Отключить рекламу

Подпишитесь!


01.07.19
1977 7 Печатать

Трудовые отношения фактически составляли 20 дней, а уплата страховых взносов указана как за 30 дней. Какое количество дней засчитывается в страховой стаж?

Что касается зачисления в страховой стаж количества дней с момента начала трудовых отношений, то страховой стаж, в соответствии с ч. 1 ст. 21 Закона № 1105, это период (срок), в течение которого лицо подлежало страхованию в связи с временной потерей трудоспособности и за который ежемесячно уплачены им и работодателем или им страховые взносы в сумме не меньше минимального страхового взноса.

Страховой стаж исчисляется в месяцах.

А значит, не имеет значения сколько застрахованное лицо находилось в трудовых отношениях, но если за человека, который проработал 20 дней, был уплачен единый взнос в размере не менее минимального страхового взноса, то такому лицу страховой стаж засчитывается как полный календарный месяц.

По материалам Фонд соцстраха
Отключить рекламу
Комментарии
  • наталія
01.07.19 09:05

Шановні колеги, підпишіть будь ласка петицію про скасування токенів.
https://petition.president.gov.ua/petition/60428
Дякую

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • Постійний читач
01.07.19 09:20

Що за гон.
Якщо працівник був звільнений 20 числа, то не важливо скільки ЄСВ оплатили - страховий стаж буде 20 днів.
Якщо працівник не звільнявся і з-п була менше мінімалки, а ЄСВ робили доплату  - страховий тсаж буде пропорційни оплоченому ЄСВ з НАРАХОВАНОЇ з-п, доплати в стаж не йдуть.
Але яке питання - така і відповідь

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 6
  • @@@
01.07.19 10:24

Постійний читач, я увольнялся 1 декабря 2015 и больше в декабре не работал. З/п за один день +компенсация за отпуск составила около 0,5мин.  Посмотрел себя на портале ПФ -стаж в декабре 14 дней

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • а у нас
01.07.19 10:22

Постійний читач, і, до речі, доплата до мінімальної враховується при нарахуванні страхового стажу - але не врахувується при обчисленні пенсії

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
  • а у нас
01.07.19 10:20

Постійний читач, все вони правильно написали - дивіться форми ок-5 або ок-7 - навіть якщо у вас 2 календарних дні в трудових відносинах, а зарплата нарахована в розмірі мінімальної або більше, то страховий стаж рахується як повний місяць!


Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Амбасадор
01.07.19 10:00

Постійний читач, Чушь.

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
01.07.19 11:16

Стаття 21. Закона № 1105 Обчислення страхового стажу:
1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
...
3. Страховий стаж обчислюється в місяцях.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою:
ТП = Св:В,де ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;
Св - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;В - мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться