Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.09.21
3876 0 Друкувати

Офіс у квартирі засновника

Автор: Адамович Наталія, податковий експерт.

Усіляко вирішуючи заощадити на придбанні нерухомості, багато підприємств розміщують свої офіси у квартирі засновника. Чи можна під офіс використати житлову квартиру? Чи подавати про офіс-квартиру відомості в податкову? Що з офісним майном, яке «заїхало» у квартиру засновника? Які податкові наслідки чекають на підприємство і засновника? Запитань чимало. Постараємося охопити все.

Оформляємо користування

Перше, з чого важливо почати, розміщуючи офіс у квартирі засновника, так це юридично оформити із засновником-фізособою відносини стосовно користування квартирою під офіс. Для цього підійде договір оренди, і договір позики. І перший, і другий укладають у письмовій формі*. А якщо строк дії складає 3 роки і більше, то їх доведеться посвідчити у нотаріуса, а право користування квартирою — зареєструвати (стосовно оренди це вимагає ст. 793 і 794 ЦКУ, п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону № 1952, а стосовно позики — ч. 3 ст. 828 ЦКУ, п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону № 1952). Але є і відмінності, які слід ураховувати підприємству і засновнику.

* Про схожість і відмінності оренди та позики див. у «Податки & бухоблік», 2019, № 58, с. 5.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів
Я вже передплатник

Видання для фахівців в області оподаткування та бухгалтерського обліку в усіх сферах бізнесу

450 грн/
місяць
Купити

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам