Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.07.23
15291 34 Друкувати

Обов’язкова реєстрація для всіх юросіб в Єдиній судовій системі: Президент підписав Закон

Володимир Зеленський підписав Закон № 3200-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».

Остаточний текст закону поки що не оприлюднено. Після його публікації поговоримо більш детально про нові положення, а зараз можемо сказати, що проєктом документу було передбачено:

♦ доповнити Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України положеннями, якими змінити термін «офіційна електронна адреса в ЄСІТС» на «електронний кабінет в ЄСІТС», що сприятиме правильному розумінню цього інструменту учасниками судового розгляду;

поширити обов’язок реєстрації електронного кабінету в ЄСІТС для всіх юридичних осіб;

♦ у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху або повертатися, не приймаючись до розгляду судом, в залежності від виду процесуального документа;

♦ забезпечити можливість для сторони направляти документи через ЄСІТС іншим учасникам справи, у разі наявності в них електронного кабінету та інші.

Також визначено, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють електронні кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), яка забезпечує обмін процесуальними документами, протягом тридцяти днів з дати опублікування цього Закону.

На переконання членів Комітету з питань правової політики реалізація прийнятого закону дозволить забезпечити поступове впровадження електронних комунікацій із судом, а також сприятиме обов’язковій реєстрації та використанню електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами. Обов’язкова реєстрація в електронному кабінеті окремої категорії учасників судового процесу дозволить судам здійснювати повідомлення та виклики відповідних учасників в електронній формі, заощаджуючи кошти і час, що зазвичай витрачається на здійснення документообігу.

Зазначимо, що початковою редакцією законопроєкту передбачалося, що ФОПи також мають реєструватися у  Єдиній судовій системі. Але, при підготовці проєкту до другого читання, підприємців звільнили від цього обов'язку

Теги:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Безнадія
19.07.23 07:17

Перехід судочинства на ЕДО в Україні  надасть приклад і іншим країнам, що збереже на планеті мілійони дерев.

Відповісти
  • Елена
19.07.23 08:16

Не зрозуміло, чому зазначена необхідність реєструвати протягом 30 днів, чому це не можна робити безпосередньо перед першою необхідність звернення до суду

Відповісти
  • Александр
19.07.23 13:37

Елена,
Это если тебе понадобится, а если на тебя клевету в судишко накатят, как без регистрации узнаешь.
Чтобы писима по штрафам не рассылать, внесут в список и усё у их в махнатых загребущих лапах.

Відповісти
  • Елена
19.07.23 10:20

Елена, чтоб для МВФ показать реформы в суд.системе.... Очередная показуха. Это как про бенефициаров - ввели всем чтоб выявить конечных выгодополучателей ... и что? Хоть кого-то нашли незаконного? 

Відповісти
  • бабло знайшли та віджали $)
20.07.23 13:37

Думаєте звідки з'являются всі ці єПідтримки, єДопомоги, єВідновлення, єОселі. Воєнний стан! Особливий правовий режим! Експропріація експроприйованого https://youtu.be/sT6CEw_oHBI

Відповісти
  • Безнадія
19.07.23 12:51

Елена, 1. Альфа-Банк
             2, 3, 4, ...........до фига.

Відповісти
  • Елена
20.07.23 10:28

Безнадія, и что? Быль Альфа - стал  АО СЕНС БАНК,   и что? Что добились? - тот кто получал прибыль с этого, тот и будет получать, даже если открыл "на друга"... А разве этот результат должен был быть? Вот я и говорю - ПОКАЗУХА! А для нас головняк....

Відповісти
  • Безнадія
20.07.23 14:06

Елена, Сенс банк идёт под национализацию...

Відповісти
  • ИМХО
20.07.23 13:11

Законодательство усложняется из-за того, что возникают новые обстоятельства и находятся некие "кулибины", которые обходят законы, тем самым в дальнейшем усложняя жизнь всему сообществу. Таким образом, нормативно-правовые акты превращаются из условного "решета" в конкретную "железобетонную стену", о которую, рано или поздно, "кулибины" всё же разобьют себе голову, так как госслужащими становятся "лучшие из лучших" в своей среде.

Відповісти
  • Вікторія
19.07.23 18:04

Безнадія, а просто в реестре этого не было видно? Это же учредители.
А зачем заставили подавать ПП с одним учредителем?

Відповісти
  • Безнадія
21.07.23 16:01

Вікторія, Это не требование МВФ, это наши придумали способ среди сотен тысяч ТОВ и АО с украинскими учредителями  "выявить" не через госреестр, а типа через процедуру принятия данных о собственниках вначале в бумажном виде!!! в кипе бумажек припрятать то, что не успели  переписать. Это потом, когда самые ретивые простояли в очередях,  разрешили подавать в эл виде. С теми, кто не сдал и с иностранными учредителями, ничего не произошло. Работают.
 В стране с таким уровнем цифровизации  регистрационных данных отсортировать организации по бенефициарам - за 1 день максимум весь госреестр, а несли пургу пару лет, если не больше. Я лично не подавала и не собираюсь подавать, потому что это полный бред. Типа сдайте справку, что ты не верблюд.
Главное, что выводить на офшоры валюту это им не помешало.
Поэтому - безнадія.

Відповісти
  • Безнадія
20.07.23 14:11

Вікторія, По бенефициарам форму таблички  разрабатывали и утверждали около 2-х лет, что дало возможность переписать/подробить  бизнесы на др лиц и трасты прежде всего украинским олигархам и политикам. Это был прямой открытый саботаж со стороны власти указаний кредиторов.

Відповісти
  • Іван
19.07.23 09:02

Елена, певне для того у разі якщо на Вас подадуть до суду

Відповісти
  • Йааа
19.07.23 09:50

податкова і досі надсилає листи укрпоштою, (незважаючи на те, що подана заява про електроний документообіг, на їхньому-ж бланку).

Відповісти
  • Флешеровський
19.07.23 10:10

Це сказав не я, це сказав Лао-цЗИ ДРЕВНЕКИТАЙСКІЙ ФІЛОСОФ В 5-6 векі   "КОГДА множатся законы и приказы растёт число воров и разбойников".  Усі притензії до  древнекитайского филосова

Відповісти
  • Антонина
19.07.23 10:54

Новая система-новый кабинет. Нельзя уже как-то эту гребаную #странувсмартфоне к одному какому-то кабинету привести? Пенсионный-кабинет, налоговая-кабинет, статистика-кабинет, дия-кабинет. Сколько можно плодить кабинетов? И зачем они, если госорганы друг у друга информацию посмотреть не могут

Відповісти
  • "Дія" — Єдиний державний вебпортал електронних послуг
19.07.23 17:55

Постанова: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1137-2019-%D0%BF#Text
(c)
"Але знову щось пішло не так". Замість голови утворили N-ний шлунок.

Відповісти
  • стёб
19.07.23 16:03

Формальные правила - формальный прогресс: теперь подопытные смогут бегать как по реальным кабинетам, так и по виртуальным.
Вы до сих пор не поняли, что с вас за ваш же счёт издеваются?

Відповісти
  • Александр
19.07.23 13:42

Антонина,
Один кабинет будет кормить одного имбицила при власти, но их же развелось как тараканов, под каждого кабинетики рисуют.

Відповісти
  • Безнадія
19.07.23 12:54

Антонина, Дию покупают другие европейские страны, у них там по старинке: запись- очередь- бумажечка - подпись- штемпсель.

Відповісти
  • Елена
19.07.23 16:48

Самое неприятное во всех этих кабинетах и ел. Сервисах, что когда вылезает косяк в каких нибудь не так заполненных данных, исправить его тот еше ад, т.к. живые люди , среди которых ты мог бы найти ответственого и все исправить, пропадают.
У меня до сих пор на казначейском счету хрен зна шо, т.к. тех кого я смогла по телефонам вычислить, не могут исправить, а кто модет они не знают.
И получается, за каждую ошибку, неточность, не ту форму!!(при чем не всегда по твоей вине) будем платить временем, нервами, здоровьем, ну и само собой деньгами.

Відповісти
  • Тетяна
19.07.23 17:06

А, что они ответят МВФ , каким действием на свою коррупцию ? Или они отдельная каста?

Відповісти
  • Вета
20.07.23 08:51

А почему ФОПАМ не обязательно? Юрлица как всегда крайние - и налоги в полном объеме и в кабинет пожалуйста. 

Відповісти
  • тому, що
20.07.23 09:42

"Особливістю ведення господарської діяльності без створення юридичної особи є істотно більша відповідальність порівняно з юридичною особою та дещо обмежені права."
Так званий "ФОП" не може ліквідувати одне підприємство, перемістивши активи в інше, як це ро-Блять деякі юродиві особи!

Відповісти
  • Вікторія
20.07.23 09:32

Вета, ФОПам, кстати, легко зарегистрироваться, минут 5 уходит.
Главное, не забывать мониторить асе это 

Відповісти
  • Ірина
20.07.23 11:50

Подала исковое заявление вчера, 19 июля. В приложении 344 документа..., приняли в электронном виде, но попросили один экземпляр распечатать....

Відповісти
  • Безнадія
20.07.23 14:23

Ірина, Из опыта: приняли несколько томов, перед заседанием попросили распечатать ( наши лень было искать в комнате заваленной под потолок не расмотренными  делами),  подшить и сделать опись каждой папки,  для секретарей , которые будут готовить постанову, потом адвокаты попросили сделать то же самое. Юрист руки умыл в самом начале , делали всё бухгалтера. Директор сказал: это вы свою жж прикрываете. Не то что премию выписал, спасибо не сказал. Суд выиграли. Жизнь потом расставила всё по местам.

Відповісти
  • Юлия
20.07.23 12:23

А если не регистрироваться, какой штраф предусмотрен?

Відповісти
  • *
20.07.23 14:14

Вже навіть не смішно: рахувати - рахують, а читати не навчені? Таких "підрахуйок" дійсно тільки штрафами виховувати треба та надавати їм оброблену інформацію за платною підпискою за максимальним тарифом!
"Я все сказав". (c)

Відповісти
  • Оксана
20.07.23 13:09

Я  не зрозуміла , які терміни?

Відповісти
  • *
20.07.23 14:05

"протягом тридцяти днів з дати опублікування цього Закону"

Відповісти
  • Прикінцеві та перехідні положення
22.07.23 18:28

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3200-IX
*
От і довіряй після цього 911, самі не дочитали та інших в оману ввели або таким чином рекламують свій "PRO-доступ".

Відповісти
  • до речі...
22.07.23 18:37

В основному законі теж є перехідні положення, які вже третій десяток років "топчуться на місці". Також, для загального розвитку, раджу прочитати закон "Про правонаступництво України"... Наче китайське прокляття збувається. Треба вже остаточно перейти на свій шлях.

Відповісти
  • Тата
20.07.23 17:00

"у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху"... А якщо особа НА ЯКУ подали до суду не зареєструваа електронний кабінет, теж  "будуть залишатися судом без руху?

Відповісти