Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.12.21
8483 6 Друкувати

Чи оштрафують підприємця за ведення обліку товарних запасів не за встановленою формою

Яка відповідальність застосовується до ФОП, у тому числі платників ЄП, які ведуть облік товарних запасів не за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 03.09.2021 р. № 496?

У разі виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання – фізичної особи – підприємця, у тому числі платника єдиного податку факту реалізації товарів, які обліковані не за формою, визначеною додатком до Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2021 р. № 496, та/або не надання під час проведення перевірки документів, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), до нього застосовується фінансова санкція, – у розмірі подвійної вартості таких товарів, за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та адміністративна відповідальність передбачена ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Інформація по теме:

Ведемо новий товарний облік ФОП: що можна, а що не можна

Облік товарних запасів ФОП: приклади

ФОП: товарний облік

Товарний облік ФОП: дізнайтеся деталі

За матеріалами Категорія 109.02 «ЗІР»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оптиміст
07.12.21 10:34

В подвійному розмірі вартості товару, через те, що я веду свій облік не за встановленою формою? А не злипнеться нічого Вам? Та навіть для юридичних осіб такої відповідальності не має 

Відповісти
  • Фунт
07.12.21 11:41

Оштрафуют по любому - в истории не было случая, чтобы налоговая ушла без штрафа!

Відповісти
  • Рома
07.12.21 13:07

Фунт, ну я уходил)) а чё, если все нормально?)

Відповісти
  • ФОП
07.12.21 12:05

Касательно учета товара на складе/місце зберігання (нет РРО):
Какая штрафная санкция на отсутствие формы учета на місці зберігання (склад), при наличии всей первички от поставщиков?
та же статья 20 применятся не может, т.к. нет РРО

Відповісти
  • Світлана
07.12.21 17:31

Тобто та муть голуба, яку вони пафосно назвали товарним обліком повинна вестися, навіть якщо у ФОП це все шикарно веде 1С. Вони працюють.....

Відповісти
  • Надежда
08.12.21 11:05

Это будут уже не проверки, а погромы начала 19 века "Товар ищи!"
Не боятся нарваться на ребят с передовой? Да и женщины с чайником в руках со страху могут споткнуться. 

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам