Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.07.19
21472 2 Друкувати

Банківські картки ФОП. Чи можна використовувати "підприємницький" дохід на власний розсуд?

Артем Ткаченко, адвокат, громадський діяч.

Підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у ФОП після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом (ст. 44 ГКУ). З огляду на це ФОП має право вільно користуватися коштами для власних потреб з поточного підприємницького рахунку за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.

Отже, кошти, перераховані ФОП з поточного підприємницького рахунку на свій особистий поточний рахунок (особисту картку) як перерахування підприємницького доходу, не підлягають оподаткуванню ПДФО. 

 ️Інша справа, коли ФОП перераховує власний дохід після сплати всіх податків та зборів не на свою особисту картку, а, наприклад, члену сім’ї: батькам, чоловіку або дружині, дітям, у тому числі усиновленим (п.п. 14.1.263 ПКУ). Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або ФОП, оподатковуються як додаткове благо за ставкою 18 % ПДФО та 1,5 % військовий збір (п. 174.6 ПКУ). Тому в зазначеному випадку ФОП, з огляду на п. 176.2 ПКУ, стає податковим агентом.

Таким чином, доходи у вигляді подарованих грошових коштів, які перераховуються з рахунку ФОП — платника єдиного податку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, на рахунок фізичної особи — члена сім’ї першого/другого ступеня споріднення, включаються до загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи та оподатковуються за ставкою 18 %. Крім того, ФОП повинен відобразити такі виплати у звіті за формою № 1ДФ. З огляду на це не слід проводити таке перерахування з підприємницького поточного рахунку.

Рекомендація: спочатку перераховувати підприємницький дохід на свій особистий поточний рахунок (особисту картку), а вже потім «перекинути» такому родичу. Адже «подарунки» між родичами першого ступеня споріднення оподатковуються ПДФО за ставкою 0 % (п. 174.6 ПКУ).

За матеріалами Ліга.Блоги
Теги:
Коментарі
  • Forta
22.07.19 16:57

Дайте же заработать банкам!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Вячеслав
23.07.19 17:27

Эх, придёт время, возьмут за яйца банки. И налоговики тупо все поступления на карты, кроме зп, будут облагать НДФЛ и ВС по результатам года в виде писем счастья. А ты уже доказывай, что не олень. Первые звоночки уже есть. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28017 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд