підакцизних товарів за період.

Дані щодо реалізації відповідних видів підакцизних товарів в розрізі торгових точок, що розміщені в одному адміністративно-територіальному об’єднанні (один код згідно з КОАТУУ), ви будете зазначати в окремому додатку 6 до декларації. Підсумкові дані щодо реалізації підакцизних товарів із цього додатка переноситимуться до розділу Д. Тобто відтепер, щоб відзвітувати з роздрібного акцизу, суб’єкту господарювання потрібно заповнити розділ Д декларації і додаток 6 до неї. Кількість таких додатків буде дорівнювати кількості торговельних точок, що знаходяться в одному районі.

Наказ, що коментується, набрав чинність з 22.11.16 р. Враховуючи це, а також правила введення в дію нових форм звітності, що прописані у п. 46.6 ПКУ, вперше оновлену форму декларації з акцизного податку слід подати за грудень 2016 року (у січні 2017 року).

Водночас податківці часто ігнорують ці вимоги. Тому не виключено, що подавати цю форму доведеться вже за листопад 2016 року. Поки що з цього приводу фіскали жодних роз’яснень не давали. Тому залишається лише чекати на появу їх офіційної позиції.

Передплатити «Бухгалтерський тиждень»

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • скептик
29.11.16 09:04

- Количество таких приложений будет равно количеству торговых точек, которые находятся в одном районе.сейчас если один код КОАТУУ я суммирую, а теперь если в одном районе несколько точек надо заполнять несколько Д 6, а смысл ведь в додатке не указывается адрес?

Відповісти
  • XX
29.11.16 09:11

Полтавське управління Офісу ВПП ДФС: "Платники акцизного податку, у тому числі особи, які реалізують пальне, повинні звітувати за новою формою декларації у січні 2017 року за грудень 2016 року". Ще й успіху побажали.

Відповісти
  • Али
29.11.16 14:03

Статью писали аж 5 авторов, а читать нечего, одни общие фразы.

Відповісти
  • Я
29.11.16 16:48

чёт нихера с разделом "Д" не понял - надо бланк посмотреть, но пока лень

Відповісти
  • Постійний читач
29.11.16 16:56

А за повне ігнорування ДФС рішення регуляторної служби хто буде відповідати. Через день 1 грудня. І що робити з 1-РА та 1-РТ.Хто що чув?

Відповісти
  • Маня
29.11.16 22:50

Опять выбрали пи.....сов

Відповісти
  • Постійний читач
30.11.16 22:20

Таки жаль що все так. Навіть місцеві податківці в шоці. Але перед своїми. Так то вони повинні озвучувати думку вищестоящих. І як завжди крайні прості смартні а не ті хто вважає себе правителями, хоча по конституції вони наші слуги.

Відповісти
  • бухгалтер
08.12.16 10:36

вчера сдавала по Медку акциз, не приняли, причина - форма устарела, я так понимаю, что уже за ноябрь надо сдавать по новой форме, тогда вопрос, когда же будет обновление - 20 числа?

Відповісти
  • Елена
14.12.16 22:36

А у меня все принято, сдавала в пятницу, 9.12 и 12.12 по второму предприятию, странно...

Відповісти
  • Екатерина
15.12.16 14:44

Доброго дня. Ми є платниками роздрібного акцизу з ПММ (по АЗС),подавали декларації лише з заповненим розділом Ґ,тепер повідомило ДФС що потрібно уточненки з березня місяця з заповненим розділом В і додатком 1. Хто ще подає роздрібний акциз,можливо є десь роз'яснення як заповнювати розділ В для таких платників(

Відповісти
  • ксюша
05.01.17 12:17

Кто знает судьбу отчета 1ра 1рт?Что с ним делать?Будут ли отменять?Реально задолбалась его уже сдавать!Задолбалась от идиотизма который нас заставляют делать!

Відповісти
  • Надежда
05.01.17 16:44

Люди добрі как же все-таки заполнить акцизну декларацию?

Відповісти
  • бух
10.01.17 14:20

у нас опт. ПММ. ніяких відхилень в реалізації не було.... сьогодні здала нову форму, без заповнення, без додатків.

Відповісти
  • Алюшка
12.01.17 10:18

бух, а как же приложение 11??? Его должны заполнять все, показывать остатки и т.д. Как всегда вопросов больше,чем ответов по этому приложению! Кто с ним разобрался люди добрыееее???

Відповісти
  • бух
12.01.17 13:00

Дод. 11 "Розрахунок суми акцизного податкуз реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу"ПКУ: 213.1.12. реалізації будь-яких обсягів пального ПОНАД обсяги, що:..."так от, якщо у нас такої реалізації не було, то чому я повинна подавати ОБОВЯЗКОВО! цей додаток???

Відповісти
  • Алюшка
12.01.17 14:38

бух, выдержка из письма ДФСУ №39423/7/99-99-15-03-03-17 от 09.12.2016г.: "Додаток 11 обов'язково ЗАПОВНЮЄТЬСЯ всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об'єкт оподаткування."

Відповісти
  • бух
13.01.17 13:11

Зовсім недавно набув чинності наказ Мінфіну від 26.09.16 р. № 841 (далі – Наказ № 841), яким:• змінено редакцію наказу Мінфіну від 23.01.15 р. № 14 і затверджено нову форму декларації акцизного податку (далі – декларація);• викладено в новій редакції Порядок заповнення декларації (далі – Порядок № 841).У листі від 09.12.16 р. № 39423/7/99-99-15-03-03-17 ДФС роз'яснила деякі особливості декларування акцизного податку за новою формою.Давайте розглянемо, які зміни з'явилися у формі декларації.Чим обумовлені зміни у формі декларації?Форма декларації була оновлена у зв'язку з такими змінами в Податковому кодексі (далі – ПК):• з'явився новий об'єкт оподаткування (реалізація пального) і, відповідно, нові платники акцизного податку та порядок адміністрування акцизного податку (уведення Системи електронного адміністрування реалізації пального);• змінилася ставка роздрібного акцизу щодо пального;• змінилася база оподаткування в разі виробництва та реалізації в Україні і ввезення на її територію тютюнових виробів.Ці зміни діють із кінця 2015 – початку 2016 року.За який період уперше подається нова декларація?Офіційно Наказ № 841 був опублікований 22.11.16 р. («Офіційний вісник України» від 22.11.16 р. № 90). Тому, згідно з п. 46.6 ПК, перший звітний період, за який подається нова декларація, – грудень 2016 року. Значить,не пізніше 20 січня 2017 року (це п'ятниця) платникам акцизу слід відзвітувати вже за новою формою.Що змінилося у формі декларації?1. Повністю видозмінено розділ В декларації. У цьому розділі наводиться розрахунок зобов'язання з акцизу з реалізації пального, називається він «Податкові зобов'язання з реалізації пального».2. Із нумерації розділів виключено букву «Ґ». Тепер цей розділ став розділом Д, відповідно розділ Д став розділом Е. Ця зміна повинна полегшити роботу бухгалтерам, тому що раніше при заповненні декларації саме при проставлянні цієї букви могла виникнути помилка.3. Розділ Д (раніше розділ Ґ), призначений для заповнення платниками роздрібного акцизу, зазнав змін і дуже скоротився – зараз там наводиться сума зобов'язань з акцизу тільки в розрізі кодів КОАТУУ. Докладний розрахунок суми податку наводиться в додатку 6.4. Декларацію доповнено двома додатками: додатком 11, у якому розраховується податок із реалізації пального, і новим додатком 9, який заповнюється у випадку порушення продавцем пального порядку заповнення та реєстрації акцизних накладних. Відповідно, «колишній» додаток 9 зараз є додатком 10.Як заповнити та подати декларацію?Нагадаємо платникам акцизного податку основні правила заповнення та подання декларації.1. Імпортерам підакцизних товарів не потрібно подавати декларацію, за винятком:• імпортерів алкогольних напоїв і тютюнових виробів;• осіб, які порушили митний режим або умови цільового використання (ЗІР, категорія 116.07).2. Платники акцизу з реалізації пального, а також особи, які мають діючі ліцензії на право здійснення операцій із підакцизними товарами (наприклад, роздрібні торговці алкоголем і тютюном), подають декларації за кожен місяць – незалежно від того, була в них у звітному періоді така діяльність чи ні (п. 49.21 ПК; ЗІР, категорія 116.07). Якщо платник не потрапляє під зазначений перелік осіб, то в разі відсутності діяльності і показників, що підлягають декларуванню, декларацію він подавати не зобов'язаний.3. Платник роздрібного акцизу, що реалізує підакцизні товари не за основним місцем обліку, подає декларації до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, у яких розташовані такі пункти продажу (ЗІР, категорія 116.07). Податок при цьому сплачується до місцевого бюджету таких адміністративно-територіальних одиниць (пп. 222.3.2 ПК).4. Платники акцизного податку заповнюють і подають тільки ті додатки та розділи декларації, операції з яких вони здійснюють і за якими в них виникають зобов'язання з податку (п. 2 розд. І Порядку № 841).5. Якщо суб'єкт господарювання є платником одночасно декількох видів акцизного податку, то він подає одну декларацію з відповідними розділами та додатками (п. 3 розд. ІІІ Порядку № 841).6. Якщо платник акцизного податку до перевірки знаходить помилку в поданій раніше декларації, він повинен уточнити зобов'язання з податку одним зі способів:• або подати уточнюючу декларацію• або подати додаток 8 у складі декларації за поточний звітний період (п. 16 розд. ІІІ Порядку № 841).

Відповісти