Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
27.06.19
3138 11 Печатать

Первинні документи мають свідчити про беззаперечний факт реального вчинення господарських операцій

"Вісник. Офіційно про податки".

Платник податків при виборі контрагента та укладенні з ним договорів має керуватись належною обачністю, оскільки від цього залежить подальше фактичне виконання таких договорів, отримання прибутку та права на отримання певних преференцій, зокрема формування податкового кредиту з ПДВ.

Про відсутність реального характеру відповідних операцій можуть свідчити, зокрема, наявність таких обставин: неможливість здійснення платником податку зазначених операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг, нездійснення особою, яка значиться виробником товару, підприємницької діяльності, відсутність у платника податку необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, основних засобів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів, здійснення операцій з товарно-матеріальними цінностями, які не вироблялися або не могли бути вироблені в обсязі, зазначеному платником податку в документах обліку.

Таким чином, на підтвердження фактичного здійснення господарських операцій Товариство повинно мати відповідні первинні документи, які мають бути належно оформленими, містити всі необхідні реквізити, бути підписані уповноваженими особами та, які сукупно з встановленими обставинами справи, зокрема і щодо можливостей здійснення господарюючими суб’єктами відповідних операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна, обсягу матеріальних та трудових ресурсів, економічно необхідних для виконання умов, обумовлених договорами, мають свідчити про беззаперечний факт реального вчинення господарських операцій, що і є підставою для формування платником податкового обліку.

/Постанова Верховного Суду від 24.05.2019 р. у справі № 816/4537/14/

Отключить рекламу
Комментарии
  • Гоша
27.06.19 07:50

Виходячи з цієї Постанови у договорах з контрагентами треба мабуть вказувати дані про  можливості здійснення  відповідних операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна, обсягу матеріальних та трудових ресурсів… наявності основних засобів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів…


 

Ответить
    Оценить
  • 18
  • 0
  • хаха
27.06.19 08:28

Гоша, к подписи не забудьте приложить анализы ДНК!!!

Ответить
    Оценить
  • 29
  • 0
  • Mariya A.
27.06.19 08:33

Я так розумію, що від слова "дропшипинг" наші фіскали разом із суддями взагалі можуть впасти в кому?..

Ответить
    Оценить
  • 20
  • 0
  • СержК
27.06.19 09:07

Даешь службу внешней разведки на каждом субъекте экономической деятельности!!!

Ответить
    Оценить
  • 36
  • 0
  • Шурик
27.06.19 10:27

СержК,
Ещё и не украинской. Агент ЦРУ нужен, суд США быстрей и дешевле докажет фикалам что ты не индюк!!!

Ответить
    Оценить
  • 13
  • 0
  • 531
27.06.19 12:30

Це ж не проблема показати всі свої потужності, можливості: складські приміщення, транспортні засоби тощо - для цього є форма 20-ОПП, трудові ресурси - 1-ДФ, звіт по ЄСВ, повідомлення про прийняття на роботу

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 10
  • Дмитрий
02.07.19 09:05

531,Показать фискалам - так они сами все видят. Только они никогда не соглашаются с тем, что видят. 20-ОПП, 1-ДФ, отчет по ЕСВ, уведомления о приеме на работу - для фискалов все это не имеет значения, если они увидели в цепи конверт и решили снять кредит. Людей всегда будет мало, склады всегда будут маленькие, а работники - не квалифицированные бестолочи, не способные втроем сдать в аренду один станок. В акте проверки они прямо так и напишут.Но в решении речь идет не об оценке налоговиков, а об оценке плательщиком своего бизнес-партнера. Предлагается брать у своего поставщика в момент заключения договора и каждые двадцать минут после этого вплоть до окончания проверки 20-ОПП, 1-ДФ, отчет по ЕСВ, уведомления о приеме на работу. Кто вам даст эту информацию при заключении договора?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга
28.06.19 20:01

531, Да это не проблема. Но проблема иногда выплывает письмами от налоговой: поставщик оказал услуги, а наемных работников у него 6 человек, ОС 7 тыс. и на основании этого  налоговая считает, что поставщик не мог оказать услуги. А налоговые все зареститрированы, по всем ресурсам все ок. А покупатель должен подать в течении 15 рабочих весь пакет своих документов и доказать, что действительно он получил эти услуги и предлагают подать УР и оплатить штраф 3% по НДС добровольно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Mariya A.
27.06.19 13:23

531, не проблема в наш час заробити мільони, маючи лише голову, ноутбук та доступ до інету, та немаючи власних складів, транспорту, ОЗ та постійного штату працівників. Вся ця "номенклатура", яка сидить по кабінетах і х*** страждає, не може і не хоче цього розуміти. Нажаль... А так звана "фіктивність" повинна вирішуватися в судах безпосередньо учасниками господарчої діяльності та виключно між собою, бо нікому не подобається "кидалово".

Ответить
    Оценить
  • 18
  • 0
  • Павлины. грришь
27.06.19 12:38

Так, ВСУ фіскальнув.

Ответить