Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.12.19
25182 29 Друкувати

Режим: «Податкова тиша» або що робити з реєстрацією ПН?

Тамошюнас Андрійподатковий адвокат, партнер консалтингової компанії "ADA Group"

Згур'єва Оксана, голова ГО "Бізнес HELP"

Проблема: з 21 грудня сервер ДПС перестав подавати «ознаки життя» (по ПН/РК, направленим на реєстрацію, квитанції про реєстрацію/зупинення реєстрації/відмови у прийнятті не направлялись платникам).

Пояснення (від ДПС): версій декілька, але суть зрозуміла:

  •  на «гарячій лінії» - сервер працює у штатному режимі, але ПН не реєструються (і слухавка неодмінно кладеться)
  •  також з «гарячої ліні» - «податкові з 21 числа ми не бачимо, в чому причина не знаємо. Чи буде офіційна заява про проблему також не в курсі…»
  •  нічого не знаємо (або ж не хочуть знати)
  •  йдуть обшуки … тому ситуація проясниться дещо пізніше
  •  «все нормально … не переживайте» (викладено на мові оригіналу)

І, нарешті, офіційне пояснення від ДПС

Чому це погано?

Тому що кінець року!

Тому що робочих операційних (у всіх сенсах) днів залишилось дуже мало – фактично 26, 27, 28 (тільки до 15:00)! Відмічу відразу: 31 – банки не працюють (отже ліміт поповнити неможна), а про ДПС нічого сказати не можу!

Що робити?

1. Направляти на реєстрацію ПН – в даному випадку розрахунок на правило «мовчазної згоди» (п. 201.10. ПКУ) … причому цей принцип повинен однаково спрацьовувати у випадках: відсутності або недостатності «ліміту реєстрації», складання ПН з помилками (постанова ВС від 26.06.2018 р. по справі № 806/2219/16).

2. Направляти на реєстрацію повторно – так, це теж варіант, оскільки, по-перше, ПН могли «загубитися» по «дорозі» до ДПС; по-друге, сервер може запрацювати у будь-який момент і про це навряд чи ДПС буде повідомляти; по-третє, ПКУ не обмежує в таких випадках кількість спроб.

3. Зберігати підтвердження відправки ПН на реєстрацію – про це ми докладно писали за посиланням.

4. Направити лист до ДПС України з вимогою про термінове внесення до ЄРПН відомостей по ПН за правилом «мовчазної згоди» (проект листа дивіться нижче).

Як-то кажуть: «Авось спрацює…»

Для чого ще це потрібно?

А для того, щоб задокументувати порушення та показати актуальність і масовість проблеми!

... хоча гроші і «люблять тишу», але точно не в цьому випадку!

(БЛАНК ПЛАТНИКА ПДВ)

Державна податкова служба України

Код ЄДРПОУ 43005393 

04053, м. Київ, Львівська площа, 8

Електронна пошта: post@tax.gov.ua 

Засоби зв’язку: +38 (044) 272 62 55

ВИМОГА

про внесення до ЄРПН відомостей про реєстрацію ПН/РК

Відповідно до приписів п.201.10. ст. 201 ПКУ нашим підприємством було складено податкову накладну №___ від ___р. та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (копія доказу додається).

Однак, до сьогоднішнього дня на адресу нашого підприємства не було надіслано жодної з квитанцій щодо прийняття/неприйняття/зупинення реєстрації ПН, в ЄРПН відсутня інформація щодо реєстрації зазначеної податкової накладної.

У свою чергу, згідно положень того ж п.201.10. ст.201 ПКУ:

«Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних

Таким чином, ПН №___ від ____р. є на сьогоднішній день зареєстрованою в силу закону.

У свою чергу, акцентуємо вашу увагу на тому, що відсутність відомостей про реєстрацію даної ПН до ЄРПН призведе до завдання значної шкоди інтересам підприємства (зокрема, це і штрафні санкції з боку покупця, і часові та фінансові витрати на судовий захист, і шкода іміджу та діловій репутації компанії).

Крім того, ігнорування даної вимоги може бути кваліфікована як протидія законній господарській діяльності та призвести до завдання шкоди державному бюджету України у вигляді необхідності витрачання коштів на відшкодування судових витрат (це і судовий збір, і витрати на правову допомогу адвокатів).

Повідомляємо, що вчинення зазначених діянь може підпадати під дію декількох статей Кримінального кодексу України.

Враховуючи викладене, керуючись положеннями ст.19 Конституції України, п.201.10. ст.201 ПКУ:

ВИМАГАЮ:

  1. Терміново внести до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкової накладної № ___ від ____

 

Директор                                          ______________                                 …………                                                                   

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Люся
25.12.19 00:27

спасибо. а как через кабинет такое письмо отправить? кого получателем выбирать? код 28 центральный офис? 
  

Відповісти
  • Марина
25.12.19 13:02

Юра Г.,даано слежу за Вашими комментриями. складываетс впечатление, что Вы знаете и в профессиональном плане и по жизни намного больше тех, кто Вас критикует, даже не понимая смысла сказанного. Спасибо!

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 12:29

(((, Вы к тому же не в состоянии понять разницу между вопросом и утверждением? Да и Наталье я ничего не писал. Но Вам это не осилить. Наталье спасибо за поддержку, ниже в ветке Ваш  помощник  немножечко заставил нервничать Охохо.

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 02:09

Люся, Ваше письмо будет там же. У них следственные действия. Прикольно. Редакции спасибо за участие. Может быть подпишусь для стимулов.

Відповісти
  • Ія
25.12.19 01:09

А що робити з реестрацією акцизних накладних?
Какой там курс евро?
начало - 2% (120  2  .1. Нарушение плательщиками акцизного налога предельных сроков регистрации акцизных накладных/расчетов корректировки к акцизным накладным в Едином реестре акцизных накладных, установленных статьей 231 настоящего Кодекса, —

влечет за собой наложение штрафа в размере:

2 процентов суммы акцизного налога с соответствующих объемов горючего или спирта этилового, указанных в таких акцизных накладных/расчетах корректировки, — в случае нарушения срока регистрации до 15 календарных дней;)

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 02:07

Ія, Вам же ясно сказали, в бюджете ДЫРА, как всегда догадайтесь с одного раза кем будут затыкать. Кто затычка?

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 01:10

Ладно,21 - выходной. Понимаю, что включив в понедельник они не смогли обработать то, что отправили субботу-воскресенье. а 25 опять выключили? АЛЛО, чо все усилия бросили на программный РРО. Тогда давайте режим регистрации НН как и фискальных чеков без связи с сервером. Спасибо за статью, а то я думал, что я один невезучий. Зроблять нас разом?

Відповісти
  • Ія
25.12.19 01:35

Просто супер  из 23 акцизных зарегистрировалась одна и 25.12......., слов нет.

Відповісти
  • Марина
25.12.19 09:10

Ія,а когда она у вас зарегилась? 25.12.? а отправляли когда? или смысл был в том, что до всего "этого" одна успела зарегиться, а сейчас уже 25.12?

Відповісти
  • Ія
25.12.19 11:30

Марина, отправлена и должна быть зарег. 24.12, т.к. первый экз. АН регистрируется день в день, в идеале всей этой сэарп у нас машины вообще не должны были выезжать без регистрации АН, но останавливать работу нефтебазы естественно ни кто не будет, поэтому машины уезжают, а  АН регистрируется в течении дня. В итоге АН отправлены 24.12 а регистрацию прошли 25.12 (по 2-й кв.), со всего объема 2% штрафа, теперь надеемся и ждем что будет письмо о неприменении  штрафов за эти дни, хотя в их извинениях  система работает но не очень и вероятность что через 2 года пришлют письмо с штрафом с ссылкой на закон в котором должны были но не зарегист. а система их работала, уже проходили это....

