Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.04.23
8246 22 Друкувати

Податківців зобов'яжуть використовувати перелік Мінреінтеграціі для податкових пільг

Нагадуємо, Постановою КМУ від 06.12.2022 р. № 1364 визначено механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані рф. 

Затверджується та регулярно оновлюється цей перелік Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Затвердження цього переліку довго чекали платники податків тому, що він мав визначити перелік територій для застосування податкових пільг. 

Проте, Податковим кодексом України визначено, що ключовою умовою, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, є визначений Кабінетом Міністрів України перелік територій. 

Таким чином, податківці дійшли висновку, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, розроблений на виконання Постанови Кабміну № 1364 від 06.12.2022 та затверджений наказом Мінреінтеграції, не може застосовуватися для цілей оподаткування.

Цю колізію виправила Верховна Рада, прийнявши законопроєкт N 7632. 

Документом, серед іншого, визначено, що перелік територій, затверджений Мінреінтеграціі, буде застосовуватись податковою службою в повному обсязі.

Про цю новину повідомив Голова податкового комітету Данило Гетманцев. 

Втім, текст прийнятого Закону поки що не оприлюднено. Після його опублікування поговоримо більш детально про прийняті зміни. Стежте за нашими новинами і Ви завжди будете в курсі подій.  

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Анна
11.04.23 15:22

Та невже) 

Відповісти
  • Тетяна
11.04.23 15:29

Ой, )) типу Гетьманцев не знав про цю ситуацію протягом останнього року?!?!?!

Відповісти
  • Евгения
11.04.23 15:37

Считаю, что всё без толку. Перечень меняется постоянно. Как быть с землёй и недвижкой? Постоянно корректировки к декларации вносить что-ли?

Відповісти
  • Ия
11.04.23 15:46

Так останется неразбериха со сроками в кодексе и в перечне. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
11.04.23 16:17

Дивно, що назвали це колізією
Треба називати речі своїми іменами: непрофесіоналізм законодателя.
Просто хлопці протупили (і це не вперше). 
Податковий розрахунок – протупили з формою та наказом? Так, протупили. 
З обов'язком подавати декларації нашими вимушеними біженцями – протупили? Звісно так! 
Лікарняні, відпустки, блокування, послуги в Дії, обов'язки ФОП-медиків реєструватися в сервісі для прийому звітів від закладів охорони здоров'я НСЗУ – туплять? Так, і не зупиняються. Список можна продовжувати. Тому, навіть коли беруться за хорошу ідею, так її реалізовують, що весь можливий позитив зводиться нанівець... 
Дивно, якби хтось припустився помилки в декларації, а потім називав би це колізією
Я не винен – це все колізія ☺

Відповісти
  • Нина
13.04.23 19:08

Сомневающийся Sкептиk,а вы помните как Слуги ходили в футболках "Имеем право на ошибку"в Верховной Раде.Только ошибку сделали 73%в 2019году.

Відповісти
  • Станислав
11.04.23 19:41

Проте, це з одного боку гарна новина, а з другого - там в Законі сказано вже, що льготи з податку на землю та нерухомість діють до останнього дня місяця, в якому Мінреінтеграції припинило льготи якійсь області. Раніше був Закон до 31.12 роком пізже(земля), або до 31.12 поточного року (нерухомість). Треба тепер кожен місяц моніторити Накази Мінінтеграції і ретельно дивитися по списках громад!!!

Відповісти
  • Молнія
11.04.23 22:25

Шановні платники податків!
Перевірте будь ласка "себе" у ел.-му кабінеті платника податків,
розділ "інфо про бізнес-партнера"... "шо до мене" ...

Відповісти
  • Наталья
12.04.23 15:55

Молнія, не працює

Відповісти
  • Елена
12.04.23 09:42

Молнія, не підкажете з якої декларації податківці беруть інфо про наявні експортні та імпортні операції? В мене в цьому розділі стоїть так (я так зрозуміла, що присутні ці операції), по факту не займаюсь ні експортом, ні імпортом.

Відповісти
  • Ніна
12.04.23 13:20

Елена, я думаю, якщо статутом передбачена можливість ведення зовнішньоекономічної діяльності, стоїть -так.

Відповісти
  • Леся
12.04.23 10:03

Елена, у мене по всіх підприємствах стоїть так, а ще всі податкові які зареєстровані за новими строками світяться як несвоєчасно зареєстровані

Відповісти
  • Наталія
12.04.23 09:09

Який гетманцев все ж таки герой! тільки про нас і думає! Цю "колізію" можно було виправити дуже просто: Постановою Кабміну. І не треба героічно вносити зміни в закон 

Відповісти
  • Елена
12.04.23 09:26

Гетмонцев заводила, тупым его назвать нельзя (хотя хочется назвать словами похлеще), так вертеться тупой не смог бы, но уже не раз смотрела интервью с членами его команды. (Сегодня по телемарофону утром было с его очередным членом) - так я вам скажу, что там такие как Царев, что смылся в Рашу....
Его члены команды отвечают на вопросы "не впопад", отвечают просто набором слов, без всякого смысла, а тем более не того, что их спрашивают. Делаю вывод что там реально обкуренные. Там не то, чтоб не знают что они делают, они не умеют говорить, они не понимают что вообще происходит!!!!
При такой команде однозначно - улучшений ждать не стоит от слова совсем!!!
P.S, А еще, для тех кто не знает, Гетманцев является автором более 10 книг, и одна из них, которой он гордится и навешал себе куча медалей это «Очерки философии налога». 
Лично я - боюсь даже начать ее читать....

Відповісти
  • Злий бух 2
12.04.23 10:52

Елена, ну звісно Гетьманцев не тупий. Не могли ж тупого Данила (як і членів його команди) обрати мудрі виборці :)

Відповісти
  • Марина
12.04.23 09:57

Порядок визнання об’єктів житлової нерухомості такими, що непридатні для проживання у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначається Кабінетом Міністрів України - ось що сказано в Законі. Де тут про перелік Мінреінтеграції?

Відповісти
  • Марина
12.04.23 09:59

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України - це формулювання також залишилось.Де тут про перелік Мінреінтеграції?
 

Відповісти
  • Ольга Пилипенко
12.04.23 13:17

Марина, у законопроекті передбачається наступна зміна "Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України" на "Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку". Це на думку народних депутатів-членів профільного комітету (які надавали такі правки) дозволить застосовувати цей перелік. Хоча адмінсуди вже приймають рішення про застосування переліку, затвердженого від 06 грудня 2022 року № 1364 "Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією"

Відповісти
  • Лариса
12.04.23 10:51

Марина, а де вам вдалось знайти текст? в статті написано ж що текст прийнятого Закону поки що не оприлюднено?

Відповісти
  • Нина
12.04.23 10:41

Дати початку та завершення бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України ПОРЯДКУ!!!.  А Кабінет Міністрів  передоручив Мінреінтеграції.

Відповісти
  • i!
12.04.23 10:48

А те, що платник податків це номер, нікого не цікавить?...
Не відрізняють платника від РНОКПП чи провокують???

Відповісти
  • Олександр
17.04.23 09:55

Господя, и эти люди нас направляю - ЧТО значит ОБЯЖУТ ?
может кто-то ПОСМОТРИТ текст Кодекса  2015 года - решение ПРАВИТЕЛЬСТВА
может кто-то всё же ПОЧИТАЕТ текст - РАЗРЕШАТ использовать
да и не льгота это - а установление для от отдельных объектов налогообложения статуса - НЕОБЪЕКТ (право владения - ЕСТЬ (запись в реестре), а права распоряжения и пользования - НЕТ (оккупация или обстрелы или ...))
 
 

Відповісти