Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.10.18
28795 25 Друкувати

Щомісячне переукладання договорів ЦПХ перевіряючі розглядають як приховані трудові відносини

Керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області на підставі акта інспекційного відвідування винесено постанову про накладення фінансової санкції на  приватне підприємство з виготовлення книжкової продукції за використання праці 16 неналежно оформлених працівників. Видавництву доведеться сплатити штраф у розмірі  1 787 040 гривень.

В ході інспекційного відвідування встановлено, що у видавництві, станом на 20 вересня 2018 року, на предмет дослідження оформлення трудових відносин із усіма найманими працівниками, підприємством, окрім наказів про прийом на роботу, табелів обліку  робочого часу, відомостей нарахування заробітної плати, штатного розпису підприємства та інших бухгалтерсько-кадрових первинних документів було  надано договори про виконання разових робіт. З’ясовано, що в період з 1 січня 2018 року по 31 серпня 2018 року зазначені  працівники працювали по договорах цивільно-правового характеру із щомісячним їх переукладенням.

«Разова робота» вказана у документах поіменованих як «договір про виконання разової роботи», співпадає із назвами та ознаками і обов’язками для цілого ряду професій, (робіт) передбачених нині діючим Класифікатором професій посад робіт  ДК 003:2010, які можуть виконуватися окремою фізичною особою – працівником, лише в рамках трудових відносин – виробничого процесу тобто на умовах трудового договору, або за наявності необхідних дозвільних документів (дозволів, ліцензій, декларацій, свідоцтв,  нарядів…)  на проведення відповідної категорії робіт, надання послуг передбачених чинним законодавством.

Звертаємо увагу! За наявності ознак, притаманних трудовим відносинам, повинен укладатися трудовий договір, а не договір цивільно-правового характеру. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Тому цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів і у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Держпраці вкотре наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до статті 265 КЗпП за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Інформація по темі:

Підміна трудових відносин цивільно-правовими. Суд не погодився з доводами Держпраці

Щодо підміни трудових відносин договорами ЦПХ

Чи може водій працювати за договором цивільно - правового характеру?

Чи може охоронець працювати за договором ЦПХ?

За матеріалами ГУ Держпраці у Хмельницькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Pyka 3AKOHA
22.10.18 09:00

Да, но как я понимаю, контракт (трудовой договор) это трудоустройство работника на определённый срок. И заключение таких ограничивается различными законодательными актами. Таким образом, большинство профессий исключает такую возможность, а иначе все бы этим пользовались, т.к. это удобно.

Відповісти
  • Ігор
22.10.18 10:24

Скільки б не казали про договори ЦПХ, все одно знаходяться гопніки з розумом фіндиректора, які за допомогою цих договорів намагаються схитрувати. Схоже з тим, як на шляхах. Патрульні кажуть, що вони цілий тиждень проводили роз'яснення, там де встановлені радари встановили по кілька попереджень, але настав час - по калька сотень порушень швидкості.

Відповісти
  • Кузя
22.10.18 20:29

Ігор, у вас комплекс неполноценности , связанный с фин.директором. Вы везде его упоминаете. Сходите к доктору. Потому что лучше иметь мозги фин.директора, чем мозги налоговика. А у вас симптомы наблюдаются...

Відповісти
  • Андрій
22.10.18 10:40

Чому не можна конкретно прописати, які види послу можна надавати по ЦПХ, а які ні.

Відповісти
  • Ігор
22.10.18 10:44

Андрій, нам вже стандартизували причини коригування ПН, назви професій згідно совкового КП. Ще і тут стандартизувати?

Відповісти
  • Андрій
22.10.18 11:27

Ігор, А хіба буде краще коли прийде інспектор з праці і скаже що дані послуги не можна надавати по договору ЦПХ? А штрафи самі знаєте які

Відповісти
  • Ігор
22.10.18 12:55

Андрій, ні не краще. Однак кожна ситуація має більше 2 шляхів вирішення. То Ваш варіант, пропоную ще 2:
1. Велика кількість продовольчих крамниць зробила яскраві стенди рошена або тортів Київських (відомо, що шокохряк отримав монополію на назву торт "Київський?) або нашої ряби, сплачують не по факту продажу, а передплату і їх ніхто не чіпає;
2. Передача про Париж - переважна більшість крамниць та майстерень, кафе та кав'ярень та барів та навіть готелів - сімейний бізнес. Тобто передати свої 50 магазинів сімейним власникам, а собі залишити один і залучити до роботи лобуряку синка щоб не збивав перехожих, а займався ділом.

