Отключить рекламу

Подпишитесь!


05.12.19
22372 11 Печатать

Чи можна подати повідомлення про прийняття на роботу у день прийому працівника?

Які наслідки загрожують роботодавцю, якщо повідомлення про прийняття на роботу подано до ДПС у день прийому працівника?

Посадовець Держпраці зазначила, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове  державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затверджений Постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

Зокрема, Постановою № 413 визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи ФОП-СГД до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Норми ст. 24 КЗпП та Постанови № 413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору. При цьому працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення до Державної податкової служби та її територіальних органів, оскільки в названих законодавчих актах чітко визначено, що повідомлення до ДПС подається до початку роботи працівника.

У додатку до Постанови № 413 у графах № 8 і 9 форми повідомлення про прийняття працівника на роботу подається інформація про дату видання наказу й дату виходу на роботу та зазначається дата формування повідомлення.

Тож повідомлення про прийняття на роботу є частиною укладання трудового договору.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, аніж  із п’ятьма особами.

Таким чином, чинне законодавство не передбачає необхідності подання повідомлення напередодні, або за кілька днів до дня початку роботи.

Достатньо  виконати вимогу подання такого повідомлення до початку роботи по часу.  Наприклад, працівник починає свою роботу о 16 годині, а повідомлення надано о 9 годині.

Таким чином, вимоги ст. 24 КЗпП будуть виконані.

У разі подання повідомлення засобами електронного зв’язку із використанням електронного цифрового підпису працівник може бути допущений до роботи одразу після відправлення такого повідомлення.

У разі допущення з будь яких причин працівника до роботи одночасно із направленням повідомлення або того ж дня, але пізніше по часу, має місце порушення вимог законодавства про працю, яке усунуто роботодавцем самостійно (до початку інспекційного відвідування).

У такому випадку посадова особа суб’єкта господарювання може бути притягнена до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 41 КУпАП (від 30 до 100 нмдг – від 510 до 1700 грн.), суб’єкт господарювання  - до фінансової відповідальності за абзацом восьмим частини другої статті 265 КЗпПУ (1 мінімальна заробітна плата - 4173 грн.).

Якщо ж повідомлення не було направлено до органів ДПС і цей факт встановлений інспектором праці під час інспекційного відвідування, то має місце порушення вимог ст. 24 КЗпП в частині допуску працівника до роботи без оформлення трудових відносин і тягне за собою відповідальність, передбачену абз.2 ч. 2 ст. 265 КЗпП (30 мінімальних заробітних плат – 125 190 грн.) та ч. 3 ст. 41 КУпАП (від 500 до 1000 нмдг – від 8 500 до 17 000 грн.).

Олена Коновалова, заступник директора департаменту з питань праці, начальник відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці.

По материалам ГУ Держпраці у Чернівецькій області
Отключить рекламу
Комментарии
  • 1963
05.12.19 09:53

Дуже важливе та стратегічне питання!!!!!

Ответить
    Оценить
  • 16
  • 1
  • Татьяна
05.12.19 10:24

Последний абзац прочитали??? Очееееень даже !!  

Ответить
    Оценить
  • 15
  • 0
  • Вячеслав
05.12.19 15:59

Татьяна, "Тож повідомлення про прийняття на роботу є частиною укладання трудового договору"  С какого будуна? Даже в КЗоТ написано трудовой договор И повидомлення как отдельные документы. И, бл..ь, а не равно, как часть и т.п. чушь.

Ответить
    Оценить
  • 10
  • 0
  • Светлана
05.12.19 12:28

страна дураков,будут при одинаковых датах время сопоставлять.И дергать будут реально работающих и оформленных. А к тем у кого неофициально придут с мешком.

Ответить
    Оценить
  • 21
  • 0
  • Татьяна
05.12.19 13:20

Бывает приходит человек на собеседование и готов приступить к работе и предприятие даже готово оплатить ему полный день. Но нет, мы не подали уведомление, поэтому только завтра

Ответить
    Оценить
  • 34
  • 0
  • Елена
11.12.19 09:40

Татьяна, + ПДФО, ВЗ и ЕСВ, которые не дополучил бюджет за этот день!    Страна дураков,,,

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ява
05.12.19 15:03

як в зоні шаг в сторону расстрел!

Ответить
    Оценить
  • 10
  • 0
  • Сергій
05.12.19 15:23

Це позаминуле сторіччя, а партія Зе цього, чомусь, не бачить! Не важливо коли- година саме, головне, що в цей день!!

Ответить
    Оценить
  • 24
  • 0
  • карацуба
06.12.19 10:58

Сергій, не було бі партии ПЕ не було бі тогда и партии ЗЕ

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Соля
06.12.19 09:24

Відмінити повідомлення. І проблема відпаде як така. Воно працівнику нічого практичного не несе, проте працедавцю займає час, і спричиняє інколи нарахування необгрунтованих штрафів. 

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 0
  • Антон
06.12.19 15:12

Давайте скасуємо повідомлення разом!
https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/3068?fbclid=IwAR3sMJEIaXa2kEPqIymRDU0Fi6gsdBmzxd737m1ypSJ0eadkxQUT5bkjHaw

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться