Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.09.23
805 0

Мобілізація жінок медиків в Україні та заборона їхнього виїзду

Зараз всі жінки, медики і фармацевти активно обговорюють, що ж буде з 1 жовтня 2023 року, заборонять їм виїзд за кордон чи ні, і чи потрібно їм ставати на військовий облік. Ось якраз цю тему обговоримо в цій статті.

 

               Мобілізація жінок в Україні 2023

 

               Для початку давайте розберемося, у зв'язку з чим взагалі з'явилися чутки про мобілізацію жінок-медиків і фармацевтів.

               Якщо пам'ятаєте, приблизно перед 1 жовтня минулого року були такі ж чутки.

               Усі жінки-медики стали боятися, що тепер їх не випустять з України і відправлять воювати разом із чоловіками на передову.

               Потім з'явилася новина, що поки що військовий облік для жінок медиків добровільний, і що продовжили їхній обов'язок ставати на військовий облік в обов'язковому порядку на 1 рік.

               Усі зітхнули з полегшенням.

               Але рік минув швидко.

               І ось ми підходимо до 1 жовтня 2023 року, коли жінки-медики та фармацевти вже будуть зобов'язані ставати на військовий облік.

               А виник цей обов'язок тому, що колись давно 21.10.2022 Президент підписав Закон України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про військовий

обов'язок і військову службу" щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов'язаних", згідно з яким усі жінки, які здобули медичну або фармацевтичну освіту, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.

               Також наказом Міноборони України № 313 від 11.10.2021 у нас затверджено Перелік спеціальностей, після здобуття яких жінки беруться на військовий облік. Можете ознайомитися, є там Ваша професія чи ні.

 

               Мобілізація жінок медиків в Україні зараз

 

               Виходить, що якщо зараз не внесуть жодних змін, то всі жінки, медики та фармацевти, з 1 жовтня 2023 року зобов'язані будуть стати на військовий облік.

               І звісно ж військкомати почнуть вимагати це від їхніх роботодавців, а роботодавці почнуть вимагати це від співробітників.

               Тут діють такі самі правила, як і для чоловіків.

               Військовозобов'язаними вважатимуться жінки з 18 до 60 років. Право на відстрочку від мобілізації для жінок також ніхто не скасовував. У всіх у них буде право на відстрочку від мобілізації, якщо в них інвалідність 1, 2, 3 групи, якщо вони не придатні до військової служби за станом здоров'я, якщо в них родичі інваліди, або вони студенти денної форми навчання. З усіма правилами і нюансами, які ми часто обговорюємо на каналі, які стосуються і чоловіків зокрема.

 

               Що буде, якщо жінка медик не стане на військовий облік з 1 жовтня

 

               Якщо жінка медик або фармацевт з 1 жовтня 2023 року не стане на військовий облік, то кримінальної відповідальності за це немає. За це їй загрожує адміністративний штраф за ст. 210 КУпАП у розмірі від 510 грн. до 850 грн. І все.

               Що стосується роботодавця, якщо жінка співробітник медичного закладу, він зобов'язаний до військкомату подати список співробітників, і включити таких медиків до переліку військовозобов'язаних. Може вручати повістку співробітницям з вимогою з'явитися до військкомату. Але не більше того.

               Жодних санкцій за неявку за повісткою до військкомату роботодавець до співробітниць застосовувати не має права. І статті звільнення за неявку до військкомату не існує.

 

               Виїзд жінок за кордон з 1 жовтня

 

               Це питання також хвилює жінок медиків і фармацевтів. Багато хто з них боїться, що тепер, як і чоловіки, вони без наявності особливих підстав, якихось інвалідів для супроводу, своєї інвалідності чи чогось ще не зможуть виїхати з України навіть у відпустку.

               І так, такий ризик існує. Але поки що на цей момент часу заборони виїзду за кордон жінкам-медикам немає.

               І, судячи з висловлювань у ЗМІ, повної заборони не планується.

               Поки що йдеться про те, що діятиме заборона на виїзд жінок-медиків і фармацевтів за кордон, якщо вони будуть мобілізовані і будуть військовослужбовцями.

               Така вже мобілізована жінка виїхати не зможе.

               А ось про повну заборону виїзду всім жінкам, які стоять на військовому обліку, поки що не йдеться.

               Звичайно ж, у нас усе може змінитися в будь-який час. Але поки що це так. 

               І ще відсутність такої повної заборони для виїзду жінок за кордон пов'язана ще й з тим, що це важко реалізувати на практиці. 

               Для цього потрібно давати повний доступ Держприкордонслужбі до всіх реєстрів військовозобов'язаних. І для цього ці самі реєстри мають бути і мають бути в порядку. І для цього потрібно суттєво змінювати правила виїзду.

               Для виїзду жінці за кордон зараз потрібен закордонний паспорт і більше нічого. Документів про освіту в списку документів для виїзду немає. Тому навіть якщо з'явиться повна заборона на виїзд жінок-медиків і фармацевтів за кордон, незрозуміло, як прикордонник дізнаватиметься, медик ця жінка чи ні.

               Поки що всі жінки можу виїжджати з України і повертатися назад спокійно і хоч щодня. А всі зміни обов'язково будемо відстежувати на каналі.

У цій статті я розповіла про гучну новину про мобілізацію жінок і про заборону виїзду жінкам медикам за кордон. В інших відео, які вже опубліковано, детально розібрано всі останні зміни в правилах відстрочки від мобілізації та правилах виїзду з України. 

Раджу всім ознайомитися.

 

               А тепер мій відео сюрприз. Відповідь на запитання, які мені сподобалися.

Питання: Велике спасибі за змістовні пояснення. Можна питання, Мені 34 роки у мене батько інвалід 2 гр проживає зі мною мати інвалід 3гр проживає окремо самі батьки більше дітей не мають, чи маю я право на відстрочку і виїзд за кордон (з батьком) і що для цього потрібно. Дякую.

 

Моя відповідь: Так, у Вас є і право на відстрочку від мобілізації, і право на виїзд з України. Для виїзду з України в супроводі батька, інваліда 2 групи, Вам потрібні: документи про інвалідність батька (МСЕК не годиться, посвідчення інваліда або пенсійне із зазначенням групи), свідоцтво про народження і довідки про спільну реєстрацію. Якщо реєстрація спільна - більше нічого не потрібно, а якщо різна - потрібен ще акт встановлення факту здійснення догляду Вами за батьком. А що стосується відстрочки, тут дещо інший перелік документів, щоб її оформити. Відстрочка і виїзд - речі різні. Для відстрочки потрібні копії паспортів і кодів Ваші й тата, Ваш військовий квиток, якщо є, свідоцтво про народження, його свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, документи про інвалідність його дружини. І все, тоді буде відстрочка за абзацом 11 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Якщо пошлють у РАЦС за неіснуючою довідкою про відсутність інших родичів, беріть у РАЦСі письмову відповідь, що вони таких довідок не видають, і несіть у військкомат. І все, Ви надали повний комплект документів.

               Посилання на першоджерело: https://youtu.be/r7p0xnd9RmI

 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям