Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.09.24
941 0

ФОП I та II групи єдиного податку, які не використовують працю найманих осіб , мають право на відпустку та лікарняний

Про облік і податки з Любов'ю Приватний консультант для ФОП та фізичних осіб з питань реєстрації і ведення обліку малого бізнесу - разові консультації, комплексне обслуговування , а також послуги з подання документів для призначення соціальних виплат та пенсій.

Хочу нагадати, що згідно ст. 295.5 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, оформленої за письмовою заявою платника податків а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Якщо за відповідний період ви уже здійснили сплату  єдиного податку авансовим внеском, то за нормами ст. 295.6. ПКУ суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.  

 Для цього, в заяві, яку ви вибудете подавати до контролюючого органу про надання відпустки, варто буде зазначити, що вже сплачений авансовий внесок за місяць, в якому планується відпустка, чи відкрито листок непрацездатності, ви просите зарахувати в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку. Така заява складається в довільній формі. 

За нормами ст. 295.2. ПКУ, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

При плануванні відпустки раджу звернути увагу на наступні застереження.

З метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів краще подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку запланованої відпустки. 

Нормами ПКУ не передбачено розірвання строків відпустки.

Якщо тривалість відпустки є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.

Якщо підприємець в обраний ним період відпустки , вказаний у заяві, хворів і така хвороба тривала 30 і більше календарних днів – він має право відкликати заяву на відпустку. Але відкликати таку заяву можна лише до початку відпустки.

Якщо платник єдиного податку хворів 30 і більше календарних днів та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступному місяці чи наступних місяцях, то такий платник звільняється від сплати єдиного податку лише за календарний місяць чи календарні місяці в якому чи яких він почав хворіти чи хворів, а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, сплачує єдиний податок відповідно до норм ПКУ.

На період відпустки чи лікарняного повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок в період відпустки чи лікарняного надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари чи послуги, поставлені до початку відпустки чи лікарняного, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.

На час відпустки платники єдиного податку не звільняються від сплати інших податкових платежів і подання звітності.

При поданні податкової декларації платника єдиного податку  фізичної особи підприємця, не варто вказувати нарахування щомісячних авансових внесків за місяць, протягом якого вами була оформлена відпустка, чи місяці звільнення від сплати єдиного податку на період тимчасової втрати працездатності. 

 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям