Отключить рекламу

Подпишитесь!


16.01.19
6942 6 Печатать

Чи враховується до страхового стажу період отримання допомоги по догляду за дитиною до трьох років?

Відповідно до статті 21 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

До страхового стажу включається період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" органи, що виплачують особам допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народжені дитини, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зазначені платники сплачують єдиний внесок за таких осіб, що відповідно до пункту 3 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. N 675 спрямовується на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи), і такі особи були застрахованими особами лише відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Починаючи з 1 січня 2016 року до страхового стажу прирівнюється періоди, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Враховуючи викладене, слід зазначити, що для врахування періоду отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини до 1 січня 2016 року, при розрахунку матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю законодавчі підстави відсутні.

Лист Мінсоцполітики від 18.12.2018 р. N 450/0/247-18

Отключить рекламу
Комментарии
  • пенсионер
16.01.19 11:33

так я не поняла если сейчас выхожу на пенсию а с детьми  до зх лет сидела в 1988г то в стаж ето не учитываеться?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Инесса
16.01.19 12:11

пенсионер,тогдашним мамочкам это считается в стаж.

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • Сергей
16.01.19 12:41

Письмо Пенсионного фонда Украины от 25 июня 2008 года № 10842/02-10: периоды отпусков по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста и без сохранения заработной платы по уходу за ребенком (в случае, если ребенок нуждается в домашнем уходе на основании медицинского заключения, но не более чем до достижения им шестилетнего возраста) включатся в стаж, дающий право на пенсию за выслугу лет и на льготных условиях.

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • елена
20.01.19 17:20

Сергей,

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • **
16.01.19 12:42

И сейчас считается.  Не учитывается при расчете больничных. Ну, я так поняла.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • серг
18.01.19 19:51

ничего не понял

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться