Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.06.21
37616 61 Друкувати

Подаємо інформацію про бенефіціарів: офіційне роз'яснення Мін`юсту 

Як Вам вже відомо, 11 червня було опубліковано наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності». Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування, тобто 11 липня 2021 року.

Міністерство  юстиції у листі від 11 червня 2021 року № 5178/8.4.4/32-21 зазначає, що всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному держреєстрі) мають міститися відомості про кінцевого бенефіціарного власника та які зареєстровані до набрання чинності Наказом про структуру власності, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців (тобто з 11 липня до 11 жовтня 2021 року) мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному держреєстрі відомостей про КБВ.

Для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

– заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;

– структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;

– витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

– нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу КБВ на діяльність юридичної особи. Зразки можна знайти за посиланням.

Слід зазначити, що Законом про реєстрацію не визначено строку дії документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, а також нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ.

Щодо подання нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, зауважуємо, що подавати необхідно сторінки, на яких зазначено реквізити документа та прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, якій його видано.

Оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ можливо як під час проведення окремої реєстраційної дії відповідно до частини четвертої статті 17 Закону про реєстрацію, так і при вчиненні інших реєстраційних дій, при вчиненні яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ.

Наприклад, якщо у юридичної особи є потреба внести зміни до відомостей про свій відокремлений підрозділ чи перейти на діяльність на підставі модельного 3 статуту, у формі заяви щодо державної реєстрації юридичної особи заявник у блоці «Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» може обрати поле «потребують оновлення» та заповнити відповідні сторінки заяви з оновленими даними про такого КБВ. У такому випадку документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, не подається. Подання документу, що підтверджує сплату адміністративного збору, передбачено лише у випадку подання документів відповідно до частин четвертої та п’ятої статті 17 Закону про реєстрацію.

Слід зазначити, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ в обсязі, визначеному Законом про реєстрацію, протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом про структуру власності.

Разом з тим, у разі одночасного внесення інших змін до відомостей Єдиного держреєстру про юридичну особу чи закінчення тримісячного строку з дня набрання чинності Наказом про структуру власності, адміністративний збір буде справлятися у розмірі, встановленому статтею 36 Закону про реєстрацію.

Мін`юст нагадує, що оскільки нормативно-правовий акт, яким затверджено форму та зміст структури власності, був прийнятий у 2021 році, то щорічне підтвердження відомостей про КБВ планується вже в 2022 році.

Наприклад, якщо юридична особа зареєстрована 10 лютого, то обов’язок щодо подання документів відповідно до статті 171 Закону про реєстрацію, у тому числі заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (форма 6), в неї виникає з 10 лютого 2022 року.

У разі звернення заявників до суб’єктів державної реєстрації з питань, пов’язаних з визначенням КБВ, обґрунтування причин відсутності КБВ у юридичної особи, складання схематичного зображення структури власності, Мін`юст рекомендує направляти їх до Міністерства фінансів України, як до органу, який забезпечує формування та реалізацію державної Міжрегіональні управління Міністерства юстиції 2 політики у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

На цю тему пропонуємо Вам матеріал Наталії Амброзяк, юриста журналу "Податки & бухоблік", Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав].

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Валерий
14.06.21 15:26

Нотариусы уже бухие на радостях.

Відповісти
  • Мария
14.06.21 15:29

Очень, очень надеюсь на возможность подать эту раскраску в электронном виде 

Відповісти
  • Mariya A.
14.06.21 18:28

Мария, почему-то вспомнился школьный анекдот:
Таблица Менделеева приснилась сначала Пушкину, но он ни фига не понял.

Відповісти
  • Наталя
14.06.21 15:34

Мария, время у разработчиков еще есть... до 11.07

Відповісти
  • Мария
14.06.21 15:49

Наталя, у разработчиков объединенного отчета тоже время было 

Відповісти
  • Наталя
14.06.21 15:54

Мария,не спорю, но надежда умирает последней

Відповісти
  • Аля
14.06.21 15:56

Обалдеть! На дворе 21-й век, а мы снова с пачкой бумаг в "сто-тысячную" очередь к регистратору 

Відповісти
  • маня
14.06.21 15:56

– нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.   Оформленный "без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру"- это как?, 

Відповісти
  • Наталя
14.06.21 16:16

маня, Да, как сказала Аля - это паспорт-книжечка.Вот здесь можно подробно о подаче бенефициарных доков посмотреть:https://buhgalter911.com/news/news-1058676.html

Відповісти
  • Аля
14.06.21 16:00

маня, насколько я понимаю, только паспорта-книжечки надо будет заверять у нотариуса, а ID-карты нет.

Відповісти
  • Ірина
14.06.21 17:40

что делать с нерезидентами ???

Відповісти
  • Наталя
14.06.21 18:45

Ірина, отут багато чого у коментарях можна знайтиhttps://buhgalter911.com/news/news-1058676.htmlОбговорювали там те, як викрутитися з паспортами нерезидентів. Також є коментарі про те, що робити, коли відмовляються надавати паспорт для цієї дурні.

Відповісти
  • Наталія
14.06.21 21:12

То що виходить- паспорт без нотаріуса недійсний? Потім ще печатку потрібно завірити і підпис?

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 13:58

Наталія, та скоріше за все ця вимога виникла тому, що документи подає не сам бенефіціар, а представник юрособи (або директор, або хтось по довіреності, або той, хто внесений до ЄДР як той, хто може вчиняти реєстраційні діїї без довіреності).Хоча це, звісно, брєд сивої кобили

Відповісти
  • Непогода
14.06.21 22:58

"...подавати необхідно сторінки, на яких зазначено реквізити документа та прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, якій його видано." Это значит, что достаточно сделать копию стр.2 в паспорте-книжке? Или как?

Відповісти
  • Инга
15.06.21 10:16

Нотариусы делают только всей книжечкой, нумеруют  и прошивают

Відповісти
  • Олег
15.06.21 01:01

 я правильно понимаю что с 11,07 по 11,10 почти все полмиллиона украинских юрлиц должны изнасиловать госрегистраторов и обновить свои данные( хоть бы не надорвались эти регистраторы). а потом ежегодно в течении 14 дней подтверждать. ????

Відповісти
  • 123
15.06.21 09:37

Олег,ДА правильно !!! Было время когда мы все объявляли регистраторы что живы (форма 6) + баланс таскали!!! Обязательно с печаткой стат.управления!!!
А регистратор это все складывал в уголок кабинета в кучку и забывал !!!
Вот так и тут будет. 
Только меня очень сильно волнует ,что сейчас там без присмотра будут лежать нотариально оформленные документы!
А это многим чем чревато!!! 

Відповісти
  • Непогода
15.06.21 08:24

Олег, не представляю как это практически возможно. В отделе госрегистраторов принимают юр.лиц максимум 10 человек, и это в городе-миллионнике. Госрегистраторы, предвкушая массовое нашествие, могут приболеть, уйти в отпуск и т.д. Вызывает много вопросов и "произвольная форма" структуры собственности. Будут принимать любое "художество" или все будет зависеть от эстетических предпочтений принимающего?

Відповісти
  • Елена
15.06.21 10:12

Непогода,представьте себе,мы это проходили в мае 2015года.Сутками в очередях сидели

Відповісти
  • Непогода
15.06.21 15:16

Елена, что мне представлять, я бухгалтером работаю с 1991года. Наверное нет таких очередей, в которых не пришлось стоять, сидеть, лежать.... к сожалению.

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 13:59

Елена,только там не было той самой структуры. Чем больше свободы в оформлении тем хуже

Відповісти
  • Кристина
15.06.21 08:02

так это в
этом году подавать надо или в 2022??я не поняла

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 14:00

Кристина, в этом году подают те, кто зарегин до 11.07. 2021 г. (форма 2).А с 2022 уже пойдет ежегодное подтверждение данных (форма 6)

Відповісти
  • Светлана
15.06.21 08:25

не поняла ID-карты даже копию подавать не нужно?

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 14:01

Светлана, нет, не нужно. Просто будете указывать в заявлении код из демографического реестра.

Відповісти
  • Непогода
15.06.21 14:47

Наталя, читала, что можно вместо паспорта-книжки вписать загранпаспорт. Вопрос обычный или биометрический?

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 15:56

Непогода, если не ошибаюсь, в биометрии есть номер из демографического реестра...Да, действительно, можно вписать загран.

Відповісти
  • Юрий
15.06.21 09:50

В предпоследнем абзаце слова "Міжрегіональні управління Міністерства юстиції 2" лишние

Відповісти
  • Анатолий
15.06.21 12:07

Юрий,вот не могу понять почему Минюст не установит таксу 100грн  / как пример/ за регистрацию паспорта нотариусы будут драть по полной ведь это государство в лице Минюста установило этот бред

Відповісти
  • Евгения
15.06.21 10:08

Обождите, а разве паспорт нотариально заверяется?!

Відповісти
  • Ігор
15.06.21 11:04

Евгения, да, заверяется

Відповісти
  • Елена
15.06.21 10:15

Зашибись!!!
Объясните мне, какую инфо они хотят еще получить? При регистрации фирмы, покупке и продаже фирм, - ЕСТЬ ВСЕ ДАННЫЕ СОБСТВЕННИКОВ!!!
Какого хр*а им ЗАВЕРЕННЫЙ паспорт??? 
Почему полит.партии не сдают свои структуры власности???
Почему нет эл.сдачи отчета? 
Они все ё....лись???
В АТО их всех на х...й

Відповісти
  • Руслана
12.07.21 14:19

Подскажите а проблемнім ЗАТ - а именно Профсоюзам нужно подавать???? (нет деятельности больше 10 лет, учередитель ТОВ - ликвидирован в 2008 году)

Відповісти
  • ИринаКиев
16.06.21 11:17

Елена, так и нотариусы сыты будут,  и горсрегистраторы  сыты  будут,  как это зачем

Відповісти
  • Oteg
15.06.21 11:03

Елена, партии сдают

Відповісти
  • Елена
15.06.21 13:38

Oteg, ошибаетесь!
 Не подають дані про бенефіціарів тільки:політичні партії та їх структурні утворення;

Відповісти
  • хрюн сальный
15.06.21 15:37

Елена, потвори не подають и твари рептилоидние

Відповісти
  • Елена
15.06.21 10:24

 им всем надо пройте не только ПЛР тесты, но и курс лечения в психбольнице! В Раде вирус гуляет по хлеще чем Ковид, при том, все кто туда попадают становятся неизлечимо больными, а после окончания срока депутатства у них появляется боязнь проживания в Украине!!!
И это куда опаснее чем корона!

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 14:02

Елена,вся эта лабуда была придумана еще до короны! Сейчас расхлебываем последствия вступления в силу тех норм!

Відповісти
  • Вячеслав
15.06.21 10:59

Самое интересно, что это никому не надо. Вряд ли регистраторы обрадованы этому нововведению? Информация бессмысленна и бесполезна. Просто чтобы соответствовать каким-то нормам.

Відповісти
  • ИринаКиев
16.06.21 11:15

Вячеслав, вот именно,  что "каким-то" нормам

Відповісти
  • Инесса
15.06.21 11:44

Вячеслав,ну и штрафов нехихых по ходу накосить.

Відповісти
  • Ирина
15.06.21 11:20

Нужно срочно открывать нотар.контору...желательно недалеко от гос.регистратора... 

Відповісти
  • Наталия
15.06.21 15:23

Интересно, если бенефициар имеет паспорт с донецкой пропиской, есть справка переселенца, ее тоже надо заверять нотариально?

Відповісти
  • Наталя
15.06.21 15:58

Наталия,думаю, справку не нужно. По крайней мере, Закон этого не требует. Там прямо указан список документов, которые нужно предоставить.

Відповісти
  • Елена
15.06.21 16:52

ФОПам подавать? 

Відповісти
  • Елена
18.06.21 15:48

Елена, ні

Відповісти
  • Сергей
15.06.21 18:14

знакомый регистратор уже озвучил мне цену вопроса - наличными 2300 грн и никаких очередей.

Відповісти
  • ИринаКиев
16.06.21 11:14

Сергей, и найдутся многие такие,  которые заплатят эту сумму

Відповісти
  • Татка
16.06.21 10:02

Сергей, офигеть....

Відповісти
  • Юлия
15.06.21 19:54

Я правильно понимаю, если у меня предприятие зарегистрировано 22.01.2018г., тогда с 2022 года согласно Ст. 171 Закону про державну реєстрацію мой срок подачи ведомостей КБВ с 22.01.2022 по 03.02.2022 и так каждый год? Этот год не учитываю ,тут и так всё понятно

Відповісти
  • Лариса
15.06.21 23:27

Форма 2,копия паспорта,нотариально заверенная или загранпаспорта,а ,что за схема,что-то не поняла.Доверенность для подающего документы ,то же заверять или нет .Какой-то маразм.

Відповісти
  • Татка
16.06.21 11:28

Лариса, да, по доверенности тоже интересно. Как быть? 

Відповісти
  • Еленаник
16.06.21 10:54

А кто в теме, подскажите плиз. Предприятие зарегено еще в 2008 году, один учредитель,  в рег.карточке указаны реквизиты паспорта-книжечки, эти же данные указывались при открытии счетов в банках и т.д.. Есть у учредителя и биометрия-загран. Если сейчас при подтверждении бенефициаров внести в рег.формы данные загран.паспорта вместо паспорта-книжечки, то и во всех остальных случаях, когда ранее юрлицом  предоставлялась копия паспорта-книжечки учредителя, нужно заменить данные учредителя на загранпаспорт? 

Відповісти
  • Евгения
16.06.21 11:00

Интересно, эта акция с 11 июля по 11 октября так же упростит, облегчит работу бухов и дерегулирует бизнес, как подача нового отчёта по ЕСВ? 

Відповісти
  • ИринаКиев
16.06.21 11:13

вот это ждали год,  что б структуру власности в произвольной  форме делать?

Відповісти
  • Татьяна
16.06.21 11:16

Знакомый еще лет 10 назад был оформлен по глупости директором на не работающее предприятие, добросовестно таскал в налоговую пустышки, затем учредители ичезли , на контакт не выходят, заявление на увольнение отправить некому, писал по адресам, письма не возвращались, короче зарегистрировал у нотариуса заявление на увольнение , до суда пока не дошел. В реестре он по -прежнему числится директором. И такой случай не единичен, теперь как им быть? Готовиться к штрафам, ведь бенефициаров и след простыл?

Відповісти
  • Лана
12.07.21 14:23

Татьяна,У меня тоже все весело. Профсоюзная орган.- учередителем являются ТОВ (а вернее 100 человек, которые основали ТОВ). ТОВ ликвидировали в 2008 году. Директор профсоюза  - поменяла телефоны и не могу ее найти.
Просто зашибись!

Відповісти
  • Вадим
24.06.21 12:08

Татьяна, таких примеров много, был на консультации у юриста и он сказал что должность директора за ним буде пожизненна пока другой не появится, уволится директору просто так нельзя.

Відповісти