Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.12.17
30773 20 Друкувати

Зміна номенклатури товарів/послуг в ПН: роз'яснює ДФС

ДФС в доповнення до інформації щодо механізму зміни номенклатури товарів/послуг в податкових накладних (повідомлення від 13.12.2017) повідомляє:

1. У разі, якщо до ПН платником податку зареєстровано РК, яким доповнено номенклатуру постачання товарів/послуг, але у графі 1 «№ з/п рядка ПН, що коригується» Розділу Б табличної частини РК (далі – номер рядка ПН) по всіх доданих товарних позиціях вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1»), то в разі, якщо в подальшому може виникнути необхідність коригування таких товарних позицій, необхідно скласти РК в якому:

– сторнуються товарні позиції, щодо яких вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1»), шляхом зазначення в РК усіх товарних позицій, що містилися в ПН та РК до них. При цьому, в графі 7 РК зазначаються показники зі знаком «мінус», а також в інших графах зазначаються відповідні значення одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, які вказані в зареєстрованих ПН та РК до них по таких товарних позиціях. В графі 1 рядка РК вказується номер рядка, який був зазначений в ПН, та зареєстрованих до неї РК, по таких товарних позиціях.

– додаються всі товарні позиції, щодо яких в попередніх РК вказано однакове (дублююче) значення номера рядка ПН (наприклад «1») з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коду товару/послуги, ставки, найменування, але у графі 1 рядка РК, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

У графі 2 РК зазначається причина коригування – «Зміна номенклатури».

2. У разі, якщо в період з 20.11.2017 по 14.12.2017 були подані для реєстрації РК для зміни номенклатури товару, але РК на зменьшення були зареєстровані, а РК, за якими повинно було відбутися доповнення ПН новими товарними позиціями, в ЄРПН не були зареєстровані, слід подати на реєстрацію замість РК, реєстрація якого не відбулася, один РК, в якому:

– додати нові товарні позиції, але у графі 1 того рядка РК, яким додається товарна позиція, вказати новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН (доповнити ПН новим рядком);

– у графі 2 РК зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».

3. У разі, якщо після реєстрації ПН виникає необхідність доповнення ПН новими товарними позиціями на заміну вже вказаних, або у зв'язку із зменшенням обсягів постачання по окремій або окремих товарних позиціях, платнику податку слід в РК:

– сторнувати (зменшити) показник «Обсяги постачання» по відповідній товарній позиції або по кільком товарним позиціям, при цьому, у графі 1 рядка РК, яким сторнується товарна позиція, вказати порядковий номер рядка ПН, за яким була зазначена дана товарна позиція в ПН, що коригується;

– додати нові товарні позиції, але у графі 1 рядка РК яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

– у графі 2 РК у всіх рядках зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».

За матеріалами ДФС
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
22.12.17 03:54

Дебилы...

Відповісти
  • 5252
22.12.17 06:18

В этой стране Чиполлино- все делают для "благо"  бухгалтеров, где они набрали этих Супрунов* без комментариев- и везде мерещиться "русский" след

Відповісти
  • Я)))
22.12.17 06:45

И всё вышеперечисленное сегодня работает? Я имею ввиду на практике

ПО уже настроены на разъяснения?

Відповісти
  • лю
22.12.17 10:18

Я))), работает. У меня в ноябре покупатель "случайно" бросил предоплату 30,11, отгрузила две виртуальные позиции. сейчас идут мелкие отгрузки с другой номенклатурою. с помощью матов уже смогла зарегистрировать два РК. номенклатуру ставлю -1-2+3+4+5...+10

Відповісти
  • Кузя
22.12.17 07:31

Ужас. Ведь изначально было понятно что все единицы для новых позиций  в первой колонке РК - бред полный. Но законы логики, похоже, не применимы в налоговом законодательстве у нас. 

Відповісти
  • Машуня
22.12.17 08:54

Кузя, "Лучшая защита от логики - невежество" (не помню автора).

Відповісти
  • Я
22.12.17 08:36

У 2 дня назад регила РК, так самое интересное, снимаю товар по НН за август 2016 г где нет кода товара, а он мне отклоняет РК , пишет отсутствует КОД. Номально???? пришлось поставить код , и все, БИНГО. 

Відповісти
  • Oleg7
22.12.17 09:38

Відповідей на питання заповнення декларації з ПДВ за листопад у зв’язку з неправомірними відмовами в реєстрації РК ця відповідь не містить.  
По-перше, варто було б дозволити включати в декларацію РК, по яких була неправомірна відмова в реєстрації в ЄРПН (коли один РК зареєстрований, а другий ні для платників, що складали окремі РК на збільшення і на зменшення). 
По-друге, треба прямо роз’яснити органам ДФС, що штрафів за РК, які тепер будуть несвоєчасно зареєстровані, не повинно бути.

Відповісти
  • Ксюша
22.12.17 10:53

Oleg7, А за кой они тогда корпоратив будут праздновать , а еще на курорты в Европу надо съездить, а оплата за бугром школы элитные оплатить. Это мы сидим на ромашке гадаем заблокируют или нет , и где деньги дополнительно брать в случай чего. Зато квитанции на штраф аж бегом прислали, яда же не ожидала такой оперативности.

Відповісти
  • Oleg7
22.12.17 11:54

Ксюша, вам уже успели НУ-Р на штрафы прислать? 
Надо бы обжаловать, а решение на штраф кто составил: инспекция или область?

Відповісти
  • Ксюша
24.12.17 21:31

Oleg7, на штраф прислала письмо налоговая инспекция. Причем сначала первое письмо пришло в виде уведомления, то второе письмо уже акт с реквизитами куда платить штраф.

Відповісти
  • Юрій
22.12.17 11:01

Oleg7, згоден на 100%. Також фіскали проігнорували ситуацію, коли плюс зареєстрований, а мінус заблокований. Завдяки тому що ДФС повністю ігнорує норми законодавства, виникла путанина у заповненні декларації з ПДВ за листопад, що буде причиною накладення штрафних санкцій с боку ДФС. Я розумію, що ці штрафи ми скасуємо через суд, але ж скільки потраченого часу.... 

Відповісти
  • Oleg7
22.12.17 11:57

Юрій, не погано було б піти по адмінпроцедурі оскарження в залежності від того, хто випише ППР на штраф: інспекція чи область.
Думаю, вдасться і без суда їх скасувати.

Відповісти
  • Марина
22.12.17 17:03

Подскажите, а если к налоговой наклкадной (зарегистрирована в сентябре 2017г.) я сделала несколько нулевых корректировок (в налоговой была одна позиция): 1. корректировка была 18.12, первую позицию сняла половину и добавила с "+" 3 позиции под номерами 2, 3 и 4 (все зарегилось). И вот мне надо сделать вторую корректировку, снять остаток позиции которая в налоговой и добавить еще 4 позиции с "+". Как мне их номеровать, опять 2, 3, 4 и 5 или с учетом первой корректировки где было с "+" 3 позиции, соответственно номеровать 5, 6, 7 и 8 ???????

Відповісти
  • Лейла
23.12.17 17:07

Марина,если номенклатуру новую добавляете, а не количество к старой ( не к позициям, что были в графах 2,3,4) то ставите уже следующие номера с учётом первой корректировки

Відповісти
  • Елена
22.12.17 19:15

Плюсовки по прежднему блокируюся.....

Відповісти
  • Я)))
23.12.17 05:18

Елена, конечно, потому что РК "+" не должно быть отдельно от РК "-"

Это должно быть одновременно)

Слишком маленький период времени был для того, чтобы люди смогли эти два РК зарегистрировать, не все успели проскочить. Абсурд, конечно, но ПО менялось несколько раз за месяц. Людей просто КИНУЛИ

Відповісти
  • вик
23.12.17 22:19

что за ..ню я только что прочитал?

Відповісти
  • Наталья
25.12.17 17:52

А у меня такая ситуация: за товар А (2штуки) было оплачено несколько авансов из расчета разных цен (из-за курса). На момент отгрузки было оплачено 100% и мы смогли сформировать окончательную гривневую цену из этих авансов. Но вышло так, что сумма авансов НЕ делится нацело на 2 (2 штуки), т.е. пришлось 1шт. ставить с 15коп. и 1 шт. с 16коп. цене,чтоб выйти на общую. Делаю нулевые РК на пересчет долей по окончательной стоимости и мне нужно старую строку № 1 разбить на 2 строки (т.к. цены отличаются, а номенклатура осталась прежней). Попробовали сделать по новой схеме как для смены номенклатуры: строка № 1 с "-", стр.№5 и стр. № 6  с "+". Причина - "змина килькости та вартости". РК не приняты, т.к. для такой разбивки по строкам они хотят причину ТОЛЬКО "змина номенклатуры"... Как же быть??

Відповісти
  • Ольга
26.12.17 16:32

 Сколько можно издеваться над людьми?  Отправила РК нулевку зміна номенклатури Строка 1 "минус" (полностью все количество) строка 1 "плюс". Не принято , дублируются строки. Сделала уже как написано  Строка 1 минус, строка 2 плюс. Не принято , т.к. за таким номером розрахунок уже есть!!!! Он же не принят!!!. Делаю такой же РК но под другим номером, останавливает регистрацию!!! Что делать?

Відповісти