Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.08.23
9119 62 Друкувати

Чергова реформа на підході: цього разу у сфері соціального страхування

Рада збирається повернути функції адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду України з 1 січня 2024 року.

На думку законотворців, це допоможе:

  • покращити адміністрування в системі загальнообов'язкового соціального страхування працюючих громадян;
  • запровадити єдину систему управління коштами та єдиної інформаційної системи;
  • посилити державний контроль за використанням коштів соціального страхування. 

Для вирішення зазначених питань у ВРУ зареєстровано проєкти законів:

  • "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (реєстр. № 9569);
  • "Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (реєстр. № 9570).

Так, пропонується визначити, що адміністрування єдиного внеску, а також функції контролю за його сплатою, стягнення недоїмки, штрафів та нарахованої пені здійснюватиме Пенсійний фонд України.

У цьому разі, сплата ЄСВ здійснюватиметься страхувальниками на рахунки територіальних органів ПФУа подання звітності про нарахування ЄСВ – через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній, а страхувальниками, у яких кількість застрахованих осіб не перевищує п’ять осіб, – за їх вибором в паперовій формі. 

Строки подання звітності встановлюватиме Пенсійний фонд України. Висока ймовірність, що звітувати щодо ЄСВ доведеться щомісяця, тому що ПФУ неодноразово говорив про проблеми, пов'язані із запровадженням з 2021 року квартальної об'єднаної звітності. Навіть СБУ закликала до впровадження щомісячної звітності. Чому це так важливо, ми писали тут.  

Таким чином, замість квартального об'єднаного звіту бухгалтерам доведеться подавати:

  • щомісячну звітність з ЄСВ до ПФУ;
  • щоквартальну звітність з ПДФО та ВЗ до ДПС.

Так само і ФОПам доведеться подавати до ПФУ окремий звіт про нарахований "за себе" ЄСВ, а не у складі майнової декларації або декларації єдиноподатника.  

Крім розділення звітності, змінами  до ПКУ  пропонується зобов'язати ФОПів сплачувати ЄСВ "за себе" щомісяця.

А ще борг з ЄСВ стане підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку (наразі такі наслідки відбуваються при наявності податкового боргу, до якого не належить борг з ЄСВ).  

Варто згадати, що Верховна Рада вже зробила перший крок для впровадження щомісячної звітності з ЄСВ. Так, ще у вересні минулого року було прийнято у першому читанні відповідний законопроєкт, але до другого читання від поки що не дійшов. На відміну від нових проєктів, цим документом пропонується залишити об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, але з щомісячним періодом подання до ДПС. Тож, який саме варіант обере Верховна Рада, покаже час.

А ми, в свою чергу, продовжуємо слідкувати за ситуацією та інформувати вас про будь-які зміни. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ТТ
08.08.23 08:10

Хворі. Якби у 2021 не лізли рилом у те що не розуміють, то у 2024 не було б реформи. 

Відповісти
  • Алла
09.08.23 14:55

ТТ, Отож! А так є рехформи
😜

Відповісти
  • Журавель
08.08.23 08:23

А як звітувати ФОПам, за яких сплачує ЄСВ работодавець?
Зараз вони звільненні відсплати за себе.

Відповісти
  • Лада
08.08.23 12:36

Журавель,ніяк

Відповісти
  • Валентина
08.08.23 08:45

Нічого дивного , якщо державою управляє " кухарка" то результат як кажуть : на лІцо....😕

Відповісти
  • \|/
08.08.23 19:41

√ Эта "кухарка" сделала то, на что у других до него воли не хватило: вернула блудливую корпорацию в республиканское стойло, например.
√ Отдельного внимания заслуживает финт с объединением реестров на стороне пользователя. За этим будущее самоуправления, если наладить всё должным образом.
√ Абсурд, который кажется на первый взгляд неумелым руководством, на самом деле является отличным способом выявить все противоречия и устранить их. Чувствуется творческий подход к решению назревших проблем. Не всё гладко тактически, но довольно грамотно стратегически.
Σ "Послевкусие" придёт позже...

Відповісти
  • хороший чоловик
14.08.23 12:27

\|/, гумолр  оценили

Відповісти
  • иро́ния
17.08.23 21:20

- Сударь, вы об*ли кончик моей шпаги!
- О! Если бы я знал, что это была Ваша шпага, я бы об*л её по самую рукоять!

Відповісти
  • ХАХ
09.08.23 09:50

\|/, Продери свої залипші, зеленою пліснявою, очі і подивись, що роблять з країною! "Стратег".

Відповісти
  • "роблять з країною"
17.08.23 22:07

ХАХ, з Вашої мовчазної згоди.
"Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності".
Знайоме?
~
"Век живи - век учись".

Відповісти
  • \|/
09.08.23 12:29

Человечность во всей красе! Сколько ненависти. Вы достойны того, что проживаете. Всё, что делается со страной, делается руками самих "людей". Воздвигли себе кумира и спихнули на него всю ответственность за своё будущее.
Прежде чем "качать права" нужно выполнять обязательства перед обществом, в котором "живёте и развиваетесь".
"Никто не обязан выполнять преступные приказы и распоряжения".
"Каждый обязан придерживаться Конституции и Законов Украины".
Про совесть молчу - у многих она отсутствует как таковая.
Дальше сиюминутной выгоды смотреть не способны.
"Только Время даст ответ на вопрос: кто прав, кто нет".
Всем всего заслуженного!

Відповісти
  • Злий бух
09.08.23 14:23

\|/,  це для тебе "не лох" кумір.

Відповісти
  • "результат як кажуть : на ліцо...."
09.08.23 17:13

Павуки у банці. За таких навіть не соромно: з людьми вони не мають нічого спільного.

Відповісти
  • Соня
09.08.23 17:23

"результат як кажуть : на ліцо....", Так, ви праві, зелена біомаса з людьми не має нічого спільного.

Відповісти
  • "Закон Часу"
17.08.23 21:57

"Зелена біомаса" краща за консервативних представників минулої епохи, коли нормальним було те, що все вирішувала "партія". Вони звикли "думати чужою головою" та бути лише споживачами пропаганди. Звичка жити минулим не сумісна з подальшим розвитком та особистою відповідальністю тут і зараз. Замість того, щоб підтримати молодь, старше покоління намагається його вчити старому, бо нове запропонувати не може, а зрозуміти, що старе в нових умовах недієздатне - не може. От і біситься. Перебіситься!
Все буде добре! Але пізніше: "на все свій час"...

Відповісти
  • друге "не може"
17.08.23 23:49

"теж не може"... )

Відповісти
  • ~
09.08.23 18:34

Конфликт поколений: одни грезят будущим, другие застряли в прошлом.

Відповісти
  • ХАХ
09.08.23 14:18

\|/, Ха-ха! Лікуйся, хворе!

Відповісти
  • санітар
17.08.23 23:43

ХАХ, у Вас забагато Ха-ха. З'їжте соковитий, зелений, гіркий лимон, а краще десять - може "попустить" до людської норми поведінки. Розумію, що сміх - захисна реакція, але "що занадто, то не здраво".

Відповісти
  • /|\
17.08.23 23:25

"На уроке в школе учительница объясняет детям:
— Дети, по стройплощадке надо ходить в каске. Я знаю одного мальчика, он шел по стройке без каски и ему на голову упал кирпич. Мальчик попал в больницу.
А еще я знаю одну девочку. Она шла по стройке в каске и ей на голову тоже упал кирпич. Она улыбнулась и пошла дальше.
Голос с задней парты:
— Знаю я эту девочку – она у нас во дворе живет.
До сих пор ходит в каске и улыбается..." (c)

Відповісти
  • Бухгалтер
08.08.23 17:00

Валентина,  "хужє нє будєт, хоть поржём"

Відповісти
  • Ольга
08.08.23 09:14

Валентина, 100%

Відповісти
  • Олена
08.08.23 09:39

Купи козу-продай козу, купи козу - продай козу. Задовбали.

Відповісти
  • Евгения
08.08.23 09:54

С трудом подбираю литературные слова для вопроса: а какого х.....херувима несколько лет назад всё отдали в налоговую?! Чтобы сейчас всё вернуть пенсионному?! 😈

Відповісти
  • "Всё познаётся в сравнении"
08.08.23 19:54

Банальная проверка компетентности и уровня администрирования двух "юриков" (ДПС & ПФУ).
Принципы стары "как мир":
- "отними всё, а затем верни половину";
- "начинаешь ценить тогда, когда теряешь".

Відповісти
  • Хах
08.08.23 16:33

Евгения, того херувіма, що дебіли!

Відповісти
  • Татьяна
08.08.23 10:57

Евгения,і ще назвати це -реформа... А тоді що було????

Відповісти
  • SHADOW
08.08.23 10:07

Евгения, одни покерували, надо другим дать, а то истощали

Відповісти
  • Муравей
08.08.23 10:35

Досить красти гроші!!!!!!!!!!!! В нас же зараз немає більше інших проблем як реформа ЄСВ!!! На фронті не вистачає зброї, людям немає де жити!!! Кожного дня гинуть найкращі!!! А вони витрачають гроші на реформу ЄСВ, це не люди, це якісь пришельці з іншої цивілізації! Цензурних слів просто немає...

Відповісти
  • Ніхт
08.08.23 11:01

Внесок - не податок, недоїмка - не борг. Солідарне корито не вічне.

Відповісти
  • сарказм
08.08.23 11:19

Коротко про "податки та недоїмки": подайте їм, бо вони недоїдають...

Відповісти
  • вони - це:
08.08.23 11:22

Ініціатор(и) законопроекту:Третьякова Галина Миколаївна (IX скликання), Безугла Мар'яна Володимирівна (IX скликання), Гетманцев Данило Олександрович (IX скликання), Бондаренко Олег Володимирович (IX скликання), Клочко Андрій Андрійович (IX скликання), Васильєв Ігор Сергійович (IX скликання), Фролов Павло Валерійович (IX скликання), Кицак Богдан Вікторович (IX скликання)

Відповісти
  • Злий бух 2
08.08.23 14:20

вони - це:, о, Безумна і тут встигає? ти ба, і МО реформує, і СБУ і за "відпускниками" стежити встигає. і книгу (Карл!!) пише. До ЄСВ добралась, точно хана...

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
08.08.23 12:01

Головний ініціатор попереднього "покращення"-об'єднання звітності: Гетьманців. Тоді він вихваляв себе як наймудрішого реформатора, який вирішив ініціювати об'єднання звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ лише для того, щоб, мовляв, нам було простіше, ми, мовляв, просили, що дуже мріємо про об'єднання звітності. У той час лише те, що закінчився алкоголь у ВР (та інші "гарячливо-нюхальні" засоби), дозволило їм зупинитися з ідеєю "покращення" і не поєднати з ЄСВ, ПДФО та ВЗ ще й акциз, землю, ренту (та ін. ), щоб зробити один єдиний звіт з 500 сторінок. 
Мінфін, висунувши язик наскільки можна, щоб зручніше було лизати все й усім, запевняв, що об'єднання звітності для бюджету буде коштувати "0" (насправді набрехав, і принаймні близько 3 млн грн тоді витратили на "оновлення" ЕК); що звіт від складання до отримання квитанції 2 в середньому для платника буде займати всього якихось півгодини (знов нахабно збрехав, перші звіти приймали кілька місяців!). 
Зараз знову хочуть "реформувати" ЄСВ і передати функції адміністрування ПФУ з їхнім ще більше, ніж ЕК корявому порталу, в якому половина функцій працює кривіше нікуди.

Відповісти
  • Алла
09.08.23 15:01

Сомневающийся Sкептиk,  відкати на оновленні ЕК???

Відповісти
  • +
08.08.23 11:33

Кандидати у "Армію відновлення"!

Відповісти
  • Марина
08.08.23 11:29

вони - це:,Покращувачі і реформатори,щоб їм до кінця життя жити за тими законами,які понаприймали,але з боку платників,а не покращувачів

Відповісти
  • Юлия
08.08.23 11:47

це реформа покращить соц становище населення і збільшить надходження в бюджет? НІТ? так нафіг потрібні такі реформи

Відповісти
  • Муравей
08.08.23 11:59

Юлия, Ця реформа покращить матеріальне становище тих, хто це все придумав!!!

Відповісти
  • Елена
08.08.23 12:55

Туда -сюда -обратно... но вовсе не приятно!
ПОЧЕМУ НЕТ ЩТРАФА ТЕМ, КТО ИЗМЕНЯЛ ПЕРВЫЙ РАЗ? Пока не будут нести ответственность депутаты, за то, что они принимают, и что приводит к ухудшению учета/жизни и экономики в целом - НЕ БУДЕТ ПОРЯДКА В СТРАНЕ!!!  Это же издевательство! Хотелось бы минимум от них услышать - ИЗВИНЕНИЯ за их маразм! А они с умный видом опять "покращують"

Відповісти
  • Александр
09.08.23 06:16

Елена,
Виселица за подобные преступления должна быть. 

Відповісти
  • за перший раз - попередження
08.08.23 15:15

за другий та наступні - ні-ні (основний закон не дозволяє) !

Відповісти
  • Лилу
08.08.23 14:05

Я и моя команда молодая... что-то делаем... что-то важное...

Відповісти
  • Лариса
08.08.23 14:17

це вже яке за рахунком "зробили себе разом"?😉

Відповісти
  • Татьяна
08.08.23 15:11

Винайшли велосипед, а через роки побачили, що попередній транспортний засіб на двох колесах та педалями їздив набагато краще! Ще коли тільки ввели об'єднаний звіт було зрозуміло, що нічого хорошого з цього не вийде. Тільки спантеличили бухгалтерів та програмістів. Але ми хлопці міцні, ми ще й на машинці вишивати вміємо.

Відповісти
  • Хах
08.08.23 16:32

В країні ВІЙНА! Дістали вже ідіоти, залиште в спокої людей і той звіт! Той, хто пропонує здавати Звіт через веб портал пфу, сам пробував там працювати!!? Воно працює через раз!!
😡

Відповісти
  • Бухгалтер
08.08.23 16:56

Коли будуть оштрафовані і публічно покарані, ті, хто ці звіти зліпив до кучі!?? Коли вони компенсують державі завдані збитки, яки виникли через їхні тупорилі рішення!?? Коли ці дєятєлі будуть відповідати за свої дії!? Чи вони тільки з людей вміють шкури здирати!!

Відповісти
  • ГолоБух
08.08.23 18:30

СТРАХування: "щоб усі боялися, щоб не насміхалися". Девіз ПФУ.

Відповісти
  • Александр
09.08.23 06:29

Из-за вечной инфляции любая зарплата через 30 лет становится минимальной, поэтому у всех людей минимальная пенсия. Кроме чиновников, совсем не из-за зарплаты а их коэфициент котрый они сами себе назначили. Повышение минимальной ЗП это и есть кидалово всех сбережений всех будующих пенсионеров.
Итог - в Украине работать не выгодно, государство обязательно кинет. 
 Нужно влезать в депутаты или чиновники за 5 лет перед пенсией, обещать всем нищебродам любые звёзды с неба. Юлька ухитрялась в одном предложении обещать всем всё, даже противоположное.

Відповісти
  • Кира
09.08.23 09:57

Через Медлк подать можно будет? Что значит через портал электронных услуг ПФУ?

Відповісти
  • Бухгалтер
09.08.23 10:16

Кира, а то і значить, що через корявий портал пфу, який працює через раз!

Відповісти
  • Кира
09.08.23 10:26

У нас 670 человек в штате. Это вручную их всех разносить через портал? 

Відповісти
  • Злий бух
09.08.23 10:26

Що значить "чергова реформа" і "цього разу"!? Вже була реформа по об’єднанню цих звітів!  В нас що, тепер кожні пару років будуть ці чергові реформи? Одні перепаскудили те, що чудово працювало! Зліпили монстра, думали ми не впораємося? Тепер інші будуть розділяти на так, як було, тільки з подачею, через портал пфу, ну щоб життя нам малиною не здавалося? А пройде пару років буде знову реформа по об’єднанню того, що тепер хочуть розділити!? В країні війна, люди не знають, чи до ранку доживуть, ще й ці потвори спокою не дають! Боже! Хто керує країною!? Такого ідіотизма ще не було!

Відповісти
  • Яна
09.08.23 15:06

Злий бух,та це ті ж самі і зараз реХформують з Гетьманьцевим у голові. Спочатку об'єднали, тепер раз'єднають. Вони ж працюють. Головне, що не забувають про велики штрафи! Як ми працювали до цієї зеленої влади спокійно, без РРО, був мораторій на перевірки, економіка зростала, а ці "нові обличчя" поприходили - їм і війни немає, можна вже і штрафувати, перевіряти, все ок у нас в країні, світло завжди є, тепленько, бізнес "процвітає" - скоро останні позакриваються.(((((( Дістали!!!

Відповісти
  • Елена
09.08.23 11:50

Злий бух, когда минфиновцы опять захотят очередную премию можно будет еще разок объединить... а потом опять разбить.... и опять объединить... Это мега важные изменения, что простым бухгалтерам не понять важность работы минфина, особенно в период войны

Відповісти
  • Ната
09.08.23 13:05

Це знущання над бізнесом та бухгалтерами. Навіщо розбивати пф по регіонах? Якщо багато підрозділів квартальний за пдфо поки звести до купи той ще квест, а якщо ще і пф.... це зашибісь буде. Ох ці реворматори, їх би за звітність посадити щоб зрозуміли що роблять.

Відповісти
  • Соня
09.08.23 17:27

Чому подача звітності має бути через портал пфу, а не через Медок?

Відповісти
  • Вікторія
14.08.23 09:25

Соня, тому, що зараз ви подаєте звіт через портал ДПА, а Медок та інші це лише засоби для подання звітів.
Належність порталу = кто вам другу квитанцію надсилає
Зараз є портал ПФУ, через який ви отримуєте 7-ок та бачите лікарняні, є портал Держстатуправління, якому надсилаєте баланс, є портал ДПА, куди відправляєте усі податкові звіти. 

Відповісти
  • Люся
09.08.23 18:23

Стравили ДПС та ПФУ у змаганні за фінанси платників.

Відповісти
  • МінФін
09.08.23 19:20

"Зазначається, що найбільша чисельність працівників була у Державній податковій службі – 22 тисячі осіб та Пенсійному фонді – 22 тисячі."

Відповісти
  • Елена_
09.08.23 22:02

МінФін, мало: Працюють лише 9,1-9,5 млн українців, а якщо відняти бюджетників, залишається близько 6-7 млн осіб.

Відповісти