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 02:05

Державна податкова служба попереджає, що електронні сервіси фіскальної і податкової служб працюють не в повному обсязі через слідчі дії.

Джерело: Державна податкова служба у Facebook

Дослівно: "Через слідчі дії у ДФС та ДПС з 19 грудня електронні сервіси тимчасово функціонують не в повному обсязі".

Деталі: У службі обіцяють, що сервіси почнуть працювати у штатному режимі "дуже скоро", і всі зможуть своєчасно подати всі податкові накладні.


Відповісти
  • Ольга
25.12.19 09:02

У всех объективные объяснения. И только у бухгалтеров нервотрепка, потому что ты вечный стрелочник

Відповісти
  • Охохо
25.12.19 10:52

Люди!!!! Перестаньте ругаться!!!! Мы все в одной лодке, направьте свою энергию и знания и пишите письма (хотя бы электронные) в Минфин, на fb преза и куда можете, а не держитесь между собой

Відповісти
  • Охохо
25.12.19 10:53

Вместо °Держитесь° хотел написать держитесь.

Відповісти
  • Охохо
25.12.19 10:55

Googl задрал своими корректировками "не деритесь"

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 12:19

Охохо, Как я Вас понимаю!

Відповісти
  • Наталія
25.12.19 11:39

Витяги сьогодні приходять і досить швидко

Відповісти
  • Податковий адвокат Тамошюнас Андрій
25.12.19 12:44

СЕРВЕР ЗАПРАЦЮВАВ!
 АЛЕ: для тих, хто планує відправляти на реєстрацію ПН сьогодні, ПАМ'ЯТАЙТЕ про ст.ст.71, 107 Кзпп!! ! Податківці починають все більше звертати на це увагу + можуть інформувати Держпраці!!!

Відповісти
  • Елена
26.12.19 00:38

Податковий адвокат Тамошюнас Андрій, А Вы не обращали внимание на время работы кабинета: как-то оно не вписывается в 8-ми часовой рабочий день. Пусть труд сначала разберётся с теми , кто такие графики устанавливает и почему бухгалтер иногда получает квитанции после 20_00 , но дождаться-то надо. И не забыли ли Вы про "державу в смартфонi"?  

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 13:25

Податковий адвокат Тамошюнас Андрій, Да не вопрос, оплатим в двойном размере. Хотя по чесноку за такие нервы в приказе надо указать "Премировать буха за нелегкую схватку с врагами 10 окладами."

Відповісти
  • ///
25.12.19 13:08

  а если у меня удаленный доступ и мне разрешено работать удаленно, Гоструд тоже цепляется ? Чем тогда прикрываться -приказом ?

Відповісти
  • Ирина
25.12.19 12:59

Вытяги приходят..значит сервак работает или на половину. 

Відповісти
  • Ольга
25.12.19 13:06

с чего вы решили, что сервер заработал?

Відповісти
  • Юра Г.
25.12.19 13:29

Ольга, там справа зеленая лампочка заморгала желтым (юмор). Он всегда работал по программе, которую в него заложили. Насколько я понимаю сервера ни кто не останавливал, просто программу анализа НН отключили. Видимо подчищают год, правда не совсем удачно выбрали время.

Відповісти
  • Офигевший бух
25.12.19 15:26

А если таких налоговых больше 1000 штук?? Это что на каждую нужно писать письмо, или даже реестром их все перечислить, а подложить "доказательства того, что налоговая была отправлена на регистрацию" я себе плохо представляю весь процесс......

Відповісти
  • Податковий адвокат Тамошюнас Андрій
26.12.19 01:02

Офигевший бух, пока ничего писать и прикладывать не нужно - мониторьте с утра 26.12 статусы своих НН! Желаю Вам, чтобы все зарегистрировалось!

Відповісти