Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.10.19
3568 1 Печатать

Як не відпрацьовувати 2 тижні та звільнитись у бажаний день? Що робити, якщо роботодавець не приймає заяву про звільнення?

Автор: Руденко Артем Олександрович, Юридичний Інтернет-ресурс "Протокол".

Такими питанням переймаються більшість осіб, які звертаються за юридичною консультацією з приводу припинення трудових відносин з роботодавцем.

У кожного з нас хоча б раз у житті виникає необхідність припинення трудових відносин, яка викликана певними життєвими обставинами. Якщо припинення трудових відносин відбувається з ініціативи робітника, то першочергово постає питання: як не відпрацьовувати 2 тижні та одразу звільнитись.

Одразу відповім: чинне трудове законодавство не містить обов’язку працівника щодо відпрацювання терміном у 2 тижні перед звільненням.

Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Тобто законодавець покладає на працівника обов’язок заздалегідь повідомити роботодавця про свій намір, чим дає можливість останньому з високою вірогідністю знайти заміну на вакантну посаду.

Повідомленнявідпрацювання!

Чи можна звільнитись у день подачі заяви про звільнення?

Так, можна.

Тут знов на допомогу приходить ч.1 ст. 38 КЗпП, яка встановлює виключні випадки, коли власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, а саме:

  • у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.

Для того, щоб звільнитись у бажаний строк, замало в заяві про звільнення зазначити поважну обставину передбачену ч.1 ст. 38 КЗпП України. Будь-який з зазначених випадків повинен бути документально підтверджений.

Від себе хочу додати не передбачену законодавством обставину, але ту, яка в будь-якому випадку буде якісно впливати на швидкість та граничний строк розірвання трудового договору - це людський фактор. Якщо протягом всього строку трудового договору між робітником та роботодавцем склалися сприятливі, як трудові, так і міжособистісні відносини, то звісно і висока вірогідність звільнення в бажаний день без наявності поважної обставини.

Чи можна не виходити на роботу протягом двох тижнів з моменту подання заяви про звільнення за власним бажанням?

Ні, не можна! Протягом двох тижнів з моменту подачі заяви про звільнення працівник зобов’язаний виконувати покладені на нього трудові обов’язки та виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку. Тобто виконувати роботу та бути присутнім на рабочому місці, як за звичайних умов. Прогул (в тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин буде мати певні правові наслідки.

Що робити, якщо роботодавець або уповноважений ним орган не приймає заяву про звільнення?

Такі випадки звісно трапляються, а тому слід заяву про звільнення відправити на юридичну адресу роботодавця за допомогою поштового зв’язку рекомендованим листом. З моменту, як роботодавець отримав заяву про звільнення, вона вважається врученою, а з наступного дня відраховуємо 14 календарних днів і вважаємось звільненими з точки зору законодавства.

Комментарии
  • 911
29.10.19 13:53

кх...досить некваліфіковано написано.... в заяві про звільнення досить зазначити причину звільнення "сьогодні", цього вже достатньо і роботодавець зобовязуваний вас звільнити. Документально підтверджувати законодавство нікого не зобовязує. Та і яким документом підтвердити про переїзд на нове місце роботи? Довідкою з нового місця? дак туди спочатку переїхати потрібно і укласти трудовий договір

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
66141 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно