Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


03.07.19
4701 6 Друкувати

Зовнішній сумісник не повідомив, що за основним місцем роботи працює на 1,5 ставки: чи є відповідальність?

Зовнішній сумісник (вчитель) не повідомив, що за основним місцем роботи працює на 1,5 ставки. Що робити керівнику? Яка відповідальність?

Згідно статті 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Статтею 25 КЗпП визначено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Постановою КМУ від 03.04.1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» визначено, що для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно.

Також, цією ж постановою установлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Відповідно до п. 3 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43, працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію повинен пред’явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт.

При прийнятті на роботу, що потребує спеціальних знань, власник або уповноважений ним орган має право вимагати від працівника пред’явлення диплома або іншого документа про набуту освіту або професійну підготовку.

Цим же Положенням визначено, що:

усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом, в т.ч. педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.

відповідальність за порушення порядку прийняття на роботу за сумісництвом відповідно до постанови КМУ від 03.04.93 р. № 245 та цього положення покладається на власника або уповноважений ним орган державного підприємства, установи, організації, що приймає працівника на роботу за сумісництвом.

За порушення законодавства про працю посадову особу, яка винна у порушенні трудового законодавства або оплати праці може бути притягнуто до:

– дисциплінарної відповідальності. Згідно зі ст. 41 та ст. 147 КЗпП, видів дисциплінарної відповідальності є два — догана або звільнення;

– адміністративної відповідальності посадових осіб може бути притягнуто на підставі ст. 41 КУАП. Адміністративна відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений в суд протокол постанови про накладання адмінштрафу, який виписує інспектор з органу Держпраці під час перевірки роботодавців;

– кримінальної відповідальності. Розслідування кримінальної справи у загальному порядку проводять слідчі органи МВС на підставі звернення працівників про скоєння злочину посадових осіб або на підставі акту перевірки органу Держпраці. Рішення щодо притягнення до кримінальної відповідальності приймає суд.

Також до підприємств, застосовується відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).
Штраф нараховується за результатами перевірки органу Держпраці суб’єкта господарювання або роботодавця, якщо під час проведення такої перевірки встановлено ознаку порушення законодавства про працю.

На сьогодні всі питання накладання штрафів органами Держпраці розглянуто у Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2013 р. № 509.

За матеріалами ГУ Держпраці у Харківській області
Коментарі
  • Злой
03.07.19 09:05

А где, собственно, ответ на поставленный вопрос? Ответ очень похоже на ответ ГНИ куча воды ни о чем. За статью КОЛ.

Відповісти
  • Сергей
03.07.19 09:15

Бред, а не ответ. Набор извлечений из нормативных актов. Космические  корабли бороздят просторы большого театра.

Відповісти
  • М
03.07.19 09:31

И ссылка на нормативный акт при работе в госучереждениях, а остальных это ограничение НЕ КАСАЕТСЯ!!!!

Відповісти
  • Пентиум
03.07.19 10:19

Гнать таких "спецов"  из усюди, пусть учат жен борщ варить.

Відповісти
  • подводный камень
03.07.19 14:51

при проверке требуют табель, и если там стоят 8 у совместителя, а по основному - тоже 8, начинается наезд - например требование в таком случае платить сверхурочные

Відповісти
  • Татьяна
03.07.19 17:46

подводный камень, если это не госучереждение работодатель не обязан у внешнего совместителя проверять/требовать информацию о наличии основного либо не основного рабочего места. Никакие справки, табеля и т.д с основного места работы Вам не нужны для приема и начисления выплат внешнему совместителю.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
63621 224
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно