Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


19.04.17
12849 1 Друкувати

Податкова накладна виписана помилково. Відповідальність "покупця" за відмову від реєстрації мінусового РК

Чи застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до «помилкової» податкової накладної, який повинен реєструвати платник податку, чий «невірний» індивідуальний податковий номер був зазначений у такій податковій накладній?

Відповідно до ст. 1201.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. ст. 192 та 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафів у розмірах від 10 до 40 відсотків суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації.

У разі виправлення помилки, допущеної в індивідуальному податковому номері (далі – ІПН) покупця продавець, зокрема повинен скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, який підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, чий «невірний» ІПН, був зазначений у графі «ІПН покупця» податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

Таким чином, платник податку, чий «невірний» ІПН був зазначений у графі «ІПН покупця» податкової накладної, реєструє розрахунок коригування до такої помилкової податкової накладної за умови якщо з дати його складання не минуло 365 календарних днів.

При цьому, у разі несвоєчасної реєстрації таким платником розрахунку коригування в ЄРПН, до нього застосовується відповідальність, передбачена ст. 1201 ПКУ.

За матеріалами Категорія 101.30 "ЗІР"
Рубрика:
Коментарі
  • 111
21.04.17 08:56

прикольно. то есть от медка отходить больше чем 15 дней нельзя. Я не веду деятельность, 15 числа условный Вася зарегил НН и 15 прислал РК. Я не ведя деятельность такой сажусь 5 числа следующего месяца нулевую деку сдать по НДС а тут херяк и штрафная санкция прилетела. СПАСИБО.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
64088 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно