Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.08.17
12228 28 Друкувати

Хто не отримає пенсію в Україні після реформи: відповіді на головні запитання

Уряд пропонує посилити вимоги для отримання пенсії в 60 років, однак всі українці, як і зараз, зможуть отримати пенсію за віком з 15 роками стажу, повідомляє СЕГОДНЯ.ua.

Уже восени в Україні розглянуть у другому читанні і в цілому урядовий проект пенсійної реформи. Документ передбачає цілу низку нововведень як для чинних, так і для майбутніх пенсіонерів. Вводиться "осучаснення" (5,6 мільйона пенсій перерахують, в результаті вони зростуть від 200 до більш ніж 1000 гривень), посилюються правила розрахунку стажу. Крім того, вводиться так званий "ефективний пенсійний вік" – частина українців вийде на пенсію в 63 або 65 років. Сайт "Сегодня" зібрав відповіді на головні запитання про пенсійну реформу в Україні.

Якщо у мене немає 35 років стажу, я взагалі не отримаю пенсію?

Ні, отримаєте. Щоб заробити пенсію, досить мати 15 років стажу. Різниця тільки в тому, що зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а 2028-го, якщо реформу приймуть, виходитимуть на заслужений відпочинок в 65 років.

Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, його закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років зростатимуть 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, наступного року в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-го потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

Детальніше про те, як змінюватмуться вимоги до стажу, можна дізнатися, ознайомившись з інфографікою.

png_94_01

 

Кажуть, що стаж дозволить заробити тільки на мінімальну пенсію. Це так?

Це не так. Розмір пенсії визначатиметься індивідуально, і рахуватиметься за формулою. При цьому в законі вже зараз є норма – розмір пенсії за віком не може бути нижчим за прожитковий мінімум для непрацездатного. Саме цю суму (зараз 1312 гривень) і називають мінімальною пенсією. Якщо виявиться, що розмір пенсії, обчисленою за формулою, нижче 1312 гривень, за рахунок Пенсійного фонду її "дотягнуть" до мінімалки.

Пенсія обчислюється за формулою: середню зарплату за три минулих роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої по країні, помножити на стаж і на 1,35% зараз або 1% після реформи.

Щоправда, варто враховувати, що якщо ви маєте менше 15 років стажу, пенсія вам взагалі не передбачена, а якщо не встигнете заробити необхідний стаж, то на пенсію вийдете пізніше.

Якщо у вас буде тільки 25 років стажу, пенсію можна буде отримати тільки в 63 роки.

 

Якщо я можу вийти на пенсію в 65 років, а очікувана тривалість життя в Україні всього 72 роки, виходить, я буду на пенсії всього сім років?

Дійсно, за останніми даними ВООЗ очікувана тривалість життя в Україні (і чоловіки і жінки) – 72 роки. При цьому жінки в середньому живуть на п'ять-сім років довше за чоловіків. Однак, до пенсійної системи ці цифри не мають ніякого відношення.

Справа в тому, що очікувана тривалість життя враховує смертність в будь-якому віці, в тому числі в ранньому дитинстві. Щоб приблизно розуміти, скільки українці живуть на пенсії, потрібно використовувати дані про тривалість життя після 60 років. Так ось, українці, які доживають до пенсійного віку (60 років), в середньому живуть ще 18 років.

В українця, який вийшов на пенсію в 65, є всі шанси прожити на заслуженому відпочинку в середньому 13 років. Порівняно з країнами західної Європи, це небагато. Однак, як кажуть демографи, біологічно українці нічим не відрізняються від німців чи французів. Якщо займатися фізкультурою, вчасно проходити медичні огляди і правильно харчуватися, на пенсії можна прожити не 18, а 30 років.

І вбивають українців насамперед не військові дії на Донбасі і шкідливі умова праці, а недбале ставлення до свого здоров'я. За статистикою, чоловік в країні ЄС в середньому проживе на 13 років довше українця. "Це дуже багато. Потрібно мати на увазі, що на біологію накладаються несприятливі соціально-економічні чинники, які або характерні для чоловіків, або більше на них впливають", – пояснює заввідділом досліджень демографічних процесів та демографічної політики Ірина Курило.

 

А ті, у кого немає і 15 років стажу, повинні працювати все життя?

Ні. Пенсія таким українцям не покладена, а ось соціальну допомогу від держави вони отримати можуть. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують. Щоправда, відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію", розмір такої допомоги – всього 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Як розповіла експерт в сфері пенсійного забезпечення, кандидат економічних наук Лідія Ткаченко, якщо загальний дохід українця старше 60 років менше за мінімальну пенсію, він має право звернутися до органів соціального захисту та, крім соціальної допомоги, отримати доплату до рівня прожиткового мінімуму.

 

А який стаж враховуватимуть? Навчання у ВНЗ теж враховується?

Йдеться тільки про страховий стаж, тобто про період, коли українці працювали і сплачували внески до Пенсійного фонду. Навчання в університеті не зараховується до стажу ще з 2004 року. Також до страхового стажу не відноситься декрет, служба в армії.

Таким чином, українець після закінчення навчального закладу повинен працювати практично безперервно. Експерти впевнені: вимога в 35 років стажу цілком відповідає міжнародній практиці. Максимальна вимога в країнах ЄС – 40 років стажу.

Автор: Олександр Литвин

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буржуй
20.08.17 07:36

Вопрос-Куда пропадают деньги тех, кто умер до 60 лет? Или по новому в 65. Ты не умер после 60 на тебе выплаты за год, 2, и далее. Умер -спасибо тебе от государства!.

Відповісти
  • с...т
20.08.17 10:18

у меня вопрос,а стаж и учеба до ,,2000года куда засунуть,отработка после инстиьута,тогда был ссср,а сейчас это россия тоже пролетает?вот вам укранцы,не хотите добровольно в 70лет на пенсию,другим путем заставим.

Відповісти
  • :)
20.08.17 10:44

До 2004 будет учитываться учёба и декрет всем, кто уже работал.

Відповісти
  • Бух
20.08.17 12:25

а после?у меня два декрета после 2004 года, То есть 35 лет плюс пять лет равно 40, просто замечательно. Друзья , я не пойму , такие возмущения по поводу блокировки, а вот пенсионная реформа не волнует, все думают, что вечно работать будут? С 55 лет поднять до 65 лет и все молчат???

Відповісти
  • 0123456
22.08.17 14:59

Бух, не путайте декрет и отпуск до 3-х лет

Відповісти
  • 0123456
22.08.17 15:01

А сейчас с декретных ЕСВ платится и в стаж он идет. А отпуск до 3-х лет засчитывается на уровне минимального взноса,Ж поэтому для пенсии он тоже идет.

Відповісти
  • yurij
20.08.17 15:30

п...сты

Відповісти
  • проснулись
20.08.17 17:12

Все это придумывают люди оторванные от реальности

Відповісти
  • фигею
21.08.17 12:05

проснулись, нам от того не легче

Відповісти
  • економіст
20.08.17 18:05

В Україні 26 млн.чол. працездатного віку .і тільки 10 млн платять внески через ЄСВ в Пенсійний Фонд (як заявляв міністр Рева) .Одже 62% працездатних не поповнють Пенсійний Фонд. Таким чином ЄСВ (єдиний соціальний внесок) є неефективним . Частина громадян не платить ЄСВ через недовіру до держави .частина не може платити через свою бідність.Тому варто переходити на виплату пенсій за рахунок бюджету ,.а ЄСВ відмінити ,Недостачу коштів поповнити за рахунок збільшення інших податків. Наприклад платниками ПДВ є всі громадяни країни .при покупці товарів і послуг(Для цього варто %нарахування ПДВ збільшити з 20% до 23% а зараховувати податковий кредит не 100% як тепер ,а 97%).Тобто поповнювачами Пенсійного Фонду будуть всі громадяни країни і навантаження на офіційно працюючих зменшиться майже в 4рази.. Поступово держава візьме на себе обовязок виплачувати тільки мінімальну пенсію за рахунок бюджету. З початку відміни ЄСВ всім громадянам працездатного віку починається умовне нарахування стажу, як при сплаті внесків з мінімальної зарплати. Якщо людина хоче мати більшу пенсію повинна,добровільно поповнювати свій рахунок в Пенсійному Фонді (або в державному банку). Щоб повернути довіру людей до Пенсійного Фонду потрібно провести кілька кроків. 1) Одержані внески з добровільної сплати Пенсійним Фондом направляти на покупку землі с-г призначення у пайовиків котрі хочуть її продати. Здача землі Пенсійним Фондом сільгоспвиробникам в оренду є надійним джерелом постійних і гарантованих доходів.вона не обезцінюється 2) Кожного року Пенсійний Фонд має збільшувати залишки внесків на величину не меншу за рівень інфляції за попередній рік, чим не допуститься знецінення коштів. 3)Після виходу на пенсію пенсіонер самостійно вирішує в якій пропорції одержувати накопичену суму.при цьому залишок невиплачених коштів в разі смерті переходить нащадкам. 4) Гарантом цих виплат має бути Державний бюджет. Висновок : Впровадження цих кроків може вирішити кілька проблем : завершити земельну реформу ,значно зменшить тіньові зарплати ,створяться умови повернення довіри громадян до держави щодо заощоджень коштів на пенсію Звичайно дана пропозиція влаштовує не всіх .але це є реальний компроміс .

Відповісти
  • бух
21.08.17 10:32

економіст, Бред. В нищей стране никогда не будет больших пенсий. Для повышение уровня жизни людей( в т.ч. и пенсий) нужны системные реформы в экономике. Но наша сегодняшняя власть никогда не пойдет на это. А все остальное это как мертвому припарки.

Відповісти
  • данет
21.08.17 14:26

бух, а вот и нет. денег в стране хватает. пенсионный фонд надо ЛИКВИДИРОВАТЬ. пенсии выплачивать из БЮДЖЕТА.тогда повысить их не составит проблем. дефицит пенфонда это не вина пенсионеров это вина президентов премьеров и депутатов всех созывов.

Відповісти
  • бух
21.08.17 15:46

данет, логика отсутствует полностью. Если деньги в стране есть, тогда откуда взялся дефицит ПФ? А предложение ликвидировать ПФ и тогда появятся деньги - это вообще без комментариев. Хотя если вы имели ввиду ликвидировать ПФ вместе с пенсиями и пенсионерами, тогда понятно.

Відповісти
  • данет
22.08.17 10:41

бух, логика отсутствует полностью. откуда дефицит пенфонда-отсутствие рабочих мест и тд и тп стыдно не разбираться в этом.и отсебятину негородите- причем здесь появятся деньги если ...........где вы это прочитали порохобот вы наш дорогой.деньги есть но распределение их коррупционное. пенсии надо выдавать из БЮДЖЕТА. дошло?

Відповісти
  • бух
22.08.17 12:19

данет, Мне стыдиться не в чем, потому что из ваших высказываний видно, что это вы не разбираетесь не в чем.1.Вы пишите, что дефицит ПФ связан с отсутствием рабочих мест. Вот просто интересно , откуда появятся рабочие места, если ликвидируют ПФ и пенсии будут платить из бюджета?2. Если распределение пенсий коррупционное, то каким образом это распределение измениться , если это будет происходит в бюджете? Одни коррупционнеры поменяются на других коррупционнеров? В этом, наверное, и весь смысл вашего предложения.3. И про порохоботов, чтобы далеко не ходить, посмотрите на себя в зеркало. И забыли еще написать про руку кремля. Учтите в следующий раз. Смешно уже просто, Минстець зря з/п платит вашим креативщикам, уже бы придумали что-нибудь новенькое.4.Если до Вас не дошло, проконсультируйтесь у специалистов, пусть вам хотя бы элементарные понятия объяснят.

Відповісти
  • данет
23.08.17 12:02

бух, вы все время увиливаете от главного на чем я настаиваю - выплата пенсий сиз бюджета - там достаточно денег что бы уже сейчас увеличить малые пенсии в 2-3 раза. а минстець -это обуза государства они там даром получают зарплату и никакой пользы не приносят. рабочие места надо создавать- это ясно то что их грошман и кондитер не хотят создавать это другой вопрос-я тут причем. и последнее если вы считаете чтоновые рабочие места не наполняют бюджет то смените свой ник.

Відповісти
  • Анна Ив.
21.08.17 11:04

Все,конечно,так. Только наша страна все прибедняется: сначала у нас вклады отобрали, а мы с них платили подоходный налог- в СССр все официально было. Потом 55 лет выхода на пенсию- дескать вам надо до 59-ти дроработать, а мы вам коэффициетик доплатим. Теперь вот мне 56 лет: я имею 35 лет стажа и з/п за последние (на сегодня) 3 года = 3400 средняя. Размер пенсии ваш калькулятор посчитал ниже минималки. А придет новая власть и мы узнаем, сколько украли эти, как папередники. Нет, я не сепаратистка, я не хочу в СССР. но мне наосточертело знать, что каждые следующие свято верят, что мы тот все дебилы и быдло.

Відповісти
  • Катерина
21.08.17 12:03

Супер, прям геноцид нації. Якщо жінка була 2 рази в декреті по 3 роки, то їй що до смерті працювати. А ще виникає питання де знайти роботу в 60-63 роки, якщо на ринку праці ти вже після 45 років не катеєшся.

Відповісти
  • Плач Ярославны
23.08.17 10:41

Катерина, да, это как-то.. прям прямой призыв не рожать детей!!Замкнутый круг!!! Родишь - работай до смерти.не родишь... государство не получит новых плательщиков взносов!!Я понимаю, что женщины в отпуске по уходу за детьми не платят взносы, но надо же как-то поощрять восполнение генофонда нации

Відповісти
  • Не скажу
23.10.17 10:54

Плач Ярославны, им население нужно сокращать, а не восполнять. Неужели Вы этого еще не поняли....(

Відповісти
  • buh
21.08.17 13:37

До 2004 - трудовой стаж (записи в трудовой книге)с 2004 - страховой стаж (фактически начисленный ЕСВ)А теперь, возможно глупый вопрос.Стаж до 2004 не входит до общего стажа согласно новой пенсионной реформы?Разъясните, пожалуйста.

Відповісти
  • Алла
21.08.17 13:52

До 2004 г. стразовой стаж приравнивается к трудовому и наоборот.

Відповісти
  • Анна Ив.
21.08.17 14:04

В общий стаж входит. Пока это не отменили. Но где найти работу в 60лет- звучит серьезно. Я в 56 еще гл бух, еще тяну на равных. Но кто может быть застрахован ? Зрение, мозги, да и вообще. Ищут , чтобы умная, красивая, с опытом , до 35-ти лет. Вот и приходится без отпуска, по 10, а то и по 12 часов работать, в одном лице и бухгалтер и юрист и аналитик, потому,что срашно: уволят и куда в 56-то?!!! А пенсия за последние 3 года. Почему я не королева Англии- в 92 правит и со здоровьем проблем нет, правда и налоговые накладные ей не приходится регистрировать...

Відповісти
  • грустьпечальтоска
22.08.17 12:54

"Порівняно з країнами західної Європи, це небагато. Однак, як кажуть демографи, біологічно українці нічим не відрізняються від німців чи французів. Якщо займатися фізкультурою, вчасно проходити медичні огляди і правильно харчуватися, на пенсії можна прожити не 18, а 30 років." Они издеваются? Пусть авторы этих ответов попробкют правильно питаться на эту пенсию!!!! И по врачам не забудут пройтись. У нас сейчас медицина скорее убьет чем вылечит. Читать их противно(((((

Відповісти
  • Berta
22.08.17 19:10

ОФИГЕТЬ!!!! ЗП 5000 чистой.....коммунальные съедают 2300!!! на дорогу по городу около 600,00!!!! и как можно полноценно питаться, проходить медосмотры на остаток ???????!!!! ИДИОТЫ!!!!!!! ну да, язык без костей можно рассуждать!!!! мели Емеля твоя неделя!!!!! у них ЗП европейские+ жилье+медицина+транспорт из бюджета, то наши проблемы им не понять!!!!! да проблемы народа вождя не шибут!!!!! их шибёт только где можно отрезать от народа, что бы на свое "величество" больше было!!!!!!

Відповісти
  • злой бух
23.08.17 09:42

скажите ,если человек в 60 лет не имеет 15-25 лет стажа,значит он что вообще не работал и не имел дохода,так он вообще бы вымер как динозавр, значит он просто не хотел официально работать и платить налоги а пенсию хочет,так почему ему должно платить государство пенсию ,если он не платил взносы.Теперь дальше,откинуть всех таких "пенсионеров" и выплачивать только тем,кто действительно работал и платил налоги

Відповісти
  • Кукольница
09.10.17 22:08

Мдаа... Почитала статейку, прям улыбнуло. Так всё мило и складно глаголят "Таким чином, українець після закінчення навчального закладу повинен працювати практично безперервно" - именно к этому стремятся все люди, но нет, конечно же не к самосовершенствованию, жизни в достатке, без стресса, путешествиям, здоровью, досугу, ВСЕ ХОТЯТ ПАХАТЬ ВСЮ ЖИЗНЬ. ИА на счёт "питайтесь правильно, проходите медосмотры" и про продолжительность жизни, просто сказочка которую на ночь слушать. На деле же средний возраст мужчин 65 лет, женщин на 10 лет больше, стоит лишь копнуть поглубже в статистику. Разводят, как котят, дерут проценты, а потом на старость лет, неизвестно, сколько из этих денег увидят пенсионеры "які доживають" вновь. Особенно заставило хохотать предложение про "Потрібно мати на увазі, що на біологію накладаються несприятливі соціально-економічні чинники", так может быть если делать людям меньше стресса, то они и жить будут больше?)) Хотя, зачем государству это нужно? Ему ведь не выгодно, чтобы пенсионеры жили долго, ведь тогда они получат свои пенсии. Статья просто для тупого быдла, которое ничего не поймёт, а послушно пойдёт и выполнит все условия. Пожалуй, теперь понятно, откуда к гос-ву столько недоверия.

Відповісти
  • Не скажу
23.10.17 10:53

"вчасно проходити медичні огляди і правильно харчуватися, на пенсії можна прожити не 18, а 30 років". На пенсию, Ирина Курило??? Ты издеваешься, с..чка?

Відповісти