Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.06.20
29598 31 Печатать

Діє механізм списання недоїмки із ЄСВ за 2017-2020 роки для "сплячих" ФОП

В управлінні по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Харківській області повідомили, що 03.06.2020 р. діють норми Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників".

Cписанню підлягають суми недоїмки, нараховані платникам ЄСВ з числа ФОП-загальносистемників та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017 р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується ПДФО.

Для цього обов'язково подають упродовж 90 календарних днів:

- ФОП-загальносистемники - держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітність з ЄСВ за 2017-2020 р., якщо вона не була подана раніше;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, - до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ та звітність з ЄСВ за період 2017-2020 р., якщо вона не була подана раніше.

Після того, як буде підтверджено вчинення вищевказаних дій, податковий орган протягом 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності цим Законом;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Якщо ж суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, тоді податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Тоді штрафи до платника ЄСВ за наведених умов не застосовують.

Вимогу про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважатимуть відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені. Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

По материалам ГУ ДПС у Харківській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Буржуй
17.06.20 07:19

"Налоговый орган в 15 рабочих дней проведет проверку"- Не смешите меня! Они в 15 дней в исполнительную отправят бумаги, что бы побыстрее взыскать!

Ответить
  • ГБ (Главбух)
17.06.20 07:42

Буржуй, от них можно ждать чего угодно!

Ответить
  • Vv
17.06.20 07:57

У меня фоп обратился у него уже обращение исполнительной службы  . Как быстро они отзовут документы? Или это сам фоп должен делать ? Заявление о снятии с плательщика есв есть в кабинете? Спасибо 

Ответить
  • Влад
17.06.20 13:56

Vv, эээ дарагой ФОП, если получится не платить исполнительной, то по этой истории можно написать классый сценарий для фильма

Ответить
  • 12345
17.06.20 08:32

как меня уже достали двойные стандарты. 

Ответить
  • Неля
17.06.20 09:21

Лохотрон капітальний ! Цікаво, у багатьох «сплячих» ФОП видержали нерви не платити ЄСВ?

Ответить
  • Елена
17.06.20 23:38

Неля,есть такие

Ответить
  • Влад
17.06.20 13:56

Неля, таких хватает, но квест за 90 дней они не выполнят!!!

Ответить
  • Ирина
17.06.20 10:31

Интересно, админ. штраф будет ли, если спящий ФОП не платил и не сдавал отчеты по ЕСВ с 2017г  ??? Наверняка будет.

Ответить
  • Елена
17.06.20 23:39

Ирина,будет. 

Ответить
  • Ирина
17.06.20 11:16

Не понятно, если уже снялся с учета у госрегистратора в сентябре 2019 года, но ЕСВ не платил и висит недоимка,налоговая в исполнительную подала обращение , будут списыать или нет. В налоговой сказали, что у них еще нет механизма.

Ответить
  • Марина
17.06.20 11:18

А если ФОП не закрылся, а продолжает свою деятельность, то какие документы нести госрегистратору? 

Ответить
  • Влад
17.06.20 13:58

Марина, никакие, закрыться, через пол года может спишут долг а потом открыться...

Ответить
  • Лариса
17.06.20 11:36

Другий тиждень намагаюсь подати документи для списання ЄСВ, звітність за 2017-2019 прийнята, а ліквідаційний звіт за 2020 рік без показників і нарахувань не приймають. Спроба подати в паперовому вигляді теж ні до чого не призвела. Відповідь на гарячій лінії ДФС, як подати потрібну звітність був, що проконсультувати по цьому питанню не можемо, звертайтеся за індивідуальною податковою консультацією. Відповідь на звернення до чату у вайбері ДФС наступне: “Вибачте, але на даний час відповідь на Ваше запитання в Базі знань відсутня. Після опрацювання ДПС, відповідь на нього буде розміщена у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (електронна адреса: http://zir.tax.gov.uа) в категорії 201, підкатегорії 201.06, «Яким чином заповнюються показники графи 3 таблиці 1 додатка 5 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ для списання сум недоїмки, штрафів і пені відповідно до ЗУ від 13 травня 2020 року № 592?»), де Ви зможете самостійно ознайомитись з нею, або повторно звернутися до Контакт-центру ДПС. Крім того, Ви маєте можливість звернутись до органів ДПС для отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України.”

Ответить
  • Влад
17.06.20 13:00

Лариса, а вы отчеты за 2017 -2019 подавали до  подачи заявления госрегистратору или после? В гр 3 ставили прочерки?

Ответить
  • Людмила
17.06.20 13:19

Срок 90 календарных дней - как считать? С даты вступления Закона  - с 01.01.2021 года?

Ответить
  • Гостья
17.06.20 14:27

Вроде же здесь на сайте писали, что 01.01.2021 года? Или у нас налоговые сами решают когда и кому)

Ответить
  • Лариса
17.06.20 16:57

Гостья, весь закон действительно вступает в силу с 01.01.2021, но изменения, которые касаются списания ЕСВ, действуют с 03.06.2020.

Ответить
  • Лариса
17.06.20 14:30

Влад, я снята с регистрации 21.02.20, отчеты подала сейчас, после вступления в силу Закона (в этой части) с 03.06.2020 г. Сейчас, кстати, был звонок с налоговой, попросили еще раз сдать ликвидационный за 2020 год и сказали, что сегодня без показателей должен приняться. Сдала, результаты напишу.

Ответить
  • Лариса
18.06.20 09:52

Отчетность за 2020 с нулевыми начислениями принята!! Ждем дальнейших действий по списанию!! Кстати с отчетностью я подавала письмо на списание в произвольной форме. Не забывайте, что в законе написано " по заявлению налогоплательщика...."

Ответить
  • Ирина
18.08.20 12:46

Лариса, подскажите, пожалуйста, Вам списали недоимку? Спасибо.

Ответить
  • Елена
17.06.20 17:31

Лариса, вы электронкой сдавали ликвидационный, или носили в налоговую?

Ответить
  • Лариса
18.06.20 09:46

Елена, сдала по электронке

Ответить
  • Денис
17.06.20 15:51

А кто на едином был не люди я так понял?

Ответить
  • Оксана
17.06.20 17:00

Подскажите,пожалуйста, как проверить или увидеть состояние на какой системе был ФОП (единый или общ.), если у госрегистратора уже снят с учета в мае 20г.?

Ответить
  • Елена
17.06.20 17:33

Оксана, если у вас есть ЕПЦ, то можно посмотреть в кабинете.

Ответить
  • Елена
17.06.20 23:44

А если пустые ЕСВ сдавались почтой , официального отказа в приеме не было. Это ж я их сдала?

Ответить
  • Лариса
18.06.20 09:49

Елена, первый раз, когда сдавала по почте, мне перезвонили из наговой и сказали, что отчет не принят (поэтому, чтобы точно знать, лучше дозвонитесь в налоговую)
 

Ответить
  • Светлана
20.06.20 17:28

Откликнитесь, пожалуйста! Кто-то пробовал подать заявление на списание, если частично был в период с 01.01.2017 на едином налоге, а частично на общей системе? и еще вопрос, если ли тут те, кто снялся у госрегистратора незадолго до принятия этого закона?

Ответить
  • Вера
23.06.20 18:27

Подскажите,пожалуйста,где прочитать,что вступет в силу закон с 03,06,2020г. (в части списания недоимок по ЕСВ,снятия с регистрации в теч.90 дней ,сдачи отчетов ).На горячей линии ДПС ответили,что закон вступает в силу с 2021г. и других официальных разъяснений нет.Рекомендуют обращаться за индивидуальной консультацией в региональную ДПС.

Ответить
  • Сергій
25.06.20 17:00

Вера.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу I цього Закону, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Тобто норма щодо списання діє з 03.06.2020

Ответить