Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

13.07.16
5521 10 Друкувати

Щодо повернення платникам помилково або надміру сплачених коштів

   У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області пояснили як має діяти платник податків у випадку помилкового або надмірного перерахування ним коштів на бюджетні рахунки.
   
   Отже, у разі якщо платник податків сплатив кошти на бюджетні рахунки помилково чи надміру, то протягом трьох років з дня такої сплати він може скористатися правом на повернення цих коштів на свій рахунок або ж перерахувати їх у рахунок погашення грошових зобов’язань, що виникли по інших податках. Порядок такого повернення визначається статтею 43 Податкового кодексу України.
   
   Щоб повернути чи перерахувати такі кошти, платник повинен звернутися до податкового органу з заявою, написаною в довільній формі. У цій заяві необхідно вказати суму та напрям повернення коштів (на поточний рахунок або ж в погашення грошових зобов’язань з інших платежів).
   
   У разі наявності у платника податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплачених сум проводиться лише після повного погашення такого боргу платником податків.
   
   Варто зазначити, що у 2016 році із введенням системи електронного адміністрування ПДВ повертати надміру сплачені кошти із цього податку дозволяється лише на електронні рахунки, відкриті платникам Державною казначейською службою України.
За матеріалами ГУ ДФС у Чернігівській області
Рубрика:
Коментарі
  • Людмила
13.07.16 08:18

Подскажите, как правильно поступить. В 2015 году наше предприятие было плательщиком авансовых взносов по налогу на прибыль. В течении 2015 года были убыточные, поэтому сдали убыточную деку за 9 месяцев 2015 года и с декабря не платили авансовый взнос, но так как по результатам проверки за 2014 год нам были возвращены деньги(налог на прибыль) ,на счете в налоговой висит сумма переплаты, налоговая автоматически сняла авансовые взносы в декабре, и теперь морозятся,что это программа и они ничего сделать не могут. Подскажите, пожалуйста, может у кого была такая ситуация, как правильно поступить? Ведь в декабре мы не должны были платить авансы.

Відповісти
  • Анна
13.07.16 09:46

Все они могут поменять, но для этого нужно писать письма. У нас была неправомерно начислена пеня, так писали 3 месяца - на район, на город. Получали отписки - "буде розглянуто, повідомимо додатково..."В итоге написали на ДФС ( с копиями на город и район), вот тогда все пересчитали. А до этого тоже не могли найти крайнего

Відповісти
  • эля
13.07.16 10:20

пишите, девочки, пишите...и все разрешится...под лежачий камень вода не течет...

Відповісти
  • геля
13.07.16 10:34

Людмила они вам сняли с авансовых и перенесли в прибыль. Сделайте сними официальный акт сверки и вы увидите где ваши деньги они должны быть на прибыли

Відповісти
  • Женя
13.07.16 10:52

у кого есть опыт работы для сравнения МЕДОК-СОТА и СОНАТА??? Соната такого же уровня как МЕДОК, но дешевле, или проблемнее( в месяц около 300 налоговых накладных)??? подскажите если есть опыт:)))

Відповісти
  • Любовь
13.07.16 13:47

Для Жени Мне лично для НДС больше нравится МЕДОК с модулем документооборота (для отправки контрагентам НН , в т.ч. на согласование). Медок более функционален, на мой взгляд. Сонату использую только для предпринимателей - неплательщиков НДС и малюсеньких предприятий. Деньги казенные, а нервы и проблемы - таки мои. :)))

Відповісти
  • Мила
13.07.16 15:12

Для Жени. А мне больше нравится Соната, без наворотов и дешевле. Каждое рабочее утро у меня начинается с запросов в Реестр о деньгах и зарегистрированных накладных. Всегда можно дозвонится в сервисную техническую службу. С Сонатой я уже 3 года, ранее был Медок (тогда еще налоговые все не регистрировали), то он меня замучил то не так, то это не так, сейчас все без проблем.

Відповісти
  • Женя
13.07.16 15:40

СПАСИБО ДЕВОЧКИ! :)))))

Відповісти
  • Оля
14.07.16 10:44

У меня СОТА лицензийна и Соната без лицензии. В СОТЕ делаю все отчеты . В Сонате только тогда делаю когда что то с СОТОЙ неполадки. Отчеты делаю тогда в ОПЗ и отправляю через Сонату.

Відповісти
  • Tata
14.07.16 12:51

В Податковій декларації з ПДВ за лютий 2016 року вказана стр.18. – 9723,00, а ст.. 18.1 не вказана, виходячи з цього кошти ел.рахунку не зняли. В квітні 2016 р.подали уточнюючий розрахунок за лютий 2016р. По рекомендації ДПІ кошти перерахував прямо в казначейство минуючи ел.рахунок і також сплатив 3% від суми за невчасну оплату.. В зв”язку з цим в реєстраційна сума не відповідає дійсності і нижча на 9723,00. В декларації за червень 2016р я намагаюсь здати дод,4 на поверненя коштів але при цій дії знову зменшується реєстраційна сума і це не дає результату. Як виправити цю ситуацію. Писала лист в ДПІ але результату ніякого.

Відповісти