Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.05.20
4615 26 Друкувати

Рада прийняла закон про банки, необхідний для співпраці з МВФ

Закон направлений на підвищення якості та ефективності виконання Національним банком України своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, забезпечення сприятливих умов для ефективного виконання законодавчо закріплених повноважень НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабміну, Мінфіну при прийнятті ними рішень щодо виведення банків з ринку, що дозволить завершити процедури виведення банків з ринку/ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами, а також дозволить оптимізувати судові процедури оскарження відповідних рішень НБУ, Фонду, КМУ, Мінфіну шляхом втілення міжнародних стандартів судового розгляду таких категорій справ.

Крім того реалізація положень закону сприятиме підвищенню ефективності застосування Фондом можливих механізмів виведення банків з ринку та збільшенню кількості кредиторів, вимоги яких будуть задоволені в ході ліквідації та після її завершення, зменшення витрат Фонду та коштів платників податків у разі прийняття державою рішення про участь у виведенні системно важливого банку з ринку.

Закон передбачає внесення змін у такі законодавчі акти України: Кодекс адміністративного судочинства України, Цивільний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України, Господарський процесуальний кодекс України, Закон України “Про банки і банківську діяльність”, Закон України “Про Національний банк України”, Закон України “Про акціонерні товариства”, Закон України “Про виконавче провадження”, Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, Закон України “Про нотаріат”, Закон України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” та інші.

Вказаними змінами розширено повноваження НБУ, щодо здійснення нагляду над банківськими установами, зокрема в частині регулювання ліквідаційної процедури банків, механізм відшкодування збитків (стягнення шкоди) з пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку були завдані збитки (нанесена шкода), розширено механізми участі держави у виведенні банку з ринку.

Внесено зміни до процедури оскарження рішень НБУ, КМУ та Мінфіну. Встановлено, що Верховний Суд як суд першої інстанції розглядає справи щодо відшкодування шкоди, заподіяної визнаними протиправними (незаконними) та скасованими індивідуальними актами НБУ, індивідуальними актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; рішеннями КМУ, а також індивідуальними актами Мінфіну.

Змінами до ч. 2 ст. 182 КПК визначено, що застава може бути внесена як самим підозрюваним, обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем). При цьому заставодавцем не може бути юридична особа державної або комунальної власності або така, що фінансується з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі якої є частка державної, комунальної власності, або яка належить суб’єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності, крім НБУ та Фонду, що можуть виступати заставодавцями щодо їхніх працівників, у тому числі після звільнення таких працівників, за рахунок власних коштів, що не включаються до державного бюджету.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Проект Закону зареєстровано за № 2571-д.

Інформація по темі:
Нацбанк розвінчує міфи про банківський законопроєкт

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Злой клоун
13.05.20 13:53

А можно ка к то выразить недоверие президенту,  примеьер министру,  ВР,  и чтобы они прекратили свою работу 

Відповісти
  • Паламея
14.05.20 10:24

Злой клоун, поздно!!! Они вынесли приговор стране, а этим законом произвели контрольный выстрел. От страны осталось только название : Украина...

Відповісти
  • Ігор
13.05.20 14:47

Як вони турбувались за наповнення корита від МВФ. Всі зібрались, навіть Зе прийшов аби МВФ задобрити та подачку для корита отримати. Цікаво, скільки знадобиться часу, щоб згадали про другий пендель.

Відповісти
  • бурундук
13.05.20 16:08

а теперь ни одной копейки в банке не храните..только в стеклянной

Відповісти
  • злой клоун
13.05.20 16:46

"Президент Австрии поздравил коллегу (Зе) с принятием законопроекта по совершенствованию некоторых механизмов регулирования банковской деятельности. (с)
Меркель назначила советника, который будет давать консультации для реализации медреформы в Украине
Больше читайте тут: https://gordonua.com/news/politics/merkel-naznachila-sovetnika-kotoryy-budet-davat-konsultacii-dlya-realizacii-medreformy-v-ukraine-1499497.html (с)
европа с нами ) !

Відповісти
  • Паламея
14.05.20 06:52

злой клоун, самостийность Украины аж зашкаливает!!!

Відповісти
  • злой клоун
14.05.20 09:55

Паламея,

 лжецы и лицемеры -еуропейцы

Відповісти
  • Ок
14.05.20 10:19

злой клоун, вы че такое говорите? А за шо стоял Майдан?

Відповісти
  • злой клоун
14.05.20 12:22

Ок, они же его и организовали - США и Европка, там такая организация и деньги были задействованы, что я даже не знаю..  майдан как неизбежность (( В США за пук Трампу импичмент, расследование вмешательства России в выборы, а тут "приличные" люди..с"ки

Відповісти
  • Ива
13.05.20 18:20

Что они хоть приняли??? Чем нам это чреват

Відповісти
  • злой клоун
14.05.20 09:52

Ива,
Второе: объявляется полная и окончательная амнистия в виде индульгенции предыдущей банде во главе с Гонтаревой (пахан – Порошенко), которая украла только с депозитов пятнадцать миллиардов долларов и уничтожила 105 банков. Валерия может одевать угги и возвращаться в страну, чтобы в окружении подельников бурно отпраздновать свое счастливое избавление от ответственности за разорение банковского сектора европейской нации.
Третье: «Приватбанк» Игорю Валерьевичу не вернут от слова вообще. И денежной компенсации не будет. Ко всем вопросам обращаться к Петру Алексеевичу. Он в курсе. Коломойский, в принципе, был готов к подобному развитию событий, что мы в ближайшее время и увидим.
Четвертое: после вступления в силу закона на банковский рынок зайдут соросовские и американские банки, который станут скупать украинские земли в промышленных масштабах. Закон о приватизации земли выписан таким образом, что именно банки становятся основными владельцами наших легендарных черноземов.

Відповісти
  • Льоля
15.05.20 15:11

злой клоун, откуда такие умозаключения?

Відповісти
  • Ок
14.05.20 10:22

злой клоун, тогда говорили, что закрытие банков - это очистка от недобросовестных банков в интересах граждан.

Відповісти
  • бурундук
14.05.20 14:42

Ок,

Когда хочется кого-то поиметь бесплатно—и не такое расскажешь


Відповісти
  • злой клоун
14.05.20 09:52

Ива,
Первое: Национальный банк выводится из местной, то есть туземной, юрисдикции и подчиняется напрямую МВФ либо лицам, уполномоченным посольством США и лично Джорджем Соросом. Судебные решения, в том числе и Верховного суда, иски в отношении НБУ не рассматриваются по определению. Банковская мафия становится экстерриториальной и неподсудной.

Відповісти
  • Наталья
14.05.20 12:39

злой клоун, Вы цитируете чужие статьи, так хоть ссылку делайте:)

Відповісти
  • бурундук
14.05.20 14:43

Наталья,это суть что приняли

Відповісти
  • Шурик
14.05.20 04:34

НБУ всегда было конченым аж некуда. Хуже не будет. 

Відповісти
  • Светлана
14.05.20 09:06

Шурик,вы хотели сказать лучше не будет

Відповісти
  • Ок
14.05.20 09:51

Светлана, именно "хуже не будет" - так верещал Яц... в 2014 году, когда, например, дол. был 8, а газ ПО 90 коп. Когда Яц стал премьером сделал дол. по 30 и газ по 10 грн. Пилять хуже не будет!!!

Відповісти
  • Ок
14.05.20 09:43

Попрошайки

Відповісти
  • Татьяна
14.05.20 09:50

По видимому они  очень сильно обнищали. Уже продавать нечего. Осталась только дешевая трудовая сила.
Срочно нужны кредиты-подайте нашим правителям !!!

Відповісти
  • Злата
14.05.20 10:06

Это предательство по отношению к Украине и украинцам. Бесправная колония без права голоса- вот какое будущее уготовили нам.

Відповісти
  • Паламея
14.05.20 10:38

Злата, заметьте: и нет никакого майдана... странно!)))

Відповісти
  • Ес
14.05.20 11:56

Паламея, потому что нет спонсоров и организаторов.

Відповісти
  • 1963
14.05.20 16:04

И при всем этом налоговые блокируют!!!! и электронный кабинет висит!!!! С......................КИ!!

Відповісти