Відповісти
  • ТТТ
22.10.18 12:10

Були перевірки держ праці. по ДЦПХ сказали потрібно ,щоб не було назви посади,табеля робочого часу, акти викон.робіт за кожен день-це одноразова робота сьогодні прийшов н\п викопав траншею і получив кошти. Забудьте про ДЦПХ!!! Не робіть собі проблем--111690,00 грн. штраф!!  Терор.генацид малому бізнесу!! Ціни ростуть,а як працювати і піднімати людям зарплату про це мовчать... 33 контролюючих органи( 33 жах і ще там ДФС не має!!!!) уже на 2019 рік план перевірок оприлюднили. КАПЕЦ, ГЕНОЦИД по другому не скажеш.

Відповісти
  • Кузя
22.10.18 20:33

ТТТ, ну указать должность в договоре и табелировать работника по ГПХ -перебор, конечно. Тема далеко не нова, пора бы уже всем усвоить, что такие вещи ни с ФОПом, ни по ГПХ не приветствуются. 

Відповісти
  • Ира
22.10.18 14:04

ТТТ,за то мова та віра.

Відповісти
  • Елена
22.10.18 12:27

Вот ситуация - есть ФОП-единщик на группе 3, без наёмных работников, первичку ведет сам,  раз в квартал  заключает ГПД с бухгалтером, чтобы помог сделать и сдать квартальный отчет. Тоже скрытые трудовые отношения припишут?

Відповісти
  • 9991
22.10.18 15:06

Елена, только в договоре и акте конкретно прописать какой отчет и цена работы.

Відповісти
  • Елена
22.10.18 15:23

9991, это само собой, прописываем в договоре максимально так, чтобы для самых альтернативно одаренных проверяющих было понятно, что оплачивается результат договора, а не процесс, план-график, отчет, акт выполенных работ, всё есть. Но всё равно тревожно.

Відповісти
  • Ігор
22.10.18 12:41

Елена, ні.

Відповісти
  • Елена
22.10.18 13:43

Ігор, спасибо, хорошо, если так.

Відповісти
  • ^^^
22.10.18 12:33

Все это прекрасно, но бывает работа временная, пол месяца есть, пол месяца нет. Какой смысл каждый месяц принимать и увольнять работника. А платить за время, которое ему совсем делать нечего, дураков нет.

Відповісти
  • СиР
22.10.18 15:47

^^^,возьми по срочному и не парься и не скупись.

Відповісти
  • ^^^
23.10.18 09:55

СиР, сроки не всегда можно предусмотреть, людей берут на выполнение определенной работы, которую может сделают за неделю, может за две и о какой скупости речь, если договор официальный и налоги по нему платятся.

Відповісти
  • мотя
22.10.18 13:29

с гр.пр.дог. точно такие же налоги как с трудового, и если еще и не минималка,то какая разница? тупо содрать нехилый штраф?

Відповісти
  • Оля
22.10.18 14:42

И я не понимаю, с ЦПХ такие же налоги надо платить при выплате вохнаграждения

Відповісти
  • ок
22.10.18 14:54

Оля, а если меньше минималки - то и налоги меньше, чем в случае с зп. А еще уведомлять в налоговую предварительно не надо, пришел проверяющий, а там все по договорам ЦПХ только вчера заключенным, а не пришел - то и нет никакх ЦПХ и налогов нет  

Відповісти
  • ^^^
23.10.18 09:57

ок, а если намного больше минималки и все официально?

Відповісти
  • СиР
22.10.18 15:49

ок, в том то и дело - с лжецами только штрафы, и еще Божья кара - это куда страшнее...

Відповісти
  • Кузя
23.10.18 18:22

СиР, мысль про Божью кару для наших чиновников, меня, прям умиротворяет несказанно:)) Прям елей на душе.  Хоть я об этом свершившемся факте никогда и не узнаю. Хотелось бы кары человеческой для них застать, хоть немножечко. Грешна в желаниях своих, каюсь.:)) 

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
23.10.18 11:44

СиР, правильно - правильно , Геенна огненная ... ))))

Відповісти