Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
04.06.19
2110 5 Печатать

Бізнес закликає перенести строк впровадження електронного адміністрування реалізації пального

Відповідно до нового Порядку електронного адміністрування реалізації пального (ЗУ №2628), запроваджується нова система адміністрування акцизного податку на паливо та спирт етиловий  з 1 липня 2019 року. Проте наразі нормативна база не готова для запуску роботи нової системи. Тож бізнес закликає відтермінувати введення в дію нового порядку адміністрування до 1 січня 2021 року.

Відповідно до Закону, велика кількість компаній, які використовують пальне для власних потреб, мають реєструватись платниками акцизного податку і, відповідно, отримувати ліцензію на зберігання пального, вести щоденний облік та подавати електронну звітність до Державної податкової служби про щоденні залишки пального та обсяги реалізованого (використаного) пального.

Водночас, у разі, якщо їх ємкості перевищують 200 куб. метрів і компанія отримує протягом року понад 1000 куб.м. палива, компанії повинні зареєструвати акцизні склади на такі об’єкти, вести додатковий облік документів на пальне, створювати акцизні пости тощо. При цьому, передбачена можливість для уникнення від такого обліку для платників єдиного податку 4 групи, які мають право необліковувати пальне до 10000 куб. м.

Так, до переліку платників акцизного податку тепер потраплять такі суспільно важливі суб’єкти господарювання як аеропорти, представники енергетичної та металургійної галузі та національні компанії, що спеціалізують на перевезеннях, у тому числі, залізничних тощо.

Водночас, наразі досі не затверджено форму подачі заявки, щоб зареєструватись платником акцизного податку або зареєструвати акцизні склади. Крім того, норми Закону передбачають переобладнання існуючих ємкостей зберігання палива – встановлення витратомірів і лічильників, зміну системи обліку палива, але як саме це має відбуватись бізнес не розуміє, адже нормативні підзаконні документи ще не прийняті.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до ВРУ з проханням внести зміни до відповідного Закону та відтермінувати впровадження нової системи адміністрування акцизного податку до 1 січня 2021. Крім того, закликає ВРУ, Міністерство фінансів, Державну податкову службу, Міністерство палива та енергетики звернути увагу на дану ситуацію, ініціювати внесення змін та переглянути положення прийнятого Закону в частині нової системи адміністрування з урахуванням різних видів виробничої діяльності.

В протилежному випадку, по-перше, роботу деяких суспільно-важливих компаній може бути заблоковано. По-друге, створюватимуться не чесні умови для роботи, адже на бізнес, який, фактично, не здійснив порушення можуть накладатись значні штрафи розміром у 500 тис. грн. 

Довідково:

Нова система адміністрування акцизного податку стосуватиметься всіх суб’єктів господарювання, у кого зберігається паливо в ємкостях понад 5 літрів.

По материалам Європейська Бізнес Асоціація
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • ИРИНА
04.06.19 11:30

А чё бизнес так долго тянул?(( нельзя было раньше это сделать и достучаться до нашей власти,а теперь "головняк" у всей страны!

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • 888
05.06.19 23:18

ИРИНА, А Вы пробывали? Мы, например, с января 2019 не смогли.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Екатерина
04.06.19 12:38

ИРИНА, а вы не участник бизнеса?) и что именно он должен был сделать раньше? борьба за отсрочку и доработку норм Закона идет активно еще с марта месяца..о чем, как минимум, говорит зарегистрированный з/п № 10212 в ВР об отсрочке СЭАРП  и СП в апреле месяце...

Ответить
  Оценить
 • 8
 • 0
 • Абзац
04.06.19 11:38

 а по-моєму далеко не всі звернули увагу, що це їх буде стосуватися, маю на увазі: всі подумали, що це стосується продажу палива, а про який акцизний податок може йти мова для тих, хто зберігає та використовує паливо для власних цілей... якщо акциз не нараховується та не сплачується. Тобто таких компаніям/ФОПам треба реєструвати пустишки акцизні накладні "сам на себе" та ще й день-у-день, подавати пустишки-звіти, відверто кажучи переплюнули податкові накладні, яким є термін мінімум 15 днів

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • Александр
04.06.19 12:35

Очередной пример, как государство создаёт проблемы для тех, кто работает законно: лицензии, акцизные склады, уровнемеры, дополнительный учёт, миллионные расходы и т.п.
Что мешало прикрыть нелегалов? Пришли, проверили регистрацию/подключение РРО, акт ввода и если нет - закрыли!
Тем более, что и ДФС и Полиция всех нелегалов знает (крышует)!
В итоге: кто работает законно - тратит миллионы, а кто реализует ГСМ через нелегальные АЗС - как работали, так и будут работать!

Ответить
  Оценить
 • 27
 • 0
Контекстная реклама
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться