Отключить рекламу

Подпишитесь!


14.02.19
3080 0 Печатать

Заробітна плата чи допомога по вагітності та пологах

Анна Мілієнко-Самсонова, Експерт із трудового права та кадрового діловодства.

Чи може працівниця одночасно бути у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та працювати? У статті надається відповідь на це запитання та порада як краще оформити таку відпустку.

Насамперед зверну Вашу увагу, що чинним законодавством не передбачено виплати заробітної плати й допомоги по вагітності та пологах за той самий період. Згідно зі ст. 25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Тому працівниця повинна сама вирішити:

- піти у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами з дня, зазначеного в листку непрацездатності, й отримувати допомогу по вагітності та пологах

або

- як і раніше, продовжувати працювати, відповідно, отримуючи заробітну плату, а не допомогу.

Якщо жінка виявила бажанням продовжити працювати, хоча їй і було видано листок непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах їй виплатять тільки за дні фактично використаної відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. За дні, у які вона продовжувала працювати, їй буде виплачено заробітну плату.

Довідкова інформація. Рішення про призначення або відмову в призначенні допомоги по вагітності та пологах приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства (ст. 30 Закону № 1105-XІV).

Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення).

Рішення комісія (уповноважений) із соціального страхування оформлюються протоколом в день їх прийняття згідно з додатком до Положення.

Оформлення відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами

Для оформлення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами від працівниці достатньо отримати листок непрацездатності.

Відповідно до Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами.

Отже, підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Іноді, таку відпустку оформлюють ще наказом, але видання відповідного наказу законодавством не передбачено, але й не вважається помилкою.

Оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами наказом буде доречним якщо дата початку відпустки не співпадає з датою, яка зазначена у листку непрацездатності, як у нашому випадку. Підставою для оформлення наказу буде не лише листок непрацездатності, а й і заява працівниці. Це допоможе уникнути можливих непорозумінь у строках відпустки і помилок при нарахуванні заробітної плати працівниці та сумі нарахованої допомоги.

Також інформацію про відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами необхідно записати у Розділ V. ВІДПУСТКИ типової форми П-2 «Особова картка працівника», яка затверджена наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25.12.2009 № 495/656.

По материалам Ліга.Блоги
Отключить рекламу
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться