Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


21.09.20
2958 5

Чи є необхідність оформлювати на всіх працівників письмові трудові договори?

Анна Мілієнко-Самсонова Головний редактор електронної системи "Онлайн-консультант. Кадровик"

Відповідно до ст. 24 КЗпП:

«…Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»

Відповідно до цієї ж статті КЗпП додержання письмової форми є обов'язковим:

1) при організованому наборі працівників;

2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

3) при укладенні контракту;

4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім (ст. 187 КЗпП);

6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;

6-1) при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

Отже, є рівноправними дві форми трудового договору — письмова і усна, які оформлюються наказом роботодавця про прийняття працівника на роботу чи розпорядженням.

Комментарии
  • Диана
22.09.20 15:30

Добрий день, Анна!
А в яких випадках тоді можлива усна форма трудового договору?! :)
Тобто письмова не обов'язкова?
Дякую за відповідь.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
23.09.20 10:24

Письмова форма трудового договору є обов'язковою у випадках, які зазначені у ст. 24 КЗпП, в інших випадках може бути усна форма трудового договору, яка оформлюється наказом про прийняття на роботу

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Диана
24.09.20 11:19

Анна, дякую за відповідь.
 Але:
В ст 24 (вищеприведеної Вами), на мій погляд, перелічені всі випадки (зокрема п.6)!:)
Приведіть мені, будь-ласка, реальний приклад інших випадків, коли можливо не використовувати письмову форму трудового договору.
Спасибі!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
24.09.20 12:46

Диана, В п. 6 йде мова про фізичну особу роботодавця, а не юридичну або фізичну особу працівника.
Роботодавець — власник підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності, галузевої належності або уповноважений ним орган (керівник) чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.
Працівник — фізична особа, яка працює на підставі трудового договору на підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Приклад.
Якщо я, юридична особо роботодавець (товариство),  приймаю на роботу начальника відділу кадрів і, якщо, наприклад, працівник не наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі або якщо він не буде працювати дистанційно, в такому випадку укладається трудовий договір усний, який оформлюється наказом роботодавця.

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Надежда
24.09.20 10:09

Большое спасибо, ответ в тему сегодняшних реалий

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
В фокусе фото автора
Томашпольский Сергей ФЛП и наличка: оприходование, лимиты, РРО и финмониторинг… ...
27563 40
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд