Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.10.20
15210 65 Друкувати

Гетманцев представив свою модель податкової реформи

15 вересня у Парламенті зареєстровано урядовий законопроєкт № 4101, що вносить значну кількість правок в ПКУ та деякі інші закони України.

Про положення цього проєкту ми писали у матеріалах:

«І знову здрастуйте», або Чергові правки із законопроєкту № 4101
Скасування мораторію на перевірки бізнесу. Оприлюднено урядовий законопроєкт
Обмеження на перенесення збитків минулих років та інші зміни підготував Уряд для платників податку на прибуток
Розкриття банківської таємниці та списання штрафів. Уряд підготував зміни до ПКУ
Сплячі ФОПи отримають додатковий час на списання боргів з ЄСВ
Кабмін підготував зміни для ФОПів-загальносистемників, які одночасно працюють за трудовими договорами
ПДВ, акциз та інші податки і збори: чергові покращення умов ведення бізнесу в Україні 

Проте, Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зареєстрував свій, альтернативний, проєкт Закону № 4101-3, яким пропонується внести низку змін до ПКУ для виконання держбюджету у 2021 році. 

Законопроєктом пропонується:

- відмінити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок;

- виключити з плану-графіка проведення планових документальних перевірок на 2020 рік перевірки, які мали б розпочатися у період з 18 березня 2020 року по день набрання чинності цим Законом;

- врегулювати питання оподаткування фінансової державної підтримки, отриманої від Фонду розвитку підприємництва, а також оподаткування сум грантів, отриманих на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій;

- забезпечити надання компанією з управління активами декларацій з податку на прибуток підприємств за результатами діяльності по кожному інституту спільного інвестування, активами яких така компанія здійснює управління, зокрема тих, що не мають статусу юридичної особи

- уточнення норми, пов’язані із оподаткуванням ПДВ, у випадках знищення сільськогосподарських рослин, насаджень, тварин у зв’язку із форс-мажорними обставинами, а також встановлення особливостей визначення бази оподаткування ПДВ в разі постачання товарів/послуг щодо вказаних випадків, а саме не нарахування ПДВ с/г виробниками на знищений у зв’язку із форс-мажорними обставинами врожай як такий, що не використовується у господарський діяльності;

- чітко визначити дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ для операцій з постачання послуг для платників податку, які застосовують електронні документи у бухгалтерському обліку, а саме визначити, що датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення, незалежно  від  дати накладення  електронного  підпису;

- підвищення ставок акцизного та екологічного податку, рентної плати;

- скасування ліцензії у разі несплати або сплати у неповному обсязі рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- зменшити поріг середньоринкової вартості легкових автомобілів, які є об’єктом оподаткування транспортним податком, з 375 до 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої  законом на 01 січня податкового (звітного) року;

- врегулювати питання сплати єдиного соціального внеску, частини чистого прибутку, дивідендів  у разі використання єдиного рахунку;

- врегулювати питання сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування суб’єктами, що здійснюють торгівлю ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів;

- розширити повноваження контролюючих органів щодо отримання інформації щодо банківських рахунків платників податків.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
07.10.20 07:32

Вспоминается булгаковский Шариков:мы их душили,душили...

Відповісти
  • Инесса
08.10.20 10:50

Светлана, СУПЕР!!!

Відповісти
  • Владимир
07.10.20 08:27

А вдруг мы забудем оплату по задекларированному сделать, а они раз и красота

Відповісти
  • Владимир
07.10.20 08:30

Владимир,и зачем банковская тайна честным. Че мы трясемся будь-то контролеры это рейдеры и могут захватить или отобрать. Государство ведь желает нам только добра. Это ж партнеры а не санитары леса...

Відповісти
  • Наталія
07.10.20 16:24

Владимир, Вы с другой планеты? Санитары леса это волки? И что плохого вы видите в них, в санитарах?

Відповісти
  • Владимир
07.10.20 19:45

Наталія, хорошое вижу. Слабый должен умереть. Вот...

Відповісти
  • Наталья
07.10.20 08:42

Дайте ему селёдки!

Відповісти
  • Елена
07.10.20 11:13

Наталья, с молоком

Відповісти
  • Юра Г.
07.10.20 10:47

Наталья, спасибо, это как раз то, что ему не хватает. Фосфор в помощь. Ржал минут 10. Ещё раз спасибо за поднятое настроение.

Відповісти
  • Роман
07.10.20 09:46

Наталья,а лучше в рожу

Відповісти
  • ₴₴₴
07.10.20 08:42

Вообщем раньше прятались, а теперь открыто пишут - максимально залезть в карман налогоплательщиков и качнуть деньги по максимуму. 
Рейтинг слуг показывает, что следующие выборы им (честно) не взять, так что стесняться они больше не будут. 
И обратите внимание на самого Гетманцева, которого многие считают "светочем" украинской экономической школы - все его идеи так или иначе сводятся к "повысить налоги и сборы", "расширить базу налогообложения", "закрутить гайки", "проверкам и штрафам - ДА!" Вот Вам и "новые лица". 
P.S. Вы еще надеетесь на отмену обязаловки РРО и нормализацию работы с НДС? Вот Вам и ответ от власти.

Відповісти
  • @@@
07.10.20 10:21

₴₴₴,  и что прикольно - недвижимость Гетьманцева и его машины записаны на.........угадайте??---маму.
..........Вот такой детенизатор

Відповісти
  • Я
07.10.20 09:21

Гетьманцев геть!

Відповісти
  • Икс
07.10.20 09:29

Сеньор помидор:
Тут вся деревня — мошенники, но если ты найдёшь нового, ты мне его покажи.

Відповісти
  • ЯЯ
07.10.20 10:34

Икс,Очень актуальный мультик,сказка на века. А еще фильм Кин дза дза это почти  про нас.

Відповісти
  • Шурик
08.10.20 02:37

ЯЯ,
https://www.youtube.com/watch?v=5sHphDHfgT0 - Фильм Чиполлино 1973 год Мосфильм Джанни Родари, не только мультик.

Відповісти
  • Шурик
08.10.20 19:08

Шурик,
Там снят сам Джани Родари. В детстве был на съёмках в Крыму, разговаривали с Паном Вотрубой (так он был в Кабачке 13 стульев), он был там тыквой.

Відповісти
  • Олена
07.10.20 09:29

Як ми втомилися від цих поектів і покращень!!!!!!!!

Відповісти
  • Марина
07.10.20 09:33

Как вы надоели со своими реформами, займитесь тем, что приведите в порядок хоть то, что уже есть. А так везде нагадили и ничего не довели до ума!!!!!! ( крик души)

Відповісти
  • Елена
07.10.20 09:33

ППЦ. даже уже не напрягаются в преамбулах к своим проектам- "ДЛя выполнения показателей госбюджета на 2021год!!!  меняют НКУ!!!!

Відповісти
  • Олена
07.10.20 09:43

Грабить будут!

Відповісти
  • Лара
07.10.20 10:18

Может, начали бы с себя. В их бизнесах все бело и легально, или как?

Відповісти
  • Юра Г.
07.10.20 10:50

Лара,почему было. У них и было и есть. Надеюсь будет как у Кадаффи, желательно на этот раз с черенком.

Відповісти
  • не помнят родства
08.10.20 15:16

Юра Г., КАДДАФИ , был за свой народ. а вот такие  американские слуги ,его  уничтожили. и мы все в курсе ,что сейчас в ливии, так что не трогайте каддафи. смотрите у себя под носом

Відповісти
  • Надежда
07.10.20 17:17

Юра Г., Вы вначале узнайте как жили в Ливии при Каддафи. Может знаете сколько социальных услуги ( в тч  бесплатное первое жильё) были бесплатными? Ливийцы долго будут вспоминать свою жизнь при коммунизме. А революцию сделали по типовому сценарию захвата бензоколонок руками безмозглых  ссы..нов. Гореть им в аду!

Відповісти
  • не помнят родства
08.10.20 15:17

Надежда, г -оно везде г

Відповісти
  • Наталія
07.10.20 16:27

Юра Г., Не было, а бело.

Відповісти
  • Лариса
07.10.20 10:45

Как жить и работать в такой стране !!!

Відповісти
  • Шурик
08.10.20 02:40

Лариса,
А как всегда, никак. Беречь здоровье.

Відповісти
  • Игорь
07.10.20 10:50

«Чует мое сердце, что мы накануне грандиозного шухера ..."

Відповісти
  • Ледокол
07.10.20 11:09

Государство (определение Оксфорда) - это политическая организация господствующего класса страны во главе с правительством и его органами, имеющими задачей охрану существующего порядка и подавление классовых противников, а также сама страна с такой политической организацией. 
По-моему, данное определение наиболее точно характеризует существующий строй. Поэтому все действия власти более правильно будет рассматривать с точки зрения "подавления классового противника" - граждан "господствующим классом" - олигархатом, и не пытаться найти в  действиях власти то, чего быть не может - стремление изменить существующий порядок, они там не за этим.

Відповісти
  • Диана
08.10.20 09:29

Ледокол,
А еще «Государство — аппарат насилия в руках господствующего класса» В.И. Ленин

Відповісти
  • злой клоун
07.10.20 11:19

читала я про єтого Гетьманцева в ФБ - на его предприятиях зарплата выплачивается в конвертах , задержка выплат в несколько месяцев, КЗоТ не соблюдается. Как он может что-то "реформировать" ??? чего б самого себя не проверить и не пополнить бюджет?

Відповісти
  • Світлана
08.10.20 17:14

злой клоун,

Відповісти
  • Наталія
07.10.20 16:42

злой клоун, какие могут быть предприятия у слуги народа7

Відповісти
  • Лара
07.10.20 11:39

злой клоун, Вы что? Пусть отсохнет та рука, что себя обидит

Відповісти
  • Станис
07.10.20 12:31

Лара,Вот-вот, и рука и нога, а главное голова - голова без мозгов пусть отсохнет...

Відповісти
  • Buh
07.10.20 12:30

пане Гетьманцев, так в чому ж РЕФОРМА?
- може скасували якість податки?
- чи  зменшили податки на зарплату і вивели її із тіні?
 - може ввели  % з обороту і будуть платити всі?

Відповісти
  • хахаха
07.10.20 12:56

А может ему сменить профффесссию, или по совместительству стать геникологом, ему кругом хочется заглянуть, все узнать и увидеть!

Відповісти
  • Елена
07.10.20 12:59

хахаха, проктологом пусть идет

Відповісти
  • нана
07.10.20 13:12

это , значит , реформа?   дурдом якийсь!     

Відповісти
  • Наталія
07.10.20 16:45

нана, и каждая новая власть реформирует налоговую систему, остальное не успевают. приходят следующие и начинают реформировать налоговую систему.

Відповісти
  • Ольга
07.10.20 14:09

у нас любой грабеж и беспредел называют реформами

Відповісти
  • Ігор
07.10.20 14:13

Профффесор гетьманцев, це звичайна масовка президента єрмака та дуже непорядного товариша Зе. Вони зараз використовують стиль порошенка-95: запевняють ЄС, що використовують ті інструменти боротьби з корупцією, які є у наявності. І мовчать, що майже два роки, не прагнули створити нові інструменти, реформувати систему, тощо. Навпаки, вони залюбки прагнули користуватись, а потім користувались цією корупцією. Але бюрократи ЄС роблять вигляд, що все нормально. Чому б і ні? Кредити надавати вигідно: в офшорах грошей більшає, маєтки та яхти купуються, колишніх міністрів юстиції Австрії фірташі наймають для допомоги ухилення від переслідування, а віддавати буде народ, від імені якого ця хунта бере кредитні зобов'язання.
А інструменти боротьби з корупцією? Так їх КС визнає не конституційними та звільнить всіх корупціонерів від відповідальності. Ось так 30 років "терпіли", продані яроше-тягнибоками терплять рабську долю.

Відповісти
  • Svitla
07.10.20 15:22

О, в період корона-зеленої кризи обмежити перенесення збитків, -це стратегія! Знаємо, проходи. Азіровщина чистої води

Відповісти
  • ///
08.10.20 15:20

Svitla, ты хоть бы понимала ,о чем толкуешь,вот из-за таких  и появились слуги ,а об азировщине и не мечтай,скачи дальше

Відповісти
  • Вот это да!
08.10.20 09:43

Svitla,у народа память, как у рыбки)))) Николай Янович был фактически лучшим премьером Украины! Такого профессионала  у нас не было ни до него, ни после! А писать про "азаровщину" могут только люди далекие от знания налогового законодательства, марко- и микроэкономики!

Відповісти
  • Марі
08.10.20 15:53

Вот это да!,Ну з маркоекономікою знайомі виключно Ви. І уявляю рівень Вашої професійності, якщо для Вас Азаров - найвищий рівень і взірець для наслідування. Певно за зелю голосували?!

Відповісти
  • Ооо
08.10.20 10:53

Вот это да!,про азаровшину пишут те кто уклонялся от налогов, либо маргиналы

Відповісти
  • Йцукен
07.10.20 23:03

Svitla,вам би ще азарова лаяти, мабуть кращі роки були у бізнесі це 2005-2014
Ще Януковича згадайте. От народ 

Відповісти
  • Елена
08.10.20 15:18

Йцукен, ох и помню я цы кращи роки! отчеты начинала слдавть у инспектора . а заканчивала у начальника налоговой. И везде должна быть нагрузка не менее 5% !!

Відповісти
  • Йцукен
08.10.20 18:33

Елена,не у звітах справа, а тому кеші що був. Я б до ранку згоден по кабінетах ходити, але поверніть мені той період коли я не був жебраком як зараз

Відповісти
  • Йцукен
08.10.20 18:31

Елена,є надія що зараз у вас все добре, і навантаження більш немає? Ви як з іншої планети шановна.
 Є такі люди котри при будь якої владі боряться з вітром, їм все не так, то Василь то Іван,  то ще хтось.  Чув я від однієї панянки у 14 році, вашої тезки, що ось ось і завод у польщчи буде, їй теж було все не так, як я здивувався коли нещодавно прочитав що саме вона знов на барикади лізе, вже нова влада їй не влада...ой все

Відповісти
  • Икс
08.10.20 09:01

Йцукен,
Если вспомнили Азарова, тогда давайте вернем налог на амортизацию!

Відповісти
  • ддд
07.10.20 23:32

Пан Гетьманцев, предлагаю для работников;60 % НДФЛ +40% ВС.для работадателя 99,9% ЕСВ, для единщиков 60% с НДС и 90% без.Прибыдь  100%.Дивиденты отменить.Земельный и аренду земли в размере 100% от оценочной стоимости( всех обязать сделать ее обязательно с учетом стоимости слуг в 100% размере)Акциз и эконалог брать в размере80%.Местный налоги на рассмотрении месных Рад но не менее 80%.Тогда и бюджет наполните!!!!

Відповісти
  • Елена
08.10.20 15:19

ддд, и еще отмените затраты для общесистемщиков!

Відповісти
  • buh
08.10.20 13:19

ддд,поплюйте,а то ще з дуру приймуть Ваші пропозиції,як вимоги бізнесу

Відповісти
  • Анжела
08.10.20 10:54

ддд,
не ровен час Вас на работу министерство пригласят

Відповісти
  • Ирина
08.10.20 09:55

Господин Азиров тихо посмеивается - думали хуже не будет?!!!

Відповісти
  • Катя
08.10.20 16:45

По сравнению с Даниилом,Южанина-просто "душка".

Відповісти
  • Світлана
08.10.20 17:16

Цього гетманцева, по-моєму, вже ненавидить вся Україна. Звідки воно на наші голови. 

Відповісти
  • нана
08.10.20 17:58

азаров..макроэкномика....= что за чушь.. этот подсадной  российский казачок имел образование конкретно  геолога- кто не знает,сообщаю,геология с экномикой никакой связи не имеет..очевидно.., и именно азаров построил  репрессивную налоговую систему в украине. какими конкретно достижениями  ..геолога-азарова...тут некоторые пустословы восхищаются.?

Відповісти
  • Для наны
08.10.20 18:44

нана,а вы поди с экономическим образованием ? С красным дипломом? :))))

Відповісти
  • Марі
09.10.20 08:06

Для наны, Ну припустимо, я якраз маю диплом з відзнакою за фахом "Економіка та фінанси" і що? У Азарова фах від цього змінився? Економічних знань додалося? Зламалася побудована ним система кешів? Він став кращим, ніж є?

Відповісти
  • Елена
12.10.20 20:27

Чем больше принимается законов, тем больше в стране беззакония.

Відповісти