Як ефективно розблокувати накладну? (ч.3). Таблиця даних платника ПДВ
Лид: Причини «блокування» накладних різні, а, отже, й різні дії для їх розблокування. Що таке ризиковість платника, Таблиця даних платника, як розблокувати накладні розглянемо в статті.
У попередніх частинах розглянули причини «блокування» накладних, ризиковий статус та розблокування (пояснення та скарга). Сьогодні розглянемо подачу Таблиці даних платника ПДВ.
У виробників та компаній, що надають послуги/виконують роботи зупинення накладної за п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції, відбувається у зв’язку зі зміною кодів УКТ ЗЕД/ДКПП. Вони відрізняються «на вході» та «на виході» й це означає, що необхідно подати Таблицю даних платника податків. Після її врахування накладні перестають блокувати.
Підготовка Таблиці
У Таблиці вказується код, за яким реалізується товар або надаються послуги (роботи). Цей Код має відповідати КВЕДу, який вказаний у видах діяльності компанії в Єдиному державному реєстрі.
У наступній колонці вказуються коди УКТ ЗЕД/ДКПП на «вході» з яких на виході формується товар/послуга (робота).
В останній колонці вказуємо код товару або послуги (роботи), реєстрація якого зупиняється.
Підготовка Пояснення до Таблиці
У поясненні варто вказати інформацію про:
— матеріально-технічні ресурси (офіс, склад, виробничі приміщення, земельна ділянка, транспортні засоби, обладнання тощо);
— трудові ресурси (у т.ч. аутсорс);
— податкову та іншу звітність компанії (дохід від провадження діяльності за попередній період та обсяг сплачених податків).
Пояснення готується окремим документом, друкується, підписується та прикріплюється, як додаток.
Для підтвердження інформації в пояснені надають документи щодо діяльності компанії (права власності або договори оренди приміщень, транспортних засобів, обладнання; штатний розпис; договори з підрядниками тощо). Також можна надати документи на підтвердження реальності однієї операції за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, яка «блокується».
Таблиця подається з поясненням та документами (в електронному вигляді через Електронний кабінет/Медок тощо). Її розглядають на двох рівнях — регіональний (напр., м. Київ) і центральному (податкова України).
Термін розгляду Таблиці — 5 робочих днів. Місцева Податкова надсилає рішення про врахування/НЕврахування Таблиці.
Однак, ДПС України, може, скасувати позитивне рішення регіональної податкової.
Дієвого порядоку оскарження Рішення про НЕврахування Таблиці в адміністративному порядку немає. Рішення можна оскаржити лише в суді.
Накладні, розрахунки коригування з кодами у врахованій Таблиці в подальшому не блокуються.
Отже, необхідно заповнити Таблицю, підготувати пояснення та надати пакет підтверджуючих документів.
Завершальну частину статті присвятимо судовому порядку розблокування накладних: строки на звернення, скільки суди розглядають справи, який стан виконання судових рішень.
P.S. Посилання на попередні частини статті:
Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.
Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.
- Світлана
- 9
- 0
- Ірина Нараєвська
- 0
- 0
- Сергей
- 4
- 0
- Ірина Нараєвська
- 3
- 0
- Домбровська Світлана Іванівна
- 3
- 0
- Гагарін
- 0
- 0