Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


22.01.18
83360 47 Печатать

Як приєднатися до договору про визнання електронних документів із ДФС

Як приєднатися до договору про визнання електронних документів із ДФС

Ця стаття буде цікава передусім платникам податків, які мають намір звітувати перед ДФС в електронній формі, а також тим, у кого завершився термін дії ЕЦП, що використовувалися для подання електронної податкової звітності.

За повідомленнями ДФС, у зв'язку із зміною з 01.01.2018 порядку подання звітності в електронному вигляді (наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами" від 06.06.2017 р. № 557 (далі – Порядок)) окрема процедура укладення договорів про визнання електронних документів втратила чинність.

Тож, починаючи з 1 січня 2018 року, електронний документообіг здійснюють на підставі договору про визнання електронних документів, який укладають шляхом приєднання платника до такого договору. Для цього платник має подати до контролюючого органу заяву про приєднання в електронному вигляді.

Зверніть увагу!

По-перше, договори та пов'язані з ними повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), які станом на день набрання чинності наказу є чинними, продовжують діяти до виникнення визначених Порядком підстав.

Отже, якщо у вас уже є чинний договір, то він продовжує діяти доти, поки не завершиться строк дії ЕЦП, за допомогою яких він був підписаний. У такому випадку відправляти заяву про приєднання до договору (F/J1392001) НЕПОТРІБНО.

По-друге, електронні документи, що надходять до ДФС від суб'єктів електронного документообігу на підставі діючих договорів, приймаються до обробки.

По-третє, фізособи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб'єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів лише з використанням ЕЦП.

Для користувачів сервісу Liga:REPORT підготовка заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів відбувається так (для прикладу скористаємося файлом для юросіб – J1392001):

1) спочатку заходимо в розділ "Запити до ДФС", як показано на рисунку нижче;

2) знаходимо відповідний файл зі списку – "Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів" (J1392001) (далі – Заява);

3) відкриваємо Заяву та заповнюємо необхідні реквізити з урахуванням таких особливостей.

Для заповнення реквізитів "до договору про визнання електронних документів" слід скористатися відомостями про такі договори, що розміщені на сайті ДФС, у публічній частині "Електронного кабінету" (за прямим посиланням – https://cabinet.sfs.gov.ua/contract).

У лівій частині сторінки "Електронного кабінету" знаходимо розділ "Договір про визнання електронних документів" й обираємо відповідний договір із ДФС за місцем обслуговування (як показано на рисунках нижче);

4) у підсумку заповнена Заява має такий вигляд.

Зверніть увагу! У полі реквізиту "за адресою субсайту офіційного веб-порталу ДФС" указуємо: https://cabinet.sfs.gov.ua/contract;

5) після заповнення всіх реквізитів Заяви зберігаємо документ, підписуємо та відправляємо.

На цьому, власне, і все. А після отримання Квитанції № 2 щодо прийняття Заяви можна відправляти електронну звітність до ДФС.

 

Liga:REPORT – інноваційний і безпечний сервіс для подання електронної звітності та реєстрації ПН. Ось лише кілька причин, чому нас обирають професіонали:

безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;

мобільність: доступ до REPORT із будь-якого комп'ютера. Єдина умова – доступ до мережі Інтернет;

упевненість: Liga:REPORT інтегрована з найповнішою структурованою базою нормативно-правових актів України компанії ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює повноцінну правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Це дає змогу бухгалтерам безпосередньо в сервісі бачити потрібну інформацію. Автозаповнення, підтримка професіоналів ЛІГА:ЗАКОН у режимі 24/7, довідники "Контрагенти", "Працівники", "Номенклатура", прості алгоритми й підказки під час заповнення, автоперевірка – усе це не лише заощаджує час, а й страхує бухгалтера від помилок під час заповнення звітності.

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Людмила
23.01.18 10:06

Неужели, наконец-то, можно будет получать электронные
ключи без проблем? Тогда огромное спасибо!

Ответить
  • ОК
23.01.18 10:53

Ага! Коли б часом!!! Коли це в нас якісь зміни були на користь платників?!! Ось я, наприклад, колочуся з 28.12.17 - то даних від Держреєстратора ДФС "не бачила", то договір змінили на заяву про приєднання, а тепер уже котрий раз підряд заява відхиляється з формулюванням "невідповідність реєстраційних даних автора даним ЄДР та реєстру фізичних осіб - платників податків". Що вже тільки не робили - і ел.адресу ДФС змінювали, і дату внизу писали/ не писали, і свою ел адресу в ЄДР додавали - НІЯК!!!І заяву на платника ПДВ теж третій раз не приймають і причину толком не кажуть .Коротше, все для людей!!!Залишилося, мабуть, хіба що в монітор головою побитись...

Ответить
  • Свят
23.01.18 11:54

А електронну адресу у держреєстратора внесли? Внесли зміни у реєстраційні дані??

Ответить
  • Оксана
23.01.18 11:21

Просмотрите еще заглавные/прописные буквы. И такой маразм был.

Ответить
  • Наталія
23.01.18 11:25

А якщо міняється директор договір переукладати потрібно?

Ответить
  • Ольга
26.01.18 09:42

Наталія, конечно!

Ответить
  • Алла
23.01.18 12:26

...Отже, якщо у вас уже є чинний договір, то він продовжує діяти доти, поки не завершиться строк дії ЕЦП, за допомогою яких він був підписаний. У такому випадку відправляти заяву про приєднання до договору (F/J1392001) НЕПОТРІБНО. .. А если закончились ключи ЕЦП по сроку , получили другие - что заполнять и отправлять?

Ответить
  • Свят
23.01.18 13:21

Алла,Заяву про приєднання до договору..F/J1392001 !!!!)))

Ответить
  • Алла
23.01.18 13:57

Свят, спасибо, щас пробую делать

Ответить
  • Свят
23.01.18 15:21

Алла,без зареєстрованої електронної скриньки нічого не получиться!!!

Ответить
  • ОК
23.01.18 16:24

Електронну адресу у держреєстратора додали. А сьогодні - знову не прийнято з тим же формулюванням!!! Оксана - а " заглавные/прописные буквы" - де перевіряти?

Ответить
  • Свят
23.01.18 17:00

ОК,Через яку програму ви це робите???Спробуйте через Кабінет платника!!!

Ответить
  • Татьяна
23.01.18 16:50

Як внести ел. адресу у держреєстратора?

Ответить
  • Свят
23.01.18 16:59

Татьяна,подаєте  Форму 4 держреєстратору!!! Там розділ:

4

Зміна додаткової інформації про зв'язок з юридичною особою*

Ответить
  • бух-бух
25.01.18 17:47

Свят, а всем только рассказывают про упрощение ведения бизнеса...,  а нам всё новые и новые придумывают подводные камни

Ответить
  • Виолетта
24.01.18 10:34

У меня тоже долго не получалось отправить "заяву на прыеднання" созвонилась с горячая линия "Айфин звит" они мне сами все зделали

Ответить
  • ОК
24.01.18 10:40

Ф 4 Госрегистратору подавали. Телефон горячей линии Айфина не подскажете? А вообще-то знакомые по секрету посоветовали идти на поклон к и.о. начальника ДФС - без него никак. Вот такая ,,,опа!!!

Ответить
  • оля
24.01.18 11:04

насчет ФОПов написано, что без подачи заявки, а у меня по одному ФОПу ключи 2018 года бесплатные, в кабинет зашла, а декларация "непринята" так как нет договора, пришлось заяву подать, приняли на следующий день, при этом в ЕДР у ФОПа нет адреса электронной почты. Получается каждый район (область) по разному принимает эти заявки?

Ответить
  • 0@8A0
24.01.18 12:03

оля,ФОПам потрібно подавати заявку, подавала через кабінет, все пройшло прекрасно, на другий день прийшла друга квітанція,

Ответить
  • Лана
24.01.18 12:18

Подала заяву через приват 24, коли прийде відповідь? 

Ответить
  • ОК
24.01.18 14:41

Виолетта! Подскажите, пожалуйста, как Вы связывались с Айфин?

Ответить
  • 102
24.01.18 17:27

ОК,1)открыть электронный адрес (не запрещённый в Украине),
2) получить ключи (там указать этот адрес)
3) войти в cabinet.sfs.gov.ua
4) в главном меню выбрать раздел "Ведення звітності" - "Тип форми" - "Запити" -"Створити запит" - "Договір"
5) Заява про приєднання - Створити -Выбрать даты - Открыть, заполнить - Сохранить черновик .
6) Открыть черновик-поставить "V" - Підписати та відправити
7)  Ждать квитанций 1 и 2 (я их не дождался. Их и не отправляли. В налоговой сказали, что договор подписан. Простой отчёт сдал - работает. На отчёт пришла и 1 и 2 квитанция)

Ответить
  • Дутф
25.01.18 10:26

102,а картку приеднання к пенсионному подавали? У меня ПФУ ругается - пишет, возможно договор недийсний,  А сам договор висит в кабинете "возможен только просмотр". Отчёты не принимаются.

Ответить
  • 103
25.01.18 16:54

Дутф, Не подавал. А зачем? Отчёт им не сдаём. Форму № Д4 администрируют налоговики.

Ответить
  • Свят
24.01.18 16:57

ОК,подайте через Кабінет платника!!! Там підтянуться усі ваші і дані ДФС (саме у такому вигляді як у них в базі)!!! Тільки декілька полів дозаповнить!!!!

Ответить
  • Алена
25.01.18 11:58

Через кабинет получается присоединение к договору,только увидите по сданной отчетности.Сдаю отчеты по ФОПам Д 5 с таблицей 2,всего 2 файла:титульный и додаток 2.Все прошли принятыми.Не проходит в Баштанской ДФС (Витовское отделение):пишет не полный отчет.Что может быть?По другим ДФС прошла такая же форма без проблем.

Ответить
  • ОК
25.01.18 15:19

102 - не совсем понятно некоторые пункты, например - ключи уже  получены (платные - через МЕДОК), почта открыта. Отправлять Заяву про приєднання обязательно с этого адреса? И о каком Договоре идет речь в п.4 - договора ведь с 01.01.18 не принимаются, вместо них - заяви про приєднання - или я что-то не догоняю?

Ответить
  • 104
25.01.18 17:09

ОК, Заяву про приєднання обязательно с этого адреса? ДА.
И о каком Договоре идет речь?  Речь идёт о "приєднанні" к договору. В перечне указано так, как написано в старом виде.
И кнопки остались по-старому названию.  

Ответить
  • ОК
25.01.18 16:09

В перечне документов в эл. кабинете не нашла ни договора ни заяви про приєднання

Ответить
  • Дутф
25.01.18 16:31

ОК, выбираете год 2018, месяц январь, раздел 13 - запыты. Там первой эта заява (J/F1392001) идет. Подала по двум фирмам, по одной принялся, а по новоствореному нет. Зла нехватает.

Ответить
  • Оксана
25.01.18 19:01

Порадьте, не можу підписати заяву про приєдання F1392001
(ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО.
При необхідності виправте документ та відправте його знову.
невiдповiднiсть реєстрацiйних даних автора, зазначених у Заявi про приєднання до Договору, даним Єдиного державного реєстру та Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв  № 959/30827. (Код: 2)) . Вичитала, що хочуть бачити електрону адресу, таку як вказана в держреєстратора, але коли я реєструвалася ФОП, то не вказувала E-mail (це не було обов*язковим реквізитом). Бігти вносити зміни до ЕДР?

Ответить
  • gafi
26.01.18 20:44

Оксана, код 2. Столкнулась с ним. Одесская приморка. Надо топать на Французский бульвар,7. К начальнику налоговой полиции, милиции(?), только заранее созвониться, чтобы оно принимало(по телефону нал.полиции не уточнили, что именно принимало и в каком смысле).

Ответить
  • Свят
26.01.18 12:28

Оксана,Так! Прийдеться бігти)

Ответить
  • татьяна
26.01.18 07:58

нас в налоговой тоже послали к держеєстратору вносить изменения.

Ответить
  • Ирина
26.01.18 08:45

Я недавно подала только заяву про приєднання до договору, в заяве нужно указать № договора(взять с реестра договоров по регионам) и все.

Ответить
  • Дутф
26.01.18 13:09

Ирина,был сбой в работе ДФС, некоторые договора (с 04 по 16-20 янв) зависли между небом и землёй - квитанций нет, договор повтрно отправляешь - пишет, что договор есть, отчёты не принимаются, пишет, что дию припинено, короче - заблокированы договора. Нужно топать к инспектору, она жмёт на кнопацку и всё работает.

Ответить
  • gafi
26.01.18 20:45

Дутф, "она жмёт на кнопацку и всё работает", это просто пиздечик, что такое...

Ответить
  • Антолий
19.07.18 12:25

Відповідь № 2 Фінальна 18.07.2018 15:46 Помилка ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. Квитанція №2 Підприємство: 21307168 ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "ГРАДОВО" Документ: J1392001 Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів 21040021307168J1392001301000000110720182104.XML Реєстраційний номер документу: 9147687941 ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Усi реквiзити Заяви про приєднання до Договору про визнання електронних документiв/Повiдомлення про надання iнформацiї щодо ЕЦП обов'язковi для заповнення (п.п. 2,13 розд. III). Наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 06.06.2017 №557 'Про затвердження Порядку обмiну електронними документами з контролюючими органами', зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 03 серпня 2017 р. за № 959/30827. (Код: 5) Відправник: Центральний портал прийому звітності ДФС України, версія 2.2.17.21 В чем ошибка?

Ответить
  • Лариса
30.08.18 09:33

Антолий,
 невірно заповнено адресу субсайту офіційного порталу ДФС — повинно бути прописано: https://cabinet.sfs.gov.ua/contract
• в документі не було вказано електронну адресу або вказано адресу не українського провайдера (наприклад, @i.ua або @ukr.net) — пропишіть свою электронну адресу або адресу від українського провайдера

Ответить
  • Антолий
19.07.18 12:26

Спасибо

Ответить
  • Людмила
09.01.19 14:00

Відповідь № 2 Фінальна 09.01.2019 12:21 Помилка ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. Квитанція №2 Підприємство: 2369408638 НІКІТІН ЛЕОНІД ОЛЕКСАНДРОВИЧ Документ: F1392001 Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів 21182369408638F1392001100000000410120192118.XML Реєстраційний номер документу: 9000158887 ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову. Усi реквiзити Заяви про приєднання до Договору про визнання електронних документiв/Повiдомлення про надання iнформацiї щодо ЕЦП обов'язковi для заповнення (п.п. 2,13 розд. III). Наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 06.06.2017 №557 'Про затвердження Порядку обмiну електронними документами з контролюючими органами', зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 03 серпня 2017 р. за № 959/30827. (Код: 5) Відправник: Центральний портал прийому звітності ДФС України, версія 2.3.1.7                                                                                                                               Підскажіть де помилка?

Ответить
  • Катерина
07.02.19 14:25

Подскажите как заполнить повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису в приват24 по ФОПу. и подписывать одной подписю или как?
в 3700 не знают(((

Ответить
  • Светлана
11.03.19 19:48

Подскажите, пожалуйста в чем может быть причина! Эл.адрес указан мною правильно.   

Документ: F1392001 Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів 05402792804303F1392001100000007210120190540.XML
Документ доставлено до Державної фіскальної служби України 08.03.2019 в 11:38:03 
ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. 
При необхідності виправте документ та надішліть його знову. 
Інформація - діюча/розглядувана Заява відсутня. 
Документ не може бути прийнятий - Реквізит "e-mail Автора" містить некоректні дані. 
Відправник: Центральний портал прийому звітності ДФС України, версія 2.3.1.25

Ответить
  • Тетяна
13.03.19 16:09

Светлана, у Вас, наверное, адрес mail.ru? Нужно указывать украинский ukr.net, например.

Ответить
  • Светлана
13.03.19 21:27

Тетяна, да. Поменяла  адрес на украинский. Опять не принимают, теперь причина другая( 

Документ: F1392001 Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів 05402792804303F1392001100000010410120190540.XML
За період: Рік,2019 р. 
Документ доставлено до Державної фіскальної служби України 12.03.2019 в 21:14:08 
ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. 
При необхідності виправте документ та надішліть його знову. 
Інформація - діюча/розглядувана Заява відсутня. 
Податковий документ не відповідає затвердженому наказом Міндоходів України від 29.11.2013 №729 електронному формату (стандарту), а саме: помилка XML - звіт містить некоректні дані і не може бути збережений. Опис помилки: 
- Поле 'C_STI_ORIG'. Код ДПІ, використовується для обмеження коду області. Число від 100 до 2799. 

Ответить
  • Андрій
11.04.19 22:46

"Реквізити Договору зазначені в Заяві про приєднання не відповідають реквізитам Договору."
Перепробував різні варіанти - нічого не допомогло. Підскажіть, що не так з реквізитами?

Ответить
  • Андрій
11.04.19 23:10

Розібрався... з 7-го разу)
Дата і номер договору має бути саме із переліку договорів на сайті кабінету платника. А не того, що я сам оформляв із ДПІ.

Ответить