Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.12.20
35681 50 Друкувати

Держава компенсує роботодавцям ЄСВ, але не всім! Вивчаємо Постанову КМУ

9 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання (Постанова № 1234) . 

Компенсація надається суб’єктам господарювання — юридичним особам, у яких станом на 31 жовтня 2020 р. основний вид діяльності відносився до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Переглянути перелік кодів видів діяльності можна за посиланням. 

Для отримання компенсації суб’єкт господарювання до 21 грудня 2020 р. подає до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника ЄСВ заяву на отримання одноразової компенсації суб’єктом господарювання. Заява подається засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Датою подання заяви є дата, зафіксована у квитанції про отримання заяви (перша квитанція), яка формується в автоматичному режимі (в електронній формі), надсилається суб’єкту господарювання протягом операційного дня та є підтвердженням отримання такої заяви.

Інформація про прийняття до розгляду заяви зазначається у першій квитанції. У разі коли подана заява не відповідає вимогам частини другої статті 18 Закону України “Про електронні довірчі послуги” та формі згідно з додатком до цього Порядку, відсутні або недостовірно заповнені обов’язкові реквізити заяви, у першій квитанції повідомляється про її неприйняття із зазначенням причин та пропонується подати нову заяву.

Заява розглядається територіальним органом ДПС протягом трьох робочих днів з дня її отримання. Про результати розгляду заяви суб’єкту господарювання надсилається квитанція про внесення даних заяви до реєстру (друга квитанція).

Якщо в заяві недостовірно заповнені обов’язкові реквізити, дані заяви не відповідають відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань або в заяві відсутні дані про основний вид діяльності відповідно до вимог частини першої статті 4 Закону, провадження якого дає право на отримання суми компенсації, у другій квитанції повідомляється про неприйняття заяви із зазначенням причин та пропонується подати нову заяву.

Після усунення виявлених недоліків суб’єкт господарювання може подати нову заяву, але не пізніше 21 грудня 2020 року.

Суб’єкт господарювання, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми ЄСВ за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом, шляхом отримання через електронний кабінет витягу, що підтверджує стан його розрахунку з ЄСВ на перше число місяця, в якому набрав чинності Закон (мова йде про Закон  № 1071).

Сума компенсації суб’єкту господарювання розраховується відповідно до частини третьої статті 4 Закону як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум ЄСВ за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом.

Компенсація суб’єктам господарювання не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності Законом є заборгованість із сплати ЄСВ.

На підставі отриманої від ДПС інформації з реєстру Казначейство перераховує з небюджетного рахунка Мінекономіки кошти компенсації суб’єктам господарювання.

Таке перерахування здійснюється у порядку черговості надходження від ДПС інформації з реєстру в межах коштів, наявних на небюджетному рахунку Мінекономіки. Інформація з реєстру, за якою не здійснено перерахування сум компенсації суб’єктам господарювання у зв’язку з відсутністю або недостатністю коштів, повертається ДПС з відповідною відміткою.

Територіальні органи ДПС на наступний робочий день після отримання інформації від Казначейства щодо надходження коштів на небюджетний рахунок Мінекономіки повторно опрацьовують інформацію з реєстру, за якою Казначейством не здійснено перерахування сум компенсації суб’єктам господарювання у зв’язку з відсутністю або недостатністю коштів. ДПС за підтвердженими територіальними органами ДПС сумами реєстру надсилає до Казначейства інформацію з реєстру згідно з вимогами пункту 9 цього Порядку.

Нагадуємо, работодавці - юрособи також можуть отримати одноразову допомогу для виплати найманим працівникам. Хто має право звернутися за такою допомогою читайте тут

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
13.12.20 00:22

Почём ? В чём подхостие дырьжавы. Грабить будет опять ? Или снова ?

Відповісти
  • Ксюша
15.12.20 09:55

Шурик, Добивать лежачих.

Відповісти
  • Надежда
13.12.20 05:27

Шурик, грабить будут всегда! март/апрель - большая часть предприятий на карантине, сотрудники отправлены за свой счет. Из ЕСВ выпадает, минимум, апрель, март доплата до минималки. Повышение з/п -сентябрь, расчетное возмещение февраль-ноябрь.

Відповісти
  • ФОП 2 гр
13.12.20 08:35

А фізичні особи єдинники 2 і 3 група з найманими вже не є суб’єктами господарювання? Дивний підхід. Як платити ЄСВ за найманих? Одноразової допомоги на ФОП не вистачить

Відповісти
  • Оксана
13.12.20 12:10

Заява подаётся в электронной форме. А есть уже эта форма в электронном кабинете?

Відповісти
  • Наталія
15.12.20 16:08

Оксана, форма то є, але коли я її відправила, то прийшла відповідь, що КВЕД 56.10 не відноситься до КВЕДів для відшкодування ЄСВ, хоча у переліку він є. Зателефонувала у ДПС, там відповіли, що ще немає рекомендацій з Києва і механізму повернення. Ось так.

Відповісти
  • Анн
13.12.20 12:26

Подскажите, код должен быть первым в списке кодов своей деятельности( у нас их 5) или любой из своих основных?

Відповісти
  • Інна
13.12.20 13:00

Анн, КВЕД основний тільки один у всіх. І це не той, що перший чи другий, а той, що позначений основним у реєстрі мінюсту

Відповісти
  • Анн
13.12.20 16:28

Інна, Спасибо!

Відповісти
  • Лариса
14.12.20 11:36

ФОП-3ГР.код есть в перечне,будет 8000,00грн. или нет.Спасибо

Відповісти
  • Бухгалтер
14.12.20 13:45

Как подать в электронной форме? Через кабинет? Какой код формы, не подскажете?

Відповісти
  • Олена
15.12.20 11:37

Бухгалтер,через "Дію"

Відповісти
  • Лена
14.12.20 13:57

Чи підпадають  на виплату допомоги (8000грн)ФОП  які мають  2 групу інвалідності. 

Відповісти
  • Лариса
14.12.20 23:35

Лена, ні, вони не є застраховані особи, бо не платять ЄСВ.

Відповісти
  • Юлия
14.12.20 14:31

а где оформлять заявление? уже кто то попробовал?

Відповісти
  • Марина
14.12.20 16:20

Одного фоп подала заявку, правда не смогла скачать саму поданную заяву

Відповісти
  • Жменечка
15.12.20 10:46

Марина, подскажите пожалуйста!!!заявление где подавали? Через электронный кабинет? 

Відповісти
  • Андрей
14.12.20 16:56

А какой счет указывать ?  ФОПа? 
  Личный физ. лица ?

Відповісти
  • Жменечка
15.12.20 18:36

Андрей,да ФОПА

Відповісти
  • ta
14.12.20 17:05

У нас реально вид деятельности торговля, но в ЄДР стоит другой. Не поздно изменить основной КВЕД?

Відповісти
  • Ирина
15.12.20 11:47

ta, поздно, основной квед по состоянию на 31 октября.

Відповісти
  • marina
14.12.20 19:40

Кто-нибудь нашел эту "заяву"))), как ее подавать?

Відповісти
  • Наталія
14.12.20 21:15

краще б компенсували тим,хто лікувався від корони

Відповісти
  • Виктория
15.12.20 08:27

Кто уже подал заявление? Каким образом? В ГНИ  советуют через кабинет обычным письмом отправлять. Нет заявы в электронной форме(((

Відповісти
  • Наталія
15.12.20 16:12

Виктория, код форми J1392101

Відповісти
  • Андрей
16.12.20 18:50

Наталія, это для юриков.
 А.ФОПы??

Відповісти
  • Юлия
15.12.20 09:02

Почему КВЕД 96.02 не попадает под выплату если мы так же сами потеряли часть дохода?

Відповісти
  • Юлия
15.12.20 09:05

Почему квед 96.02 не попадает под выплату. Мы так же само потеряли чясть дохода?

Відповісти
  • Вадим
15.12.20 09:11

Юлия, работа парикмахерских не запрещена с 8.01.2021, предварительная запись, отсутствие очередей. Плюс освобождение от ЕСВ на 1-й группе. За весенний карантин можно было получить помощь.

Відповісти
  • Жменечка
15.12.20 10:48

Скажите пожалуйста где найти заявление?

Відповісти
  • Олена
15.12.20 11:35

Жменечка,в "дії"

Відповісти
  • Жменечка
15.12.20 18:40

Олена,дякую 

Відповісти
  • Алина
15.12.20 10:51

Добрый день.  Если нет наёмных работников.  Можно получить эту помощь?  И где найти эту заяву?

Відповісти
  • Наталья
15.12.20 11:12

Алина, якщо немає  найманих працівників за кого ви оплачували єсв?, це  компенсація 1/10  сплаченого єсв за  найманих  працівників  юридичним особам.

Відповісти
  • Татьяна
15.12.20 11:20

Код этой формы J1392101, но пока ее еще нет в электронном кабинете на сайте ДПС, соответственно и в Медок ее тоже еще нет.

Відповісти
  • Татьяна
15.12.20 11:27

Вот уже эта форма есть в электронном кабинете))) Надо пробовать!

Відповісти
  • Снежана
15.12.20 12:17

Татьяна, Я не вижу в электронном кабинете(((В каком периоде она?

Відповісти
  • Вадим
15.12.20 12:27

Снежана, перелік послуг - одноразова допомога ФОП

Відповісти
  • Анна
15.12.20 13:07

Вадим,это вы про дию говорите, но в дию вы заходите с личным ключом физ лица, а Юр лица могут подать только через эл кабинет дфс, а там ещё нет возможности подать такую форму, сама форма появилась, а вот в разделе Ввод звитности не нет! 

Відповісти
  • Наталія
15.12.20 16:14

Анна, все есть, только приходит ответ, что КВЕД не попадает под возврат ЄСВ т.к. нет еще механизма. (я звонила в ДПС)

Відповісти
  • Наталия
15.12.20 11:38

Чернигов, налоговая с удивлением узнала, что есть такое постановление, и с возмущениями отправляет на "Дію"

Відповісти
  • Вадим
15.12.20 11:46

Наталия, ага, представляете среднестатистический ФОП решил, что деньги можно получить в налоговой. С возмущением? Ну это нормально. Завистливые женщинки негодуют!

Відповісти
  • Жужа
15.12.20 12:36

Через Арт-Звіт завтра вже можно буде подати цю форму

Відповісти
  • Любовь
15.12.20 13:12

Форма  J1392101, уже в кабинете

Відповісти
  • Наталия
15.12.20 13:34

Любовь, спасибо огромное! Только что отправила заявление

Відповісти
  • Наталья.
15.12.20 13:46

Добрый день. А такая компенсация для ФЛП с наёмными работниками не полагается? 

Відповісти
  • @
15.12.20 21:11

Наталья., нет, статья 4 данного закона только для юриков. Так написано и в порядке КМУ по этой компенсации ЕСВ

Відповісти
  • Наталія
15.12.20 14:05

А як бути з ЄСВ. Потрібно донараховувати до мін ЗП?

Відповісти
  • Наталья
15.12.20 14:30

Подскажите пожалуйста,вот тут не совсем понятно "компенсация ЕСВ".Это ЕСВ ЗА СЕБЯ, так это не юрлица,а ФЛП. А юрлица так они только за работников платят. Так кому же всё-таки эта компенсация,юрлицам за  работников и ли ФЛП за себя????

Відповісти