Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.01.17
13096 23 Друкувати

Мінфін планує внести зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку

Міністерство фінансів України повідомляє про оприлюднення проекту наказу «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку».

Проект наказу підготовлено з метою приведення норм Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 № 88, у відповідність із Законом України від 03.11.2016 № 1724-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», яким внесено зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

 Законом № 1724 внесено зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», якими передбачено спрощення документообороту підприємств шляхом зменшення вимог до первинного документа та скорочення переліку його обов’язкових реквізитів. Зокрема, змінено термін «первинний документ», що дозволить вважати оплачений (акцептований) рахунок-фактуру (інвойс) підставою для відображення господарської операції в бухгалтерському обліку без обов’язкового складання акта приймання-передачі та виключено реквізит «місце складання».

Проектом наказу пропонується внести зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 № 88 (далі – Положення), яке встановлює порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності, для приведення його норм у відповідність із законодавством та уточнення порядку документального оформлення деяких господарських операцій.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються до 15 лютого 2017 року у письмовій та/або електронній формі за такими адресами:

головного розробника – Міністерства фінансів України: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 або 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: kovtun@minfin.gov.ua;

спеціально уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

Інформація по темі:
Требования к первичке упростились
Мария Золотарева: нововведения в Закон о бухучете выгодны фискалам, а не налогоплательщикам

За матеріалами Міністерство фінансів України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ГБ (Главбух)
17.01.17 08:25

Сначала все упростят, а потом по тихому (как обычно) примут закон, требующий обратное и налоговая будет иметь лишний повод для проверки и факт состоявшейся сделки нужно будет доказывать в судах.

Відповісти
  • Сонцe
17.01.17 09:03

Всe роблять по типу “казнить нeльзя помиловать”. А потім доказуй, що кома правильно стоіть

Відповісти
  • vnkor
17.01.17 09:07

Ссылка на проект приказа неправильная.

Відповісти
  • Админ
17.01.17 09:27

vnkor, спасибо. исправила

Відповісти
  • Лорик
17.01.17 09:31

Для себя любимых стараются. Что бы легче было улизнуть. А мы замучимся доказывать, что документ подтверждает факт сделки. Я лично буду продолжать следить за правильностью оформления первичных документов и далее. пусть я буду "старомодной".

Відповісти
  • ***
17.01.17 17:59

Лорик, я думаю все так будут продолжать делать. А то с их "реформами" завтра передумают... и будем вспоминать "старые песни о главном"

Відповісти
  • Абзац
17.01.17 09:57

одні під шумок знищують документи та інформацію, у інших викручують руки і вимагають все підряд

Відповісти
  • Економіст
17.01.17 09:34

Зміни стосуються тільки зовнішньо економічної діяльності?

Відповісти
  • Наталия
17.01.17 09:53

Економіст, первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію; { Абзац одинадцятий статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1724-VIII ( 1724-19 ) від 03.11.2016 } Це стосується Стаття 2. Сфера дії Закону 1. Цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Відповісти
  • Анна
17.01.17 13:42

с "місцем складання" согласна, это был реквизит, высосанный из пальца. Но как можно было додуматься изменить формулировку первичного документа? Теперь все документы являются первичными, тот же счет, который выписан, но товар так и не отгружен или отгружен через пол года. Бред, который закономерен в нашей стране...

Відповісти
  • Наталия
17.01.17 15:19

Анна, Все моменты по отгрузке товаров должны быть четко прописано в договоре, а бухгалтер только делает проплату на основании счета. Ответственность предусмотрена по договору.

Відповісти
  • ***
17.01.17 17:09

Наталия, есть разовые оплаты, согласно счета.... деньги оплатили, а товар еще не получили по той или иной причине.... и что вы будете отражать в БУ?

Відповісти
  • ***
17.01.17 17:30

Наряду с этими облегчениями, ввели блокировку налоговых накладных, по которым надо будет доказывать реальность сделки. Сколько уже типа облегчили ? (командировочное удостоверение, ТТН, путевой лист, доверенность, печать, теперь счет-акт) Только вот если нет ТТН, признают сделку бестовараной, если доверенность покупатель не дает, страхуйся сам как хочешь, собирая то письма, то... печать на договоре не обязательна, но лучше у нотариуса заверить...., нет путевого листа, значит не имеешь права затраты отражать... Были общие формы документов, теперь каждый видоизменяет как ему вздумается.... Но Минфин, "как ни садитесь, вы в музыканты не годитесь" А что это получается, оплатить оплатили, а услуги не оказали, поставщик услуг будет говорить: У вас счет есть, деньги заплатили, значит все оказано. А если есть претензии к работе? Что-то напрягает эта мышиная возня.

Відповісти
  • ***
17.01.17 17:32

Это фискалы в своих письмах пишут:Рахунок-фактура за своїм призначенням не відповідає ознакам первинного документа (оскільки ним не фіксується будь-яка господарська операція, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції), а має лише інформаційний характер. Фактично рахунок-фактура є розрахунково-платіжним документом, що передбачає тільки виставлення певних сум до оплати покупцям за поставлені (фактично поставлені) товари чи надані (фактично надані) послуги. Факт отримання товарів (послуг) повинен бути підтверджений видатковою накладною постачальника або актом приймання-передачі виконаних робіт (послуг).Зазначену позицію викладено в листах Міністерства фінансів України від 27.11.2006 N 31-34000-20-23/25136, від 09.07.2007 N 31-34000-20/23-4579/4800, від 30.05.2011 N 31-08410-07-27/13794.

Відповісти
  • Мирра
17.01.17 20:22

***, Счет-фактура это писулька с реквизитами предприятия и суммой, которую необходимо заплатить и все....

Відповісти
  • Инесса
17.01.17 17:36

***, от них не отвалится теперь новые листы написать, а те отозвать или сделать вид, что все про них забыли.

Відповісти
  • Мирра
17.01.17 20:22

Даааа, что -то давно бухгалтерский учет не изменялиииииииии

Відповісти
  • ***
18.01.17 10:15

Мирра, и что-то давно налоговую накладную не изменяли.

Відповісти
  • инна
17.01.17 20:39

Вопросс не по теме, кому приходилось в последнее время иметь дело с проверкой пенсфонда, что хотят? отзовитесь пожалуйста)

Відповісти
  • ***
18.01.17 09:14

инна, табеля учета раб времени, ведомости начисления з/п, инфо по выплатам, выборочно трудовые книжки смотрели, приказы прием-увольн., декретные

Відповісти
  • лю-лю
18.01.17 09:55

Устроили хаос в налоговом учете и перешли на бухучет. Бухгалтера, держитесь!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • В отпуске!
18.01.17 19:05

Мировая практика, инвойс. Ну ну, посмотрим. Сдается мне, скоро все наши бухгалтерские базы и движения " по регистрам" перекочуют в " електроний кабинет платника податкив" и надобности составлять акты и прочую галиматью должны отпасть. Будем прозрачны и чисты. Иностранцы не могли понять , что такое акт, указывали на инвойс и спрашивали " а это?"

Відповісти
  • Ну-И-Ну
18.01.17 20:58

Вчитавшись,понимаю,что Инвойс не так уж и страшен.Вот,скопировала:"Экспортер должен выписать инвойс одновременно с отгрузкой товаров и направить иностранному покупателю. Инвойс является основанием для перечисления денег"Ключевая фраза: одновременно с отгрузкой.Будем вникать! Но вот проблема получения реально качественного товара или услуг как в таких случаях решается?

Відповісти