Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Сумісник і його основне місце роботи Сумісництво — це як любовний трикутник. Є в цих відносинах «перчинка». Хто є хто? Хто «основне місце роботи», а хто «у вільний від основної роботи час»? Цим хитросплетінням присвячені два листи Мінсоцполітики: від 14.04.2017 р. № 8185/0/2-17/13 і від 09.06.2017 р. № 294/0/22-17/134, яким ми і приділимо увагу.
  • «Кадрова азбука»: приймаємо на роботу, документальне оформлення Продовжуємо вивчати «кадрову азбуку». Сьогодні пропонуємо поговорити про документи, які пов’язані з працевлаштуванням працівників.
  • Нові посади на підприємстві: визначаємо «базовий» місяць Знову на порядку денному у нас індексація доходів працівника. Об’єкт пильної уваги сьогодні — «базовий» місяць. Наш старий знайомий.
  • Новий дир: «шлемо» фіскалам повідомлення про прийняття працівника Нова людина на такій високій посаді — це переживання для колективу. Але перш ніж «нова мітла почне мести по-новому», на вас чекає «електронно-паперова» тяганина. Держреєстратор, банк, фіскали — усі хочуть знати, хто саме став новим директором. І їх бажання повністю відповідають вимогам законодавства. Сьогодні ми приділимо увагу саме повідомленню фіскалів.
  • Переселенця на роботу приймай — компенсацію отримуй! І знову держава обіцяє роботодавцям компенсацію. Що мають намір компенсувати цього разу? Відповідаємо: витрати, пов’язані з працевлаштуванням та/або профнавчанням внутрішніх переселенців. На що чекати та на що сподіватися? Розбираємося...
  • Відображаємо дату прийняття/звільнення у формі № 1ДФ Графи 6 і 7 Податкового розрахунку за формою № 1ДФ заповнюють тільки у випадках прийняття/звільнення фізичної особи. Та й те за умови, що у звітному періоді йому було нараховано дохід (п. 3.7 Порядку № 4*). Практика показує, що дата може не потрапити до Звіту, а може «засвітитися» в ньому і за декількома рядками для працівника. Про це й поговоримо.
  • Повідомлення про прийняття на роботу: новини від контролерів «Прийняв працівника? «Свисни» до податкової». За цим принципом живемо вже з 1 січня 2015 року. Але без «пригод» досі не обходиться. Спочатку не було спеціальної форми, потім почалася плутанина з датою набуття нею чинності. А ось тепер контролери добралися й до штрафів. «Шокуючі» висновки та антистресові поради — у нашій публікації.
  • Якщо «з першого робочого, але не з першого календарного» Працівник прийнятий на роботу з першого робочого дня місяця, але не з першого календарного числа місяця (перший день припадає на вихідний). Місяць був повністю відпрацьований працівником. Чи включається такий місяць у розрахунковий період, за який визначаються суми лікарняних, декретних та відпускних?
  • Повідомлення про прийняття на роботу: є Порядок Сьогодні ми з вами поговоримо про довгоочікувану подію: з’явився порядок повідомлення фіскалів про прийняття працівника на роботу. Як його заповнити? Чого чекати роботодавцям «за забудькуватість»? Розбираємося!
  • Звіт про прийнятих працівників: експрес-відповіді на ваші запитання Про появу на світ Повідомлення про прийняття на роботу ми вас інформували в журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 26. Відтоді «повідомна» тема породила лавину запитань. Сьогодні пропонуємо наші експрес-відповіді на «найгарячіші» з них.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться