Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.11.22
4027 10

7 помилок в розрахунку доходу ФОП на ЄП. Перевірте себе!

AVS | Анастасія Волевач Бухгалтер-експерт | Розповідаю просто про складне в @avs.school | Навчила 15000+ бухгалтерів працювати без помилок та нервів | Меторство лекторів

7 помилок в розрахунку доходу ФОП на ЄП.  Перевірте себе: 

1️⃣ Включення в дохід відсотків від банку. 

Пасивні доходи не оподатковуються єдиним податок (292 ПКУ) 

2️⃣ Включення в дохід повернень покупцям. 

Часто забуваємо уважно перевірити дані і повернення не вираховуємо з доходу. Таким чином задвоюємо дохід або переплачуємо єдиний податок. 

3️⃣ Не включення в дохід фінансової допомоги. 

Якщо поворотну фіндопомогу не повернути протягом 12 міс з дня отримання, то її потрібно включити в дохід (292.11 ПКУ). Тому варто перевірити, а які операції по ФОП були рік назад. 

4️⃣ Рахуємо дохід не на ту дату по оплаті картами. 

Дата доходу — дата отримання коштів. Тому, коли покупець заплатив, наприклад, 31.10, а кошти надішли на рахунок 01.11 — суму включаємо в дохід листопада. 

5️⃣ Вираховуємо з доходу комісію банку чи платіжної системи.

ФОП на ЄП не зменшує дохід на суму витрат. Якщо, наприклад, вартість товару (послуги) 1000 грн і покупець оплатив 1000, а на рахунок надійшло 965 грн, то в дохід включаємо 1000 грн. 

6️⃣ Не включаємо в дохід поповнення рахунку власними коштами. 

На жаль, стаття 292 ПКУ прописана таким чином, що дохід платника ЄП — це сума отриманих коштів. І не включати в дохід можемо тільки те, що зазначено в цій статті. Якщо поповнили свій рахунок ФОП готівкою власною чи зі своєї карти зробили переведення — ці суми включаємо в дохід. 

7️⃣ Задвоємо дохід при валютних або готівкових операціях 

Нерідко бачу таку помилку: 

—  ФОП отримав валюту, дохід порахував на дату отримання (що вірно), а далі продав валюту і отриману гривню випадково знову включив в дохід 

АБО

— ФОП отримав готівку, включив в дохід, потім отримано готівкову виручку вносить на рахунок і випадково знову включає в дохід.

ОТЖЕ

Якщо резюмувати ці помилки, то всі вони відбуваються тоді, коли ми думаєм, що дохід ФОП — це «оборот». Що кільки коштів прийшло на рахунок — стільки і декларуємо. 

В більшості випадків оборот НЕ дорівнює доходу і банківські виписки, разом з отриманою готівкою, варто перевіряти трохи ретельніше. 

📌 Поставте в коментарях «+», якщо було корисно.

АНАСТАСІЯ ВОЛЕВАЧ – сертифікований бухгалтер-практик CAP, 10 років досвіду у бухгалтерському та податковому обліку, головний спікер та методолог в Онлайн-школі бухгалтерії AVS та ментор лекторів-експертів.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Вячеслав
04.11.22 15:20

"На жаль, стаття 292 ПКУ прописана таким чином, що дохід платника ЄП — це сума отриманих коштів." Это не есть правда "292.1. Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий..." Дохід і кошти это как бы не синонимы.

Ответить
  • Вячеслав
04.11.22 15:23

в продолжение.... а если я с одного предпринимательского р/сч переведу на другой предпринимательский р/сч - это по вашей логике тоже будет доход? Бредятина же. Переложенные средства из одного кармана в другой не являются доходом по определению. Будь то р/сч или пополнение своими средствами.

Ответить
  • Вячеслав
04.11.22 15:29

в продолжение.... " І не включати в дохід можемо тільки те, що зазначено в цій статті. " Добро пожаловать в доход возврат депозита, к примеру.

Ответить
  • Валентина
07.11.22 10:38

Для мене стаття була корисною.

Ответить
  • Анастасия
09.11.22 16:49

Валентина, дякую!

Ответить
  • Руда
07.11.22 15:44

+

Ответить
  • Руслана Савчук
08.11.22 18:41

Дякую, корисно!

Ответить
  • Анастасия
09.11.22 16:49

Руслана Савчук, дякую!

Ответить
  • Ірина
09.11.22 14:45

дуже корисною,дякую

Ответить
  • Анастасия
09.11.22 16:50

Ірина, вдячна за Ваш відгук

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям