Отключить рекламу

при подписке на рассылку
03.11.16
2313 2 Печатать

Чи має право платник ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку змінити суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду, на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку?

Податківців запитали: чи має право платник ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку змінити задекларовану суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку?

У відповіді фахівці ДФСУ нагадали, що згідно з п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ така сума:
     
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу –
     
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,
     
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
     
Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (п. 200.7 ст. 200 ПКУ).
     
Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 ст. 200 ПКУ, - за результатами перевірки, зазначеної у п. 200.11 ст. 200 ПКУ, що проводяться відповідно до ПКУ.
     
Згідно з п. 9 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями у складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації).
     
Сума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 з рядка 20 загальної декларації з ПДВ 0110 (далі – податкова декларація):
     
зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ), в частині, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ подання податкової декларації (відображається у рядку 20.1 податкової декларації);
     
підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2 податкової декларації): на рахунок платника у банку (відображається у рядку 20.2.1 податкової декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2 податкової декларації).
     
Залишок від’ємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 - рядок 20.1 - рядок 20.2) відображається у рядку 20.3 податкової декларації «Сума від’ємного значення, що не перевищує суму обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 на момент подання податкової декларації, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду».
     
Пунктом 50.1 ст. 50 ПКУ визначено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
     
Виходячи із зазначеного, зміна задекларованої суми від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку не може розцінюватися як виправлення помилки, а отже немає підстав для подання уточнюючого розрахунку.
     
Суму податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, платник ПДВ має право задекларувати виключно у рядку 20.2.1 податкової декларації звітного податкового періоду.

По материалам Категорія 101.16 "ЗІР"
Отключить рекламу
Комментарии
  • гість
03.11.16 09:21

...вони що головою десь вдарились? завжди можна було а тепер ні???

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • 111
03.11.16 13:50

проте можна перезаявити, якщо у свій час сума була заявлена до відшкодування на погашення майбутніх платежів (сума на інтергрованій картці обліковувалася). По таким сумам можна подати уточнюючу та змінити напрям відшкодування на рахунок у банку.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0