Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


06.09.17
20592 23 Друкувати

Чи можуть засновником виконуватись функції керівника юридичної особи в частині складання та підпису податкової звітності?

 Вимоги щодо складання податкової декларації визначені ст. 48 ПКУ.

     Пунктом 48.5 ПКУ визначено, що податкова декларація повинна бути підписана: керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

     Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку (пп. 48.5.1 ПКУ).

     Якщо податкова декларація подається податковими агентами - юридичними особами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації такого агента, а якщо податковим агентом є платник податків - фізична особа – таким платником податків (п. 48.6 ПКУ).

     Відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України, від 16 січня 2003 року № 436-ІV (далі – ГКУ), управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.

     Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів (частина друга ст. 65 ГКУ).

     Отже, уповноваженою особою юридичної особи, яка має право підпису податкової звітності, є особа, визначена установчими документами юридичної особи.

 

За матеріалами Категорія 135.02 "ЗІР"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Сеня
06.09.17 08:42

Может, кто в курсе: предприятие не работает. Планируется уволить директора и сдавать отчетность учредителем (это одно и то же лицо). Как я понимаю, после того как в ЕР будут внесены сведения об увольнении директора, договор с налоговой будет расторгнут. Нужно ли получать новый ключ ЭЦП на учредителя? Или можно старым ключом подписать новый договор?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • @@@
06.09.17 12:46

Сеня, аналогично был дир/учред Показали увольнение в 1дф+ЕСВ К госрег-ру не ходили. Продолжали пользоваться теми же ключами уже год. Проблема будет когда ключи закончатся

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • СС
06.09.17 13:54

@@@, а какие были проблемы с ключами и как вы их решали?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
06.09.17 10:37

Сеня, старый ключ сразу же перестанет действовать, как только в отчете по есв будет проставлено увольнение старого директора

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 5
  • Крис
06.09.17 10:23

Сеня, а как вы будете вносить в ЕР сведения об увольнении директора? У нас аналогичная ситуация. Ходили в рег.палату - сказали, т.к. директор и учредитель -одно лицо, то ничего вносить не будем, поскольку у них написано Керівник. Все зависло. Юристы тоже внятного отчета не дают.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • 123
06.09.17 09:29

Сеня, нужно получать новые ключи, чтоб не трогать учредителя - можно сделать доверенность и без его участия это все оформить.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 777
06.09.17 09:36

Сеня, новые ключи нужны, причем потом придется переоформить договор на подачу отчетности в эл. виде.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Лена
06.09.17 10:07

А разве оформляют ЕЦП на учредителя? У нас требуют приказ о назначении директора.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Пашина Тамара
12.09.17 08:06

Лена, совершенно верно - не оформляют. Нет такой ЕЦП

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сеня
06.09.17 11:20

я так и думала - засада :(((

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анн
06.09.17 14:01

Сеня, может подать тот же самый приказ о назначении (который раньше подавали) или такой как написала Ирина "...приступаю до виконання обов’язків директора з.."

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Крис
06.09.17 11:32

Сеня, директор уволен 07/07/2017. Почитав комментарии, только что отправила пустой ндс за август. Отчет принят. Так что пока ключи работают. Но, наверно, нужно их менять.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Гость
11.09.17 13:03

Крис, к вопросу о пустой декларации НДС, если она действительно пустая http://buh.ligazakon.ua/news/2016/2/18/141563.htm

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
06.09.17 11:37

У нас була аналогічна ситуація. Директор і засносник - одна особа. Ми прийняли рішення (протокол) про те, що у зв’язку з відсутністю ведення господарської діяльності на Товаристві та відповідно до приписів ч. 2 ст. 65 та ч. 1 ст. 167 Господарського кодексу України 1)призупинити нарахування заробітної плати директору Товариства з _____ 2016 року; 2)Учаснику Товариствау виконувати обов’язки директора на безоплатній основі; 3)уповноважити директора Товариства безпосередньо та на безоплатній основі подавати до відповідних контролюючих органів звітну документацію, в тому числі податкову декларацію з податку на прибуток, заповнену за правилами, що встановлені для регламентованої звітності. Далі, на підставі протоколу зробили відповідний наказ Я, ____, безпосередньо та на безоплатній основі приступаю до виконання обов’язків директора з «04» жовтня 2016 року.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Ирина
06.09.17 11:39

ключ не змінювали

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Буржуй
06.09.17 13:05

В базе ЕДР нельзя убрать "керiвника" просто физически. Если кто то смог -поделитесь. Просто если он учередитель и директор и нет деятельност можно не платить и не начислять з/п.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Св
06.09.17 14:14

как только в базе ЕДР уберете "керівника", налоговая сразу заблокирует ключ((( не смотря на то, что учредитель он же директор

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Светлана
06.09.17 14:50

В Протоколе должно быть написано, что учредитель он же и директор. Тогда отчет пустой подаете и подписываете ЕЦП директор.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • InnaInna
06.09.17 17:33

Светлана, и обязательно отразить в протоколе, что учредитель-директор выполняет свои обязанности без заключения трудового договора (т.е. без зарплаты). У регистратора ничего менять не нужно. При окончании действия старых ключей для подтверждения полномочий предоставляется протокол учредителей

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 2
  • Вита
06.09.17 16:45

Пустой ЕСВ сдавать не нужно, 1ДФ тоже. А прибыль по году можна сдать в бумажном виде и не нужны ключи.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Юлия
07.09.17 16:03

Вита, +++, так и делала.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вита
06.09.17 16:45

Пустой ЕСВ сдавать не нужно, 1ДФ тоже. А прибыль по году можна сдать в бумажном виде и не нужны ключи.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • бух-бух
12.09.17 14:36

А баланс ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
11665 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд