Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.09.18
8260 8 Печатать

Чи можна перевірити правильність обчислення пенсії

У кожного, хто колись звертався за призначенням чи перерахунком пенсії, виникало питання чи правильно її розраховано.

Питання цілком справедливе, адже не всі знають детальний розрахунок пенсії, тим паче враховуючи, що умови та порядок обчислення пенсій постійно змінюється.

На що ж треба звертати увагу при вирішенні питання щодо правильності обчислення розміру пенсії?

При зверненні за призначенням чи перерахунком пенсії до органів Пенсійного фонду України надаються документи, необхідні для визначення права на пенсію та її розміру.

Розмір пенсії залежить від тривалості підтвердженого особою страхового (трудового) стажу на момент звернення за призначенням (перерахунком) пенсії та величини одержуваного заробітку (доходу), на які нараховувався єдиний внесок (раніше збір на пенсійне страхування).

Відомості про порядок обчислення страхового стажу і заробітку, які взяті за основу при визначенні розміру пенсії, а також розміру пенсії, можна отримати із витягу з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії. Саме з нього можна дізнатися чи всі періоди стажу враховано при обчисленні пенсії. Зокрема, якщо до пенсійної справи внесено всі дані про стаж (на підставі трудової книжки, уточнюючих довідок про стаж, документів про навчання, службу та інші періоди роботи (діяльності)), то стаж при обчисленні пенсії має бути врахований у повній мірі. Зокрема, у розпорядженні про призначення (перерахунок) пенсії зазначається тривалість страхового стажу (наприклад, 37 років, 4 місяці 28 днів) і коефіцієнт стажу, який застосовано при обчисленні пенсії (відповідно 0,37333).

Те ж стосується і заробітної плати. Необхідно проаналізувати чи всі необхідні місяці заробітку враховані при обчисленні пенсії і чи відповідають дані про заробіток, враховані при обчисленні пенсії, даним, зазначеним у довідці про заробіток. Більше зазначені застереження стосуються заробітку за будь-які 60 календарних місяців до 30 червня 2000 року. Заробіток починаючи з 1 липня 2000 р., який враховується на підставі даних із системи персоніфікованого обліку, який ведеться Пенсійним фондом України, буде враховуватися при обчисленні пенсії у розмірі, на який нараховано єдиний внесок (збір на пенсійне страхування). У розпорядженні про призначення (перерахунок) пенсії будуть відображені дані про величину коефіцієнта заробітної плати та показник середньої заробітної плати в Україні, застосовані при обчисленні пенсії. Тут же відображатиметься інформація про оптимізацію заробітку, тобто вилучення із періоду, за який враховується заробітна плата (дохід), невигідного періоду до 60 календарних місяці страхового стажу підряд, але не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, обчисленого в одинарному розмірі.

На розмір пенсії також впливає наявність підвищень та надбавок, інших доплат до пенсії, які встановлюються відповідно до законодавства. Зокрема, у витязі із розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії осіб, які мають страховий стаж понад 30 років – жінки, 35 років – чоловіки, буде міститися інформація про тривалість понаднормового стажу та розмір доплати до пенсії за понаднормовий стаж.    

Слід зазначити, що витяг з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії можна отримати в органах Пенсійного фонду України за місцем проживання. У разі виникнення питань стосовно обчислення страхового стажу, заробітку і розміру пенсії, особа може звертатися за отриманням необхідних роз’яснень в усній чи письмовій формі до працівників Фонду.

 

По материалам Федерація профспілок

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ОК
24.09.18 12:10

Если доработать до пенсии по специальности нет возможности, а стаж уже достаточен, как будут влиять на расчет пенсии недоработанные месяцы ( не будут учитываться или будут учитываться с нулевым доходом) ? Стоит ли соглашаться на любую официальную работу, чтобы обязательно доработать до пенсионного возраста, учитывая, что работодатели больше минималки стараются не показывать и как это отразится на коэффициете для расчета  ? 

Ответить
  • ольга
24.09.18 12:24

с моего опыта: лучше не работать... а считают так- 60 месяцев + вся зарплата с 01.07.2000г / а коэф там небольшой/ в итоге очень маленькая пенсия....

Ответить
  • ОК
24.09.18 12:53

Ольга, большое спасибо, что откликнулись! Еще волнует вопрос - сохранилась ли возможность не брать в расчет любые 60 невыгодных месяцев ? 

Ответить
  • ольга
25.09.18 13:49

с 01.07.2000 берется все.... а программа сама делает  оптимизацию.. выбрасывает 10% подряд с меньшей зарплатой... но человеческий фактор работн ПФУ/ здесь очень большой!!!

Ответить
  • ОК
25.09.18 14:03

Спасибо!

Ответить
  • Людмила
25.09.18 19:05

Читайте внимательно-60месяцев до 2000года а потом последнии 5 лет и если не работали и не платили в пенсионный фонд то будет даже не минимальная пенсия а просто прожиточный минимум а это раза в 3 меньше минимальной зарплаты-копейки

Ответить
  • ольга0989366252
25.09.18 22:30

не мучайте пенсіонерів-хто має стаж 38 і більше років -дорахуйте! адже тепер де ті бумажки понаходити у 7о літ це неправильно  зробіть добро для нас -пенсіонерів а ще за-ВЕТЕРАН ПРАЦІ ДОБАВТЕ.

Ответить
  • любов
26.09.18 19:26

куди звертатись,якщо випущений рік .працювала в 2004році збереглися відомості про зарплату, а в пенсійному внесків немає.